Jump to content

Radare fixe


yan
 Share

Postare recomandată

Fratzilor ..ce ne facem ?? :) Azi s-a anuntzat oficial ca s-a adoptat si la noi supravegherea traficului capitalei cu camere video . O investitzie de 6 mil de E pe care vor sa o recupereze din amenzi. O sa curga cu amenzi. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    43

  • DragosR

    38

  • godoroja

    35

  • msn2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

100 de camera vor supraveghea strazile Bucurestiului :wacko:Ma intreb .... cu radarele instalate pe masini ..ce vor face ? Daca le mai pastreaza si pe alea :) .. Detectoarele de radar vor fi la mare cautare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

100 de camera vor supraveghea strazile Bucurestiului :wacko:Ma intreb .... cu radarele instalate pe masini ..ce vor face ? Daca le mai pastreaza si pe alea  :) .. Detectoarele de radar vor fi la mare cautare

<{POST_SNAPBACK}>

Eu cred ca vor disparea detectoarele ..... la ce folos daca iti "piuie" non stop :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum asa?

in loc sa bage benzina in logan si in passat ei fac retea de radare fixe?

eu nu cred... stiti sigur?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum asa?

in loc sa bage benzina in logan si in passat ei fac retea de radare fixe?

eu nu cred... stiti sigur?

<{POST_SNAPBACK}>

Este sigur au dat la TV. Intra in vigoare din septembrie si au spus asa:

Vor fi camere de luat vederi cu radar (100 in bucuresti), care vor urmari viteza, prioritatea si semaforul. Adica, au explicat mai tarziu, ca 15 operatori vor fi cu ochii pe aceste camere care cand vor anuntza o neregula de trafic, se face poza, se baga in plic si se trimite la domiciliu.

Cat despre detectoarele de radar, cred ca trebuie sa va dezamagesc, dar din surse neoficiale am intzeles ca aceste radare nu sunt detectabile, fiind cumva in pamant. Sa dea Dumnezeu sa se insele, dar daca este asa nu pot sa sper decat intr-o circulatzie mai fluenta si mai civilizata.

Astepatrile lor sunt la 30 de mii de amenzi pe luna.

Isi amortizeaza investitzia rapid si nu stiu de ce dar cred ca dupa 2 luni vor mai cumpara 100.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt in pamant??!??!?!?! :) asta e tare :D

tre sa fie agate pe niste stalpi cumva...si la cum e romanu.... ia amenda si a2a zi e cu piatra langa stalp... aproximativ cum a fost la francezi :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt in pamant??!??!?!?! :D asta e tare :D

tre sa fie agate pe niste stalpi cumva...si la cum e romanu.... ia amenda si a2a zi e cu piatra langa stalp... aproximativ cum a fost la francezi :D

<{POST_SNAPBACK}>

:P Tare asta cu piatra langa stalp, dar daca sunt performante or sa fie destul de inalte ca sa aiba si zona de acoperire mare. Ce facem ne angajam la cablu ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am eu o scara inalta :)

voi tineti de 6 :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce s-a intamplat la francezi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hhmmmm.....eu fac rost de o prashtie si bile de rulmentzi..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vedeti sa nu avem undercoveri :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nasoala treaba.. s-a terminat cu distractia noaptea pe drumurile capitalei :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mult suces!

din pacate nu se face nimic pt fluidizarea circulatiei..... o sa curga cu amenzi...si atat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci s-a terminat :D :D :D :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceea ce vorbiti voi este un proiect al primariei de monitorizare a traficului in bucuresti cu scopul fluidizarii..etc.. nu va fi folosit de politie din cate stiu eu ( decat poate pt. infractiuni ). In acest proiect nu era nici un radar... doar camere de luat vederi si un sistem "inteligent" de semaforizare in functie de trafic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

si se foloseste fibra de la RDS , nu ?

ce zice thheo stiam si eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se foloseste fibra de la mai multi provideri.. se liciteaza pe portiuni...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce s-a intamplat la francezi?

<{POST_SNAPBACK}>

eeeeh...fiind si ei tot latini :( sau oftikat knd au primit amenzile si sau razbunat pe aparatele radar :)

la noi cred ca o sa fure tuciurii camera cu stalp cu tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la noi cred ca o sa fure tuciurii camera cu stalp cu tot

<{POST_SNAPBACK}>

si o sa o dea la fier vechi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceea ce vorbiti voi este un proiect al primariei de monitorizare a traficului in bucuresti cu scopul fluidizarii..etc.. nu va fi folosit de politie din cate stiu eu ( decat poate pt. infractiuni ). In acest proiect nu era nici un radar... doar camere de luat vederi si un sistem "inteligent" de semaforizare in functie de trafic.

<{POST_SNAPBACK}>

La tv au spus geva de genul ca vor exista permanent un nr. de x politai care vor constata eventualele abateri si vor intocmi procese verbale ce vor fi trimise prin posta.

Deci 100% se vor da amenzi (mai ales ca investitia se doreste a fi amortizata din valoarea amenzilor aplicate).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

amenzile au alta destinatie bugetara... si politia inca nu e sub primarie.

oricum de radar nu am auzit nimic in proiect.. ca poate observa cineva contraventii in intersectii e altceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mult suces!

din pacate nu se face nimic pt fluidizarea circulatiei..... o sa curga cu amenzi...si atat...

<{POST_SNAPBACK}>

asa este, una din cele mai aberante semaforizari este in bucuresti. nu dau detalii ca stiti f.bine.

sa speram ca sistemul v-a fi orientat intai pe fluidizare si mai apoi pe corectie altfel ... cum a zis @child ... s-ar putea ca sistemul sa nu faca fata la numarul de abateri si sa faca jam

zGb, din pacate pentru traficu de noapte nu te vad bine, dar nu dispera, romanu e inventiv, sigur o sa iasa ceva ...

exemplu, am auzit ca se vinde pe net o vopsea (transparenta) a carei proprietate este ca reflecta anumite unde a.i. la o fotografiere/filmare a masinii nu sunt lizibile numere de inmatriculare (daca sunt smacuite cu ea)!

a auzit/folosit cineva asa ceva sau este doar tzeapa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va fi totusi o problema: la cate contraventii sunt, 15 agenti nu pot scrie pv pentru 100 de camere in timp real. si nu stiu daca sta cineva sa analizeze inregistrari. credeti ca vor sta la monitor , apasa pe buton si iese procesul verbal? sincer nu cred

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va fi totusi o problema: la cate contraventii sunt, 15 agenti nu pot scrie pv pentru 100 de camere in timp real. si nu stiu daca sta cineva sa analizeze inregistrari. credeti ca vor sta la monitor , apasa pe buton si iese procesul verbal? sincer nu cred

<{POST_SNAPBACK}>

Fratzilor, proiectul cu primaria este altceva. Asta este al politziei.

Am auzit despere vopseaua aia dar e destul de nasol daca te prinde echipajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va fi totusi o problema: la cate contraventii sunt, 15 agenti nu pot scrie pv pentru 100 de camere in timp real. si nu stiu daca sta cineva sa analizeze inregistrari. credeti ca vor sta la monitor , apasa pe buton si iese procesul verbal? sincer nu cred

<{POST_SNAPBACK}>

nu trebuie sa le faca in timp real... e suficient sa faca 10% si sa creasca procentul asta pana la 25%; la o sansa din patru sa iei amenda tu risti?

cu sistemul de puncte se mai aude ceva? ca daca intra si asta in vigoare...

dar sa speram ca se civilizeaza traficul totusi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!