Jump to content

Tapiterie arsa cu tigara


redeagle
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Azi am facut alta boacana! :D Fumand, tineam tigara in mana stanga, iar la o denivelare am atins cu tigara aprinsa tapiteria de pe plafon si bineinteles ca s-a facut o gaura de toata minunea! :P .

Intrebarea mea este daca stie cineva un tapiter bun sau croitor, habar n-am cum s-o numi care poate sa inventeze ceva macar sa nu se mai vada asa.

A doua varianta este sa cumpar intreg plafonul care costa 700 RON + manopera aferenta.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As fi si eu interesat de un raspuns la acest topic, eu am de la vechiul proprietar o amintire pe sezutul scaunului de la sofer. Se poate masca altfel decat cu o husa? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Azi am facut alta boacana! :D Fumand, tineam tigara in mana stanga, iar la o denivelare am atins cu tigara aprinsa tapiteria de pe plafon si bineinteles ca s-a facut o gaura de toata minunea! :P .

Intrebarea mea este daca stie cineva un tapiter bun sau croitor, habar n-am cum s-o numi care poate sa inventeze ceva macar sa nu se mai vada asa.

A doua varianta este sa cumpar intreg plafonul care costa 700 RON + manopera aferenta.

Mersi

Unele masini au niste dopuri de plastic (la culoarea tepiteriei) care mascheaza suruburile de prindere.

Poate merge sa adaptezi asa ceva. E mai ieftin si destul de elegant zic eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unele masini au niste dopuri de plastic (la culoarea tepiteriei) care mascheaza suruburile de prindere.

Poate merge sa adaptezi asa ceva. E mai ieftin si destul de elegant zic eu.

Buna ideea! S-a marcat. Mersi!

Sa vedem si alte pareri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ideea! S-a marcat. Mersi!

Sa vedem si alte pareri!

Ti-am zis sa nu fumezi in masina coane. :D Ca dop pentru gaura incearca sa folosesti dop din plastic folosit la mobila.... sunt o groaza de culori si nu costa mai nimic...

bafta,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) Credeam ca sunt singurul , daca nu este mare gaura incearca sa tai de sub cheder o bucatica de material din acela gri , ii dai forma gauri si il lipesti cu superglue peste .... daca nu merge incearca chestia cu dopul . Superglue topeste putin din material si se va vedea numai gri (adica dispare negreala de la arsura ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai ars-o cu tigara ? La revedere .....tapiserie noua de plafon .......nu uita ca tapiseriile sunt facute dintr-un material sintetic si daca le-ai ars -arse raman.Cu orice ai incerca va arata mai nasol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!