Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

In functie de bugetul tau, tu trebuie sa iti dai seama daca merita sau nu. Unora li se pare absurd sa pui optionale de 10 mii de EUR pe o Octavia, altora nu. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 minute în urmă, alin alinush a scris:

Daca dupa testare reiese ca sunt reali km si masina este ok merita acel pret? 

Este foarte clar ca masina a fost adusa pt vanzare, verifica tot ce poti verifica si daca esti multumit de ea cu siguranta poti negocia aproape de 1000€ cand pui banii jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul nu mi se pare deloc mare pentru ce dotari are si ce numar de km. Totusi are pachet R-Line dar nu are logo'ul nici pe aripi si nici in grila ... ma duce cu gandul ca a fost adaugat ulterior de proprietar sau masina a avut o tamponare si a schimbat aripile si grila.

Bend assist este o optiune la iluminare si nu are legatura cu Lane sau Front assist. Din cate stiam, sper sa nu ma insel, pe masinile cu parbriz incalzit nu s-a putut pune Lane Assist sau orice alt sistem de genul ce folosea acea camera din spatele oglinzii retrovizoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20 hours ago, floryn_80 said:

Salutare ! imi poate da cineva detalii despre o serie , va rog mult, spune ca masina are 184 de mii.

WVWZZZ3CZDE558824

288.000 in mai 2017

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, DOL said:

Toate masinile trebuie dotate cu DSG ? 

Eu unul as alege orice configuratie auto doar cu manuala. La mine cand mi.am luat masina noua vw, prima optiune anulata a fist DSG.ul. Deci se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate orice, atata timp cat platim pentru asta. Un partener mai vechi, a avut o cerinta mai speciala la fosta masina (W221 Mercedes-Benz - aka vechiul S-Klasse) catre reprezentanta din Ungaria de unde a achizitionat-o, si anume fara tapiserie din piele (care venea implicit pe modelul ales). Comanda a durat mai mult, special request code la fabrica, termen de livrare prelungit, dar s-a rezolvat. O masina cu pret de achizitie de cca. ~35 mil HUF (~ 115000 EUR).

O masina atipic configurata, dar nu unicata in Europa, se cere des. Toti cei care vedeau o asa masina configurata bizar , un "S fara piele" cum auzeam, o masina ce a avut dotari suplimentare de cca. 40 000 EUR). Incercarea de buy-back a esuat in Romania cum ma asteptam, din cauza acelor scaune fara piele. Nimeni nu se raporta realist la istoricul la zi, rulajul extrem de mic si dotarile raportate la pretul de achizitie al masinii, cum s-ar zice romaneste "full fara piele".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Ego Dominus Tuus

Salutare !

Sunt nou pe forum si scuze daca trec direct la subiect. Imi poate verifica cineva va rog VIN-ul asta ?

wvwzzz3czae501981

Vreau sa cumpar CC-ul asta. In anunt apare ca are 165 000 km .

Vreau sa verific daca e asa, daca nu, macar ma ajuta la negociere daca nu e 300k +

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faina masina...km putini si reali (adusa din germania), tipul vinde masini din 2015 pe autovit...go for i:P printre altele nu are nici un ,,keyles go "(keyless este corect) sau ,,keyles entry" etc.

Modificat de VW CC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vb si eu cu el la tel acum aproximativ o luna, masina era la pretul de 13800, nu vroia sa mai negocieze .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit astazi cu el si a zis ca accepta sa mergem in reprezenata unde vreau eu sa verific masina. Ultimul pret a zis ca este 12500. Maine a zis ca poate ajunge in Bucuresti si ne intalnim.Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti despre:

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-cc-ID7GmGBX.html#contact_form

 

Stiu ca este un buget mic (9.000€) dar imi doresc un CC, indiferent daca este mai putin dotat. El zice ca accepta test la service.

poate se observa din poze ceva defecte, revopsiri.

stima

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E greu sa ne spunem o parere, la banii aia nici nu e cazul. Daca nu te deranjeaza o masina cheala(nu am vazut cc mai chel :)) ) mergi sa o vezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut mai chel: fara senzori parcare fata, fara proiectoare si cu RCD200 cred. :D

Referitor la cel din anunt cu siguranta nu are parbriz incalzit si din ce vad in poze nici Pilot automat/Limitator de viteza cum zice el in descriere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un amic a prins o masina cu 250 000 km reali din suedia , un cc cu dsg, 170cp, multe dotari, xenon, senzori  etc (fara trapa)  .. aprox 10k euro  ..

Sa dai 9000 pe masina aia nu prea merita sincer. O sa mori de nervi apoi ca n-ai nici o optiune si te costa o mana si un picior sa le pui (gen xenon .. calculatoare de senzori, navigatii, nebunii) .. 

Mai bine mai pui 1-2k euro si iei ceva mai ok ... :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ego Dominus Tuus

Am gasit masina asta https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-cc-ID7GmvWz.html#a5dc763c69 si -mi pare ok...singura chestiune e ca are ceva zgarieturi pe volan, mi-e sa nu aiba mult mai multi kilometrii decat imi zice el acolo 157k. Poate verifica cineva daca are mai multi KM pe VIN asta WVWZZZ3CZAE532396 ? 

De asemenea, cum vi se pare ? Fair price 9500 ?

Multumesc

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Irinel Tincea

Pretul este ok. Referitor la zgarieturile de pe volan iti zic ca si eu am pe al meu(199.000 km),cei drept nu asa pronuntate, facute din cauza verighetei si curelei de metal de la ceas, asa ca orice este posibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost astazi sa vad masina din anuntul de mai sus. Are bara fata si spate vopsita plus aripa fata dreapta,usa fata si spate vopsite, unde este airbag-ul in stalp pe stanga fata capitonajul este deplasat. In interior este foarte curata. Nu are dotarea keyless, in rest are toate dotarile din anunt. A zis ca accepta test in orice reprezentanta dar m-am lasat pagubas. Mai caut. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O decizie inteleapta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La dotari este slabuta, la kilometri sta bine (daca sunt reali) si nu arata rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul cred ca putin cam scumpa... insa e strict parerea mea (adica eu unul nu as da atatia bani pe ea, desi e 2013, ca si optiuni nu ma da pe spate) :) Bine acum, trebuie vazuta si starea tehnica ... in ce conditie e.

Modificat de Alungatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate foloseste cuiva.... :)  Si poate asa vor intelege si multi colegi de forum de ce preturile din Romania sunt mai mici decat cele din Germania si alte tari :) 

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-cc-ID7GmysH.html

Raportul_autoDNA_WVWZZZ3CZEE515356.pdf

Istoric pe scurt al masinii : Masina avariata cumparata din Cehia in februarie 2017 cu suma de 14 150 euro si vanduta in Romania in august (reparata si full, inclusiv piele - cum le place romanilor-) cu suma de 19 990 euro :) 
 

Modificat de sergiu2091
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ego Dominus Tuus

Poate cineva verifica acest VIN va rog ? WVWZZZ3CZAE532396

Eu vad in anunt ca are 157 895 km  ...dar ma indoiesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!