Jump to content

Porsche Bucuresti Aviatiei


R4z
 Share

Postare recomandată

Primul contact al meu cu PBA a fost acum vreo luna cand am fost sa ma interesez de o terminatie pt evacuare. Nu vroiam sa aflu decat un pret si daca este pe stock. Atunci totul a fost ok.Nici nu era mare chestie de facut.

Pe 16 dec m-am intors sa comand respectivul accesoriu si am intampinat primele probleme.Efectiv a trebuit sa ii arat omului ca la prosti (in programul lor,pe calculatorul lui) ce imi trebuie.Eu ii ziceam ornament pt evacuare,el imi arata nu stiu ce pt bara,ceva deflector de aer. Ii zic ca imi trebuie pt 1,6TDI,el zice ca a inteles dar sa imi arate si alte modele.I-am zis ca nu este decat un model pt 1,6TDI si ca restul nu se potrivesc,fiind duble.

Intr-un final imi face factura timp in care eu il intreb in cat timp vine.I-am zis ca nu ma grabesc,poate sa vina oricand,doar ca vreau sa imi spuna sincer daca o sa fie o sapt,doua sau trei. Omul imi zice senin ca sigur vine in 5 zile. Garanteaza.

Azi s-au facut 8 zile si tot nu a venit.CIca sa revin si Luni,poate o ajunge. :angry:

Deci sunt foarte foarte neseriosi. E prima si ultima data cand mai calc pe acolo.

Ca sa fie tacamul complet,cand am dat comanda imi cere mai multe date,printre care si numarul de telefon.La sfarsit imi zice sa revin eu cu un telefon peste 4,5 zile sa vad daca a venit. L-am intrebat "pai de ce imi mai cereti nr de telefon daca tot eu trebuie sa sun sa vad daca a venit?" :blink: N-a stiu ce sa imi raspunda..asa ca am plecat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar daca ai fi comandat la PBN, PBA sau PBV , timpul de livrare ar fi fost acelasi. Daca piesele nu se afla in depozit la Budapesta atunci le vor trimite din Austria. De aceea termenul de livrare poate creste.

De cate ori am apelat la serviciile PBA am fost pe deplin multumit, ba chiar am trimis si alti prieteni acolo, si ei sunt super multumiti.

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-au zis ca in Austria sunt 3 bucati pe stock,deci nu sunt probleme. Dar uite ca sunt..

Inca odata,nu ma deranjeaza ca intarzie.. mai ales avand in vedere conditiile meteo din Europa.Nu sunt absurd. Dar apreciam daca erau mai sinceri si imi spuneau care e treaba. Nu pot sa cred ca ei nu stiu unde e piesa respectiva,daca s=a incarcat sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
vali_devill

Super multumit de serviciile lor pe partea de vopsitorie/tinichigerie.a iesit perfect si in 2 zile!

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Am si eu o aripa pe spate putin infundata si as vrea sa o fac la ei, m-au programat pentru constatare luni si au zis ca dureaza 2-3 zile sa o repare si s-o vopseasca.O sa revin cu detalii saptamana viitoare, sper sa nu uit :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Revin cu detalii dupa cum am promis.S-au miscat foarte repede au facut treaba buna la partea de vopsitorie e ok masina a iesit bine doar ca mi-au furat surubelnita aceea care vine in dotarea masinii si si-au bagat nasul prin torpedou ravasindu-mi lucrurile personale.De asemenea mi-au gazat si cauciucurile de pe spate. Deci daca ar fi sa le dau o nota intre 1 si 10 le-as da un 7 per total.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am auzit ca PBA isi va muta locatia in curte la PBN, mai exact in locul lui Audi care la randul sau se va muta ceva mai sus. Cica totul se va petrece pana in luna aprilie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este perfect adevarat...audi se muta mai in fata pe stanga,dupa service euromaster,impreuna cu bentley si parca lamborghini.va fi ceva ultra lux.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Practic acum din vechiul PBN va ramane doar VW si cei de la PBA vin cu Seat & Skoda.

Intrebarea mea este daca tot PBA se va numi sau vor fi toti sub palaria PBN? 

 

Au o reputatie mult mai buna cei de la pba si ar fi pacat sa se bage in mocirla pbn.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am idee daca PBN ii inghite sau vor ramane entitati separate..tind sa cred ca isi vor pastra denumirile...asa se vor putea pastra posturile de conducere. :dry:

Stiu doar ca mutarea are loc din cauza ca Mr. Popoviciu a oferit un pret de nerefuzat pe tereneul unde se afla acum PBA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am facut revizia de 15.000km la ei. Am ramas cu o impresie f placuta despre ce se intampla acolo si o sa mai revin (doar pentru revizii :) )

 

Aici am scris cum s-a desfasurat revizia la masina mea:

http://vwforum.ro/topic/91188-my-little-friend-polo-6r-gti/?p=2018651

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cum sa se mai numeasca PBA cand nu vor mai fi pe Aviatiei ci pe sos Pipera?

Cum sa fie 2 service-uri separate sub 2 nume diferite la mai putin de 20m distanta intre ele?

 

Daca e asa cum ziceti voi, probabil ca va ramane doar denumirea de PBN. Noutatea o va constitui faptul ca se va vinde (si se va face service) si Skoda si Seat.

Modificat de danny2012
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Macar sa ramana din personal si atitudine. Nu de alta dar stiu ca aia nascuti la PBN sunt gretosi tare. Doar flote au in cap si mintea in deriva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Partea proasta este ca se vor numi pbn si pleaca din start cu o mostenire grea.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!