Jump to content

Probleme / schimbare semnalizare oglinda exterioara


sin
 Share

Postare recomandată

Pai de ce nu o lipesti la loc si ai scapat de inlocuire. Sau nu mai ai jumatatea de sticla?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina nu este a mea si sticla cand a cazut s-a spart, intial am crezut ca a fost furata dar a gasit-o langa masina. Daca o lipesti la loc nu cred ca mai functioneaza incalzirea in oglinda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incalzirea va functiona fara probleme. Rezistenta e lipita pe sticla si protejata de un strat de folie. Nu e nicio problema daca o lipesti la loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, olixandruVW said:

Masina nu este a mea si sticla cand a cazut s-a spart, intial am crezut ca a fost furata dar a gasit-o langa masina. Daca o lipesti la loc nu cred ca mai functioneaza incalzirea in oglinda.

Functioneaza fara pb. Vb din experienta atat la masina mea cat la inca doua la care s-a lipit fara pb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bine de stiut pe viitor, nu am ce sa mai lipesc la loc pentru ca s-a spart sticla. 

De curiozitate, cu ce sa lipesc in caz ca mai patesc asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

34 minutes ago, pronet said:

Bison.

Rezista la temperaturi sub 0 grade sau vara cand este foarte cald ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, rezista. Eu l-am folosit fara pb. 

Nu vb de varianta gen picatura ci cel tip prenandez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Intru si eu in clubul probleme semnalizare oglinzi, la mine e putin mai complicata problema, ledurile merg toate 3 dar cam la 25% din intensitate si imi da urmatoarea eroare 

1 Fault Found:
00110 - Right Mirror Turn Signal Lamp (L132) 
            012 - Electrical Fault in Circuit

 

acum 2 luni a fost demontata oglinda de pe masina, sper ca la montaj sa nu fi prins vreun cablu, o sa incep prin a desface oglinda sa vedem ce gasesc inauntru. Stiti vreo zona sensibila a cablurilor unde sa caut prima data? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimba ansamblul semnalizatorului din oglinda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt răspuns, ce cuprinde tot ansamblul in afara de blocul cu ledurile? Are si cablaj cu mufa? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Între timp duminica a mers perfect la intensitate 100%, însă de ieri de când ploua e moarta, când o sa fie vremea frumoasa o sa ma apuc de desfăcut sa văd exact ce cuprinde tot ansamblul semnalizării.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Parfenenicus

Astazi in timp ce mergeam am obsevat geamul de la oglinda din dreapta aproape cadea. Cred ca s-a dezlipit de pe plasticul pe care era . Cu ce il pot lipi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am lipit-o cu poxipol si m-a tinut mai mult de un an. De curand am desfacut oglinda si am obsevat ca s-a desfacut din nou intr-un colt, asa ca trebuie sa refac operatiunea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parfenenicus

Nu sunt probleme cu dezaburirea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalinmiti

Eu pe ambele oglinzi le-am relipit cu un strat subtire de silicon transparent. Una este lipita de aproape 4 ani si alta este de aproape 2 ani. Nu au nicio tenta de a se mai dezlipi si dezaburirea lucreaza multumitor. Nu zic ca este cea mai buna varianta, dar prefer un adeziv flexibil fata de unul fix, care in situatia asta e f probabil sa cedeze mai usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am lipit o cu bison pt geamuri/cauciuc/fier etc, funcționează perfect de un an de zile. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Azi dimineata am observat ca nu-mi merge semnalizarea dreapta de sub oglinda. Ce fel de bec trebuie sa cer, ca s-o inlocuiesc? Ca de surubarit ma descurc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se schimba toata lampa - e cu leduri, nu cu bec

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa desfac, sa vad ce e pe acolo, parca vad ca e oxidat din cate am citit pe aici si pe net, s-ar putea sa-l salvez inainte sa ma apuc sa cumpar altul. Mersi de info.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de obicei intra apa in el si il strica, asa este

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o aveam sparta intr-un coltisor, facuse matasea broastei deja acolo:)), aveti grija daca cumparati alta sa luati oem. La alea AM nu lumineaza la fel de puternic ledurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine si-a revenit fara sa-l desfac fara sa-i fac nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!