Jump to content

Golf 6 - Becuri


GabiB77
 Share

Postare recomandată

Atunci sunt foarte ok bluevision.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TDR

    24

  • GabiB77

    23

  • Al Bundy

    18

  • F l o r i n

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci. Sa vad pe unde reusesc sa gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salutare.....as vrea sa imi schimb si eu becurile de faza scurta si proiectoate care ar fi mai indicate...PHILIPS BLUE VISION ,X-TREME POWER. ULTRA VISION  sau ...altceva...         as vrea o lumina mai alba    

 ce model ar trebui sa caut ...H7 faza scurta si H11 proiectoare  
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru proiectoare ai nevoie de HB4, nu H11

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Ok  Multumesc.....H7  si HB4   X-Treme power ....

Modificat de adiGAF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu mai deschid alt topic, ca tot legat de becuri e urmatoarea problema.

Am incercat sa schimb becul din portbagaj cu unul led, nu e prima oara cand fac asta, doar ca acum era o placuta cu leduri iar baza avea arc, l-am pus, totul ok si cand sa pun corpul lampii inapoi la locas a sarit arcul, respectiv becul si cred ca a facut scurt (altfel nu inteleg ce se putea intampla). Am pus becul vechi inapoi dar nu se mai aprinde. Am verificat sigurantele, sunt ok. Toate becurile din interior functioneaza, portbagajul arata in bord cand e deschis/inchis. Am verificat dioda e ok, am pus separat becul la 12V si e ok. 

Atasez si cateva poze facute cu aparatul de masura (antic dar functionabil :) ) (p.s. ciudat e ca ieri imi arata mai putin si azi mai mult, poate vad ca maine isi revine singur)

 

 

Unde sa verific si ce sa mai verific?

post-37789-0-52645900-1377599322_thumb.j

post-37789-0-13557100-1377599327_thumb.j

post-37789-0-28570500-1377599576_thumb.j

Modificat de BTeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

mi s-au ars becurile de pozitie la bi-xenon. am vazut mai sus o discutie despre cum trebuie schimbate si din pozele lui GabiB77 inteleg ca trebuie sa imi cumpar w5w. Astea, in poza de aici, sunt bune - am vazut la OMV ? sau imi recomandati altele - as vrea unele cu o lumina la fel cu cele originale.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De cand cu vremea asta si ploile, mi-au aparut doua erori in bord, si martorul de bec ars.

 

"Right/Left dipped beam"

 

Ce inseamna asta? De la ce poate fi? Cum pot rezolva.

Sper sa fi postat unde trebuie.

 

LE: Precizez ca acum pe seara se oprise ploaia si s-a stins eroarea.

Modificat de redeye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Becurile de la faza scurta. Verifica conectorii, daca becurile sunt bune......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt in regula ... problema e ca erorile apar doar atunci cand ploua

Modificat de WVWZZZ
Nu mai da Quote la postul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveam si eu eroare cand ploua la stopuri in spate si cand am desfacut capacele de la stopurile de pe hayon era plin de rugina la mufa si pe suport. Am curatat de cateva ori cu wd40 dar aparea din nou eroarea si tot doar cand ploua. Sa te uiti sa nu fie tot probleme cu rugina. Eu am rezolvat prin schimbarea suportului + mufe la stopurile hayon.

 

Oricum, nu prea vad cum sa fie rugina in farurile din fata dar cine stie, nu strica sa verifici.

 

post-37789-0-27383200-1380828651_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveam si eu eroare cand ploua la stopuri in spate si cand am desfacut capacele de la stopurile de pe hayon era plin de rugina la mufa si pe suport. Am curatat de cateva ori cu wd40 dar aparea din nou eroarea si tot doar cand ploua. Sa te uiti sa nu fie tot probleme cu rugina. Eu am rezolvat prin schimbarea suportului + mufe la stopurile hayon.

 

Oricum, nu prea vad cum sa fie rugina in farurile din fata dar cine stie, nu strica sa verifici.

 

attachicon.gif20130912_115457.jpg

Farurile sunt noi. Eroarea cred ca era dinainte (90%). Cred ca are legatura cu senzorul de ploaie. Probabil a fost dat peste cap de fostele xenoane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

 

La jetta mk6 ce becuri sunt in proiectoare? Vreau sa le schimb cu ceva galben dar nu stiu ce sa comand h8 sau hb4.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna , 

  

 si eu am avut aceeasi problema  , am descoperit la proiectorul de ceata face umezeala , si asta ar fi cauza , am scos becul am sters pe acolo unde se vedea umezeala  am pus la loc .. si am rezolvat-o .. Din acel moment s-a stisn si marorul in bord .

 

 O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti , unde gasesc si eu un bec h15 pentru golf 6 ? dar vreau sa fie o lumina mai alba ......e becul de la DRL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La noi nu gasesti decat original osram la vreo 150ron bucata dar poti comanda o chinezarie de pe ebay :

http://www.ebay.com/itm/XTEC-H15-BULB-SUPER-WHITE-UPGRADE-KIT-PAIR-/370855745610?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5658b9984a

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar e o chinezarie. Practic e un manson albastrui.

Ok, poate este mai "cool" pe drl, dar cu faza lunga nu prea cred. Mai ales noaptea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cautat si Osram cu tenta albastruie dar nu am gasit :( .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal ca nu ai gasit ca nu exista nimic de firma(in afara de cele venite si din fabrica pe masina) h15 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am gasit niste led-uri w5w pentru placuta de inmatriculare:

http://www.ebay.com/itm/New-2X-T10-194-168-W5W-13-SMD-5050-LED-White-Car-Light-Bulbs-lamp-12V-003-2-/281280830964

 

Din cate am inteles, trebuie si ceva rezistente, asa-i? Daca da, dupa ce tip/denumire le pot gasi pe ebay? Multam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine cumperi direct leduri "canbus" care au rezistentele deja in ele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!