Jump to content

nu pot recoda modulul abs


Leorot
 Share

Postare recomandată

Vin și eu cu o intrebare, pot sa pun pompa abs de pe audi a4 pe passat b5.5, ambele sunt bosch ESP 5.7, ma încurcă faptul ca, codurile de login sunt diferite, sau sa bag codul de login de la audi? Inițial am vrut sa iau doar partea electronică de pe cea de audi pentru ca nu scap de eroarea de pe ABS și ESP, care nu funcționează, pe diagnoza îmi da eroarea "01435 - Brake Pressure Sensor 1 (g201) 

48-00 - Supply Voltage ". Am schimbat sezorul de pe pompa abs, și switch-ul de la pedala de frana, mai rămâne sa schimb pompa, dar din păcate doar de audi am găsit în zonă. Sau trebuie sa iau alta pompa abs tot de pe passat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    13

  • Al Bundy

    12

  • ovidiu94

    7

  • andrei_221

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Este aceelasi cod cu cea de Passat? Daca da, daca Passatul e tractiune fata, motor 4 cil, faci login cu 09555

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul e la fel, doar ca difera ultima litera de la ele, cred ca pompa de audi era în 4 cyl, iar passatul meu e în 6 cyl, motorul de 2.5 tdi, și da e tracțiune fata,  este prost ca nu am văzut de pe ce mașină a luat pompa abs, doar ca scrie pe ea "audi A4". M-am gândit sa fac login cu codul de audi și după aia sa o adaptez pe 6 cyl, sau sa nu lucrez degeaba ma gandesc doar sa ii conectez mufa sa încerc sa vad ce iese, sau nici măcar nu are rost?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ori e la fel, ori difera ultima litera. Daca difera ultima litera inseamna ca nu e la fel si nu merge. Ce cod are al tau, ce cod are celalalt ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 hours ago, Klaudyyu said:

Codul e la fel, doar ca difera ultima litera de la ele, cred ca pompa de audi era în 4 cyl, iar passatul meu e în 6 cyl, motorul de 2.5 tdi, și da e tracțiune fata,  este prost ca nu am văzut de pe ce mașină a luat pompa abs, doar ca scrie pe ea "audi A4". M-am gândit sa fac login cu codul de audi și după aia sa o adaptez pe 6 cyl, sau sa nu lucrez degeaba ma gandesc doar sa ii conectez mufa sa încerc sa vad ce iese, sau nici măcar nu are rost?

Posteaza cod pompa originala a masinii si seria sasiu , sa te pot ajuta

Posteaza si codul pompei cumparate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se pare ca nu sunt același cod, nu știu ce am văzut eu🤦‍♂️. Codul pompei originală este: 4B0 614 517 G, iar cealaltă cumpărată este: 8E0 614 517. Seria de șasiu a mașinii mele este: WVWZZZ3BZ5E167041

Las mai jos și o poza cu eticheta în caz ca trebuie opțiunile. Pe pompa care am cumpărat-o eu este scris "audi A4"20240213_223925.thumb.jpg.b86aee435dd2826c72c3e56d7de3edf1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt compatibile,  din pacate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!