Jump to content

Golf 6 - Audio upgrade


Rave
 Share

Postare recomandată

Depinde de ce telefon ai, google maps nu e suportat oficial de mirrorlink, eu de exemplu am in lista de comenzi rapide la mirrorlink, dar am si acces la full mirrorlink cu sony. Si chiar daca folosesti google maps, in mers nu vei putea sa folosesti ecranul, destul de enervant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s7 edge este telefonul.Stiu ca este enervant dar totusi decat sa stau sa ma uit la telefon ,vad in rcd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce sa vezi? Se face ecranul negru si zice app not available while driving, doar sonorul functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nici aplicatii gen waze,google maps nu merg in mers?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum,dupa o zi de butonat pot sa spun ca in banii in care am luat-o isi face treaba.Microfonul se aude bine(din spusele interlocutorului),streamingul audio se aude bine si fara intreruperi,agenda si mesajele le preia destul de repede.Legat de sunet pare ca se aude mai bine decat rcd-ul 310 la bass la volum mic dar la volum mare am impresia ca se aude ceva mai slab,poate fi si placeboo,nu neg.

Partea de mirrorlink m-a dezamagit putin,speram sa pot folosi o navigatie dar nici macar sygyc,pe care mi-l recomanda automat nu merge.Imi da eroare de ceva rezolutie...Speram sa pot folosi google maps sau macar waze.

Am tot cautat programe compatibile dar nu gasesc mai pe nicaieri sa se vorbeasca despre asa ceva,nu mai zic ca sa fie romana/engleza.Sa las asta pe seama faptului ca este repativ noua aparuta sau ca e slab calitativ si nu e cumparat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate apare vreo solutie gen Video in Motion si pentru RCD330... pentru a folosi Mirrorlink in mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La vechiul rcd 310 aveam aux la frana de mana(nu am cotiera) iar acum,dupa ce am pus 330 el are aux si in el direct si am vazut ca cel de la frana de mana nu mai merge,nu duce 2 de-o data sau care ar fi problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU merge ca nu are intrare pe spate de AUx in.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Și eu mă gandesc să-mi înlocuiesc RCD 210-le cu un RCD 330. Contează sau nu generația pentru a nu avea probleme cu bateria (trebuie să umblu în soft)?

Ăsta pare în regulă, nu?

Mulțumesc! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie facut nimic la cangateway.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, MihaiMk6 said:

 

Ăsta pare în regulă, nu?

Mulțumesc! :)

Da, este ok.

Legat de descarcarea bateriei - ti-a raspuns bundy mai sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A comandat pana acum cineva Rcd 330 plus de pe aliexpress? Cat dureaza pana ajunge , cu dhl? Daca imi iau eu nr. eori si pregatesc toate actele mai trebuie platite taxa de aprox 100 lei la dhl . Ca tva il platesc la toata suma. Multumesc pentru informatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat eu si mi-a ajuns in 22 zile. Daca ai eori nu mai trebuie platita taxa de 100 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se plateste vama 10% pt produsele care provin din non-UE

daca avea si gps era smecherie acest rcd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/7/2017 at 9:53 AM, Claww18 said:

A comandat pana acum cineva Rcd 330 plus de pe aliexpress? Cat dureaza pana ajunge , cu dhl? Daca imi iau eu nr. eori si pregatesc toate actele mai trebuie platite taxa de aprox 100 lei la dhl . Ca tva il platesc la toata suma. Multumesc pentru informatii.

Da, în 3 zile era în București, apoi a mai durat 5 zile pana mi l-a trimis DHL pana mi-am făcut eu EORI și pana le-am făcut rost de factura originala corecta (inițial chinezu a pus o factura cu 30$). Dacă mergi pe varianta cu 100 de lei la DHL e mai simplu, dar am preferat sa nu dau banii ăștia degeaba. În total m-a ajuns 110$ + TVA 89RON. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Mi-a ajuns rcd-ul . Fix 14 zile și a fost Pastele, cred ca ajungea în 10-12 zile, dar am avut totul pregătit, eori acte , factura pe suma corecta, m-am documentat înainte.  98 dolari + 79 lei importul. 

Aparatul merita fiecare cent, păcat ca mirrorlink nu are si ceva de văzut filme și navigație; era de vis. Dar cine știe poate o sa apara...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am conectat telefonul (Sony Xperia Z3+) prin Mirror Link si mergea Waze, Google Maps si Youtube. Se poate se fie si in functie de telefon. Mai cauta si alte aplicatii poate ai noroc. Plus ca are functia efectiva de mirror si vezi fix ce ai pe telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am conectat Samsung A5 2016 la care am instalat 2 aplicatii care imi ofera full mirror .Ma pot uita si la filme .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee daca si la versiunea cu CarPlay (deci de pe iPhone) merge altceva decat Apple Maps si daca exista vreo solutie pentru YouTube?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, rudolf.s said:

Eu am conectat telefonul (Sony Xperia Z3+) prin Mirror Link si mergea Waze, Google Maps si Youtube. Se poate se fie si in functie de telefon. Mai cauta si alte aplicatii poate ai noroc. Plus ca are functia efectiva de mirror si vezi fix ce ai pe telefon.

Ecranul ramane activat si in timpul mersului? Mie mi-l opreste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 hours ago, mike. said:

Aveti idee daca si la versiunea cu CarPlay (deci de pe iPhone) merge altceva decat Apple Maps 

Multumesc!

nu, nu merge altceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DomaniG ce aplicatii ai instalat?Eu pe s7 edge nu am reusit sa instalez niciun program pentru harti/navigare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 25.04.2017 at 1:52 PM, DomaniG said:

Eu am conectat Samsung A5 2016 la care am instalat 2 aplicatii care imi ofera full mirror .Ma pot uita si la filme .

Ce aplicatii ? Eu am un Samsung galaxy s6 . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut. Am reusit sa fac mirroring la telefon pe rcd 330 plus cu programele lg mirrordrive ; button savior non root si car mode , gasiti mai multe tutoriale pe youtube. 

Functiona totul si filme , dar am avut o problena cu telefonul si a trebuit resoftat , cei de la samsung mi-au pus android 7 nougat, acum nu mai merge conectat. Aveti grija sa nu faceti update.

Eu o sa incerc sa instalez din nou 6.01

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!