Jump to content

Golf 6 - Probleme oglinzi exterioare


Riciu
 Share

Postare recomandată

Intai sa caute cu vcds, nu mai apare asa ca in poza ta, la versiunile noi.

Daca tot nu gaseste, atunci cu vcp pro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
grigoremadalin

Salut. Am si eu o problema la oglinzi. Pot sa le misc din joystick numai in directia ( sus - jos) si de la (stanga-dreapta). Am.schimbat joystickul si problema tot persista.

A mai intalnit cimeva problema asta ?

Ma gandesc sa desfac panoul usii si sa ma uit dupa cabluri mutilate sau ceva de genul.

Ce ma sfatuiti sa incerc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU am inteles care este problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, grigoremadalin said:

Salut. Am si eu o problema la oglinzi. Pot sa le misc din joystick numai in directia ( sus - jos) si de la (stanga-dreapta). Am.schimbat joystickul si problema tot persista.

A mai intalnit cimeva problema asta ?

Ma gandesc sa desfac panoul usii si sa ma uit dupa cabluri mutilate sau ceva de genul.

Ce ma sfatuiti sa incerc ?

Nu este cazul. Verifica motorasul din oglinda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
ungureanu_alexandru_ad

Salut , ce trebuie sa demontez sa ajung la motorașul pliere oglinzi ? Cand vreau sa pliez oglinzile cea din dreapta se aude ca si cum ar scapa o rotita si nu se pliaza . Trebuie fata de usa data jos ca sa ajung la motoras si la ansamblu de pliere   ??? Nu am gasit nimic pe aici despre asta 

Modificat de ungureanu_alexandru_ad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Sticla oglinda, carcasa, etc ...doar ce ai pe oglinda. Motoras si mecanism pliere, nu o sa fie la vedere...este sertizat, o sa te chinui sa le desfaci...asamblezi. In situația ta, se schimba brat oglinda, pt remediere 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ungureanu_alexandru_ad
în urmă cu 14 ore, F l o r i n a scris:

Nu. Sticla oglinda, carcasa, etc ...doar ce ai pe oglinda. Motoras si mecanism pliere, nu o sa fie la vedere...este sertizat, o sa te chinui sa le desfaci...asamblezi. In situația ta, se schimba brat oglinda, pt remediere 

Ok , ms frumos 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
On 8/28/2022 at 7:13 PM, F l o r i n said:

Nu este cazul. Verifica motorasul din oglinda

Am verificat. Motorasul merge. Le-am schimbat efectiv intre ele.

Am desfacut efectiv tot ansamblul pana la motoare, le-am schimbat intre ele si problema nu este de la motor deoarece le-am inversat intre ele si functioneaza.

Am verificat tensiunea de pe cabluri ( sunt trei in total) . Pe doua dintre fire am tensiune, se schimba polii in functie de cum misc joystickul, totul bine.

Pe unul dintre fire am tensiune intermitenta si nu-mi dau seama unde sa ma uit si sa gasesc o ( schema electrica ), astfel incat sa gasesc unde se duc firele. Cred ca este vorba de un releu stricat, dar nu stiu sa il caut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!