Jump to content

Identificare piesa


eminemmihai
 Share

Postare recomandată

Salut!Am un VW Vento din 93 1.9 TDI 90 CP si am avut un accident minor si as vrea sa schimb piesa aceea din fibra care inconjoara radiatorul si farurile dar nu stiu cum se numeste si nu am gasit pe nicaieri,daca cineva stie va rog sa imi spuneti si un pret aproximativ!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Buna..ma poate ajuta si pe mine cineva????Ce anunme e piesa din imagine??si ce reprezinta???de ce e tot timpul e umeda piesa???ce anume curge??motorina sau ulei???ce pot sa fac???

post-136199-0-92670300-1426337637_thumb.

post-136199-0-41918300-1426337645_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut...am si eu o problema foarte mare...am cumparat un golf 6 1.6 tdi an 2010 si am descoperit ulterior ca masina are calculadorul confort lumini defect partial,mai exact imi ramane drl pe partea stanga aprins non stop...sunt nevoit ca in fiecare seara sa ii trag mufa de la farul pe stanga....cod calculator confort: 1KO937086D...am facut proba la un electronist cu un calculator asemanator,si a mers normal,doar ca acel calculator avea ca defect faza lunga,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, imi pare rau daca nu postez unde trebuie dar aici pe tehnic cred ca se potriveste cel mai bine.

Am o intrebare, ce face butonul incercuit cu rosu din poza atasata? Are vreo legatura cu incalzirea in scaune sau cu farurile? 

Mersi.

buton.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa-l intrebi pe fostul proprietar pentru ca nu este buton pus de producator.

Nu se intampla nimic cand il actionezi?

Poti lua legatura cu un electrician sa incerce sa vada unde se duc firele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se intampla nimic atunci cand il actionez, o sa ii dau eu de cap, pe fostul proprietar nu am cum sa il contactez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parasolarul din stanga (la sofer) are carligul rupt. E vorba de piesa prinsa in plafon, in partea dreapta a parasolarului. Ce cod are? Cum se scoate, ca sa il inlocuiesc? 

Masina din profil.

Multumesc.

Modificat de EL-GABRY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gaseste separat, l-am comandat la reprezentanta. 17lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cum se numeste acest obiect din pozele atasate? Se adapteaza pe clapeta de admisie la galeria de admisie IMG-20160201-WA0003.jpg.c340445132e6d46dIMG-20160201-WA0002.jpg.22508db9e1c5a417IMG-20160201-WA0001.jpg.59ea792cd073bbabIMG-20160201-WA0000.jpg.4f2252b0c1dda1c8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acel device rezolva eroarea P2015 asociata ptr intake manifold bank 1. Functie de ce galerie ai - aluminiu sau plastic sunt modele diferite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

perfect!!!multumesc!!  stiam ce este, nu stiam de unde sa cumpar ca nu i gaseam denumirea ...poi si cum facem sa mi dai si mie unul  eexcalade? cat costa si in cat timp poti sa mi l trimiti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am galeria eu 

 

IMG-20160201-WA0001.jpg

Modificat de songokubest
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta si pe mine cineva sa identific urmatoarea piesa din imagine? 

piesa golf 5.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa nu fie mufa de la cablajul injectoarelor.... ca doar curge ulei nu motorina.. are un oring in spate care se uzeaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asta e cablajul de la injectoare, l-am scos curatat si bagat mastic pe el! Acuma etanseaza nu mai e problema! una noua e 350 de lei, am zis ca nu merita investitia pentru un oring!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut am nevoie de ajutor sa identific aceasta piesa , am găsit-o căzută pe Scutul băii de ulei la motor ....

http://2zyc58m.jpg

http://6nwmdw.jpg

 

http://f515og.jpg

Modificat de lefmarius
Forget 1 photo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred că este de la orificiul ăla unde se vede volant-ul între cutie şi motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!