Christian.B77

Achizitionare Passat CC - sfaturi si recomandari

2.056 postări în acest subiect de discuţie

In functie de bugetul tau, tu trebuie sa iti dai seama daca merita sau nu. Unora li se pare absurd sa pui optionale de 10 mii de EUR pe o Octavia, altora nu. 

2

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
13 minute în urmă, alin alinush a scris:

Daca dupa testare reiese ca sunt reali km si masina este ok merita acel pret? 

Este foarte clar ca masina a fost adusa pt vanzare, verifica tot ce poti verifica si daca esti multumit de ea cu siguranta poti negocia aproape de 1000€ cand pui banii jos.

1

Link către postare

Pretul nu mi se pare deloc mare pentru ce dotari are si ce numar de km. Totusi are pachet R-Line dar nu are logo'ul nici pe aripi si nici in grila ... ma duce cu gandul ca a fost adaugat ulterior de proprietar sau masina a avut o tamponare si a schimbat aripile si grila.

Bend assist este o optiune la iluminare si nu are legatura cu Lane sau Front assist. Din cate stiam, sper sa nu ma insel, pe masinile cu parbriz incalzit nu s-a putut pune Lane Assist sau orice alt sistem de genul ce folosea acea camera din spatele oglinzii retrovizoare.

1

Link către postare
20 hours ago, floryn_80 said:

Salutare ! imi poate da cineva detalii despre o serie , va rog mult, spune ca masina are 184 de mii.

WVWZZZ3CZDE558824

288.000 in mai 2017

1

Link către postare
6 hours ago, DOL said:

Toate masinile trebuie dotate cu DSG ? 

Eu unul as alege orice configuratie auto doar cu manuala. La mine cand mi.am luat masina noua vw, prima optiune anulata a fist DSG.ul. Deci se poate.

0

Link către postare

Se poate orice, atata timp cat platim pentru asta. Un partener mai vechi, a avut o cerinta mai speciala la fosta masina (W221 Mercedes-Benz - aka vechiul S-Klasse) catre reprezentanta din Ungaria de unde a achizitionat-o, si anume fara tapiserie din piele (care venea implicit pe modelul ales). Comanda a durat mai mult, special request code la fabrica, termen de livrare prelungit, dar s-a rezolvat. O masina cu pret de achizitie de cca. ~35 mil HUF (~ 115000 EUR).

O masina atipic configurata, dar nu unicata in Europa, se cere des. Toti cei care vedeau o asa masina configurata bizar , un "S fara piele" cum auzeam, o masina ce a avut dotari suplimentare de cca. 40 000 EUR). Incercarea de buy-back a esuat in Romania cum ma asteptam, din cauza acelor scaune fara piele. Nimeni nu se raporta realist la istoricul la zi, rulajul extrem de mic si dotarile raportate la pretul de achizitie al masinii, cum s-ar zice romaneste "full fara piele".

1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.