Jump to content

Radare fixe


yan
 Share

Postare recomandată

Si eu am auzit de densitatea mare pe DN1 - dar in 2 ani. Pina una-alta cum arata camerele? Are cineva o poza / sa stim de ce trebuie sa ne ferim....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    43

  • DragosR

    38

  • godoroja

    35

  • msn2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

le detecteaza "detectoarele de radar" ?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dintr-un mail recent:

In curand veti putea beneficia de un nou serviciu "non stop" pus la

dispozitie de politie: va veti putea face fotografii, ce vor fi trimise

acasa sau la firma, in urmatoarele localitati de pe DN 1 (Bucuresti -

Ploiesti): Puchenii Mari (pe partea stanga a pasarelei de la iesirea din

Puchenii Mari spre Ploiesti) si in Romanesti (ultima pasarela inainte de

bifurcatia de la Barcanesti pe partea dreapta spre Ploiesti). Asa ca nu

uitati, viteza prea mare in localitatiile respective se ras PLATESTE

cu 1 poza cam scumpa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiam ca sunt nedetectabile pt. detectoarele de radar;

Chiar nu are nimeni VW si lucreaza la Alcatel??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In poza aceea jos scrie ceva de Timisoara?... Ne-au pricopsit si pe noi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In poza aceea jos scrie ceva de Timisoara?... Ne-au pricopsit si pe noi...

<{POST_SNAPBACK}>

pai acolo are Alcatelul cel mai mare branch in .ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce conteaza al cui e IP-ul... Incearca sa intri la Menu... Eu am primit adresa asta de la un prieten politist, care mi-a zis "atentie, politia filmeaza si AMENDEAZA!" L-am intrebat cum dreq, ca de sus de acolo nu vezi nr. de inmatriculare, cum dai amenda? Apoi mi-a zis de Menu... O fi vrajeala, n-o fi, nu stiu, dar e bine sa circulati mai prudent!

<{POST_SNAPBACK}>

Ce politist... sunt pe pagina mobotix toate camerele alea. (http://www.mobotix.ro/)

http://193.226.118.199/

http://193.226.118.198/

Este o scula comerciala, oricine isi poate instala chestia aia. Delimitezi niste zone si cand detecteaza activitate pe acele zone face un printscreen, da un mail, un sms.. chestii d-astea. E chiar misto sistemul, dar nu are legatura cu traficul din Bucuresti sau din Romania si cu atat mai putin cu Poli

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-au adoptat speed cameras si la noi. Clic-clic, amenda-i gata si detectorul fass.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea nu sunt radare. :lol: Este sistemul video de monitorizare al DN1.Monitorizeaza traficul,aglomeratia,eventualele accidente,dar nu este radar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata cu joaca :lol:. Evoluam. Ne tehnologizam.

Modificat de mmneg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea nu sunt radare. :lol: Este sistemul video de monitorizare al DN1. Monitorizeaza traficul,aglomeratia,eventualele accidente,dar nu este radar.

<{POST_SNAPBACK}>

Pai de unde stii asa sigur ca eu nu as vrea sa testez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de cand functioneaza aparatele astea pe dn1? eu unul am venit in weekend cu 100km/h prin fiecare sat.. daca functioneaza ca si radar banuiesc ca ar trebui sa aflu repede...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este radar trebuie sa iti vina in maxim 30 zile.Dar eu asa stiu,ca nu sunt radare.Sunt camere video de monitorizare a traficului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vedem in 30 de zile :lol: (referitor la pozele postate mai devreme)

Modificat de mmneg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce politist... sunt pe pagina mobotix toate camerele alea. (http://www.mobotix.ro/)

http://193.226.118.199/

http://193.226.118.198/

Este o scula comerciala, oricine isi poate instala chestia aia. Delimitezi niste zone si cand detecteaza activitate pe acele zone face un printscreen, da un mail, un sms.. chestii d-astea. E chiar misto sistemul, dar nu are legatura cu traficul din Bucuresti sau din Romania si cu atat mai putin cu Poli

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da. In una din case din prima camera sta mama unui cunoscut de-al meu. Dar astea nu au nimic in comun cu radarele fixe..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de pus in functiune radarul nu cred ca este pus, ar trebui sa blitzuiasca, la fel ca " afara". In paris, pe peripherique - pe ambele - baietii au rezolvat radarele fixe de pe zidul dintre sensuri. Noaptea s-au vopsit cu spray-uri, cel putin asa erau unele in 2004 cand am fo` p-acolo. ...

Asa ca atasez si eu 1 poza , cutia patrata e de radar sigur. Poate e doar cutia, inca nu i-or fi pus si sculele inauntru...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alte poze cu radeare fixe :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt din acelasi lot. La pucheni. Oricum radaru e ala patrat cu blitz. oricum cititi ce am scris mai sus. Daca nu am dreptate, astept pe ala s-o zica :unsure: :unsure: ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma cam enerveaza comunele astea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca cica nu ar fi radare standard -detectabile - ci doar camere de supraveghere .Insa prin filmarea de cadre succesive se poate calcula viteza masinii .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca cica nu ar fi radare standard -detectabile - ci doar camere de supraveghere .Insa prin filmarea de cadre succesive
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!