Jump to content

Tuning exterior - bodykit-uri, folii,etc


Dun
 Share

Postare recomandată

Nu stiu cum traiesc astia de la ABT. Pe langa designul de Fast an Furios, mai practica si preturi tupeiste. O amarata de fusta si 2 palnii 50mil. Pai cu banii astia iti iei si bara fata de GTI plus un weekend la munte.

Nu-ti plac "ochii" => folie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dun

    25

  • qwk

    17

  • The_Ego

    16

  • Circoloco

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Folie sau poate chiar chit in locasurile respective si vopsea la culoarea masinii. Problema este ca ... nu pot spune ca am banii aia pe care ii cer aia de la ABT. :D Adica ... ia am, dar nu pentru modificarea asta.

La lucrarea aia, manopera este de 375 RON.

Fara suparare, dar chiar se pot cheltui 3.000 intr-un weekend la munte?

Modificat de Dun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am spus SI bara fata, pe langa cea spate. :) Asta daca cea fata te ajunge tot pe la 20mil.

10mil iti raman pt weekend :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fie el ABT, tuner de casa pt VW, dar arata urat un polo cu evacuarea pe centru, parca un R-wannabe si in general toata gama de praguri, bari fata/spate este NFSista :))

La ochii de pisica poti renunta fara probleme.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara de GTI este din structura ei,mai umflata in laterale si imbraca mai bine partea posterioara a autoturismului,facand-ul sa para mai lat,pe cand cea de RLine cat si fusta de la ABTdau aceeasi forma ca si cea stock.Iar catadioptrii fac toti bani,cel putin eu asa cred,in sensul de look.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si care ar fi afacerea,ca te costa cu transport 250 eur,mai costa si ornamentele si CATADIOPTRII,ajungi sa dai pe bara second hand,cat pe una noua !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

O bara spate de GTI nu ai vazut pe nicaieri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt foarte putine bari spate GTi si pe ebay, eu am vazut doar una si nu era intr-o stare excelenta.

Mai degraba ai noroc cu una fata desi diferenta e minora fata de cea normala.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea este ca daca vrei sa schimbi bara fata sau spate ar fi sa cauti ceva diferit,si nu gti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din toamna si pana acum nu am vazut decat trei. Din care una singura continea si difuzorul ala negru si masca pentru carligul de remorcare. Nici una nu continea si ochiurile de pisica.

Mesaj editat mai tarziu: uite-o si pe a patra.Tavalita in arena, probabil.

 

Sa zicem ca as fi dispus sa iau in calcul si alte variante, asa ca poti sa imi dai cateva exemple. Dar ma indoiesc ca exista ceva cu un aspect mai curat decat cel al barei spate de GTI. De fapt, m-am mai uitat si eu in cateva randuri, dar nu am gasit nimic care sa imi placa.

 

Pe cea de pe fata nu ma intereseaza sa o schimb.

Modificat de Dun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noile faruri..daylight-urile din grile au fost puse inainte de faruri (care nu erau in plan), si nici nu sunt functionale, inca :D

post-88353-0-78666600-1360757464_thumb.j

post-88353-0-99712100-1360757477_thumb.j

post-88353-0-37387900-1360757488_thumb.j

Modificat de qwk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce tiganeala meseriasa !

Foaaaarte tare! Arata intr-un mega-fel!

 

Sa le stapanesti sanatos si fara evenimente. Bravo, fratica! Sunt tipla !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile dau foarte bine pe masina, arata oem. :icon_thumleft:

Sa te conduca cu bine prin noapte :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-as schimba si eu pe ale mele, dar deja mi-am pus folie pe actualele faruri.

Doar de curiozitate intreb: cat au costat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi plac farurile noi, seamana bine cu cele oem. E modelul nou de la Dectane? Cat au costat si cum par, calitativ vorbind?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sunt cele de la Dectane si m-au costat 600 RON :D Mega pret, avand in vedere preturile de pe site-ul Dectane. La asa oferta nici n-am mai stat pe ganduri.

 

Calitativ, nu sunt ca si cele OEM, dar sunt mult mai bine facute decat erau farurile in trecut. La cum sunt, eu zic ca o sa tina lejer 2-3 ani..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Live arata exact ca si cele OEM, daca bine-mi aduc aminte ale lui Razvan

Modificat de qwk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut de-astea de vanzare pe-aici, si pe site-ul de la Dectane, insa si pe polo6rfreunde.de

Sunt unii care si le-au cumparat, dupa care le-au dat jos si acum le vand, ca cica au probleme calitative. Doamne ajuta sa te tina si zi-ne si noua cum se comporta noaptea.

Ce becuri i-ai pus? Instalarea e complicata? Trebuie codate, sau e plug&play toata treaba? Functioneaza reglajul fasciculului din bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt plug and play, nu trebuie facuta nici o modificare si vin cu tot cu motorase, deci functioneaza reglajul de la bord. Dupa ce o sa le reglez, o sa revin cu detalii despre cum "vad" cu ele.

 

Sper sa nu am probleme cu ele..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!