Jump to content

Bascula 3L


jondo1ro
 Share

Postare recomandată

Se poate schimba pivotul de pe bascula originala? Parca nu as schimba toata bascula avand in vedere ca e din aluminiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa nu e barcula normala din ce vad pe net si in etka.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am vazut nici un surub in jurul pivotului, sau vre-un sistem de prindere. De aici si nelamurirea mea... Sau poate nu m-am uitat cu atentie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, stiu ca se gaseste separat pivot... dar cred ca merge doar daca schimbi bascula originala cu una care are sistemul de prindere ptr pivot.

post-6470-0-35674600-1346506262_thumb.jp

Modificat de jondo1ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta nu am stiut.Cred ca ai dreptate atunci.In cazul acesta cred ca mai bine iei un brat echipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant de mentionat ca pana acum nu am schimbat bascula sau pivotul respectiv...deci a tinut 210.000 km.

bucsele originale (cele 2 din capete) au fost schimbate pe la 150.000, iar acum ar trebui schimbate din nou.

Oare merge montata una normala cu suruburi ptr pivot in locul celei de aluminiu (originala) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar ce bine ar fi daca informatiile de pe situl respectiv ar fi exacte.

La capitolul amortizoare fata am plecat de la ei cu 3 modele de amortizoare fata, si tot de atatea ori m-am intors cu ele inapoi.

Concluzia finala: nu exsta amortizor fata ptr 3L decat pe original, cu toate majoritatea vanzatorilor de piese sunt fermi convinsi si iti recomanda ce le apare lor in cataloage...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici nu stiu ce sa zic.Am comandat piese de la ei si fara talon si nu am avut probleme.Acum na...si in etka apar bascule fara pivot(adica demontabil

post-95513-0-72884800-1346508363_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 3l si in Etka da ca este bascula cu pivot cu tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu din ce am vazut in etka apare bascula cu pivot demontabil...la toate celelalte modele, dar la 3L e nedemontabila, si arata exact ca cea din poza care am pus-o.

In "bascula 3l.pdf" pus de lupo_bv e o proeminenta dar nu e ptr prindere pivot...e exact ca in poza pusa de mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si in pdf se vede ca este cu totul deci nedemontabil. Am cautat si in tecdoc dupa codul original si nu este nici un producator care sa-l fabrice. Deci ori il iei pe original ori vezi daca se poate reconditiona pivotul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, macar am ajuns la o concluzie....

M-am uitat mai atent si difera si modul de prindere al bieletei antiruliu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 5 years later...

Salutare,

 

Ca idee ... a reconditionat cineva pivotul de la bascula orginala din aluminiu, de Lupo 3 L ? ...daca da tine ceva km?... daca da, la cine l-ati reconditionat?...E cam mult 1.600 de lei o bascula noua si pe viitor sincer ,nu m-as incumeta sa dau atatia bani pe o bascula.Daca tine cum zice colegu,pivotu de pe bascula 210.000km ar fi o chestie,ar merita banii,desi nu cred pe strazile din Romania ,pline de gropi.

 

O dimineata placuta baieti!

Modificat de carceacristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Din pacate m-am inselat, si am zis sa scriu,ca sa nu induc pe altii in eroare.O bascula costa 645 de lei,e mult mai suportabil,decat ce am spus eu.Asa merita...daca chiar tine 200.000 un pivot la ea.

Scuze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut!

A schimbat cineva bratele fata la 3L? Prezoanele se desfac,avand in vedere ca sunt prinse in aluminiu? La Polo-Fabia sunt probleme,ba se rupe prezonul,ba se duce filetul in aluminiu....

Intreb sa stiu la ce sa ma astept.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!