Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Corect !

 

link-urile nu merg... te duc catre Polo, fox... etc... cred ca actualizat site-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut dar poate cauta in primul link exact ce vrea el .

Asta e masina care am vrut sa o vada in link-ul 2 :

VW PASSAT CC.pdf

Iar asta e cea din link-ul 3 :

VW PASSAT CC 3.pdf

Oricum eu am vrut sa-i arat ca este o mare diferenta intre o masina luata SH de la reprezentanta si una de pe la Turci Rusi Etc .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur ca da..... asta incearc sa explic si eu, de fiecare data.... atentie la super ofertele din Romania, abia aduse de afara.... nu exista astfel de afaceri, in care cumparatorul sa iasa in avantaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut colegi. Mai apelez la voi cu o intrebare legata de o "oferta" de pe autovit. Ce parere aveiti de masina aceasta? http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C29623435.html La prima vedere pare o super-oferta nu o oferta , in comparatie cu ce gasesc pe site-uri din germania. Merita sa bat drumul pana in Bihor sa vad masina? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum, raspunsul l-ai dat si tu.... numai ca in cazul achizitiei unei masini, pretul mic de cele mai multe ori nu se transpune intr-o afacere buna, pe termen mic....

 

masina daca o vezi, banuiesc ca arata foarte bine.... daca da, inseamna ca lipsesc km.... daca asta nu crezi ca te va afecta, pe termen de cativa ani.... mergi la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe partea stanga are vopsea noua pe cel putin un element.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Mie-mi face impresia ca bara fata a fost revopsita .

Dar mergi sa o vezi ca din poze nu se vede destul de clar mai ales ca este si vopseaua aia alb metalizat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap si mie mi se pare la fel ca bara fata e revopsita, postez si eu un link de la un audi a6 sa va dati cu parerea pe vopsea. Sunt ceva diferente sau poate le vad doar eu

http://www.autovit.ro/audi-a6-C29052702.html

 

Multumesc si scuze de off topic.

Modificat de _Alex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la bara spate, sa nu fie din cauza luminii care a batut in ea cand a fost facuta poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andy15ro20000

parerea mea multi km cheala.....si multi bani ...... in banii astia macar volan multifunctional... mai pune 2 3000 d euro ti.o iei d afara paana 100.000 de km....sfatul meu....

 

 

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C29585513.html ... Ce parere aveti... intentionez sa  trag o fuga pana la cluj. ... wvwzzz3cz9e549524 este seria poate ma poate ajuta cineva cu ceva detalii. Va multumesc anticipat. SI inca o intrebare...care este diferenta...sau este difenta intre vw passat cc si vw cc  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca esti constient ca masina nu are doar 145k km go for it. 145000 a avut in cel mai bun caz la ultima revizie in carte. In DE o masina la dotarile astea la sub 150.000 e mai scumpa bine decat o da omul. Faci manevra cu TVA-ul si tot nu ies banii, ca sa iesi in profit. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 pai  nu stiu ce sa zic nici eu . mi se pare asa  dubioasa...dar nici altceva mai  bun si  cuce dotari as vrea  nu gasesc... Care manevra cu tva.ul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca esti constient ca masina nu are doar 145k km go for it. 145000 a avut in cel mai bun caz la ultima revizie in carte. In DE o masina la dotarile astea la sub 150.000 e mai scumpa bine decat o da omul. Faci manevra cu TVA-ul si tot nu ies banii, ca sa iesi in profit. :)

 

corect... avand in vedere pretul, pe poti astepta sa aibe undeva la 250.000 km.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi. Mai apelez la voi cu o intrebare legata de o "oferta" de pe autovit. Ce parere aveiti de masina aceasta? http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C29623435.html La prima vedere pare o super-oferta nu o oferta , in comparatie cu ce gasesc pe site-uri din germania. Merita sa bat drumul pana in Bihor sa vad masina? 

Dupa mine portiera/aripa stinga si bara fata par revopsite

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate da.... poate nu.... se vede diferenta de nuanta, dar verifica de unde bate soarele si vezi ca apare umbra de la niste autocare parcate, care se pare ca se suprapune peste jumatate din masina.

 

asa cum sunt facute pozele, nu-ti poti da seama.... doar cand vezi masina live.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m.am  hotarat sa mai astept. daca nu apare nimic   sa ma incadrez  in buget cred ca o sa renunt la cc cu toate ca imi place tare . Ieri a mai aparut un anunt http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C29937365.html . Initial masina a aparut prima data pe autovit la 15300 la pitesti ... Ca cotarie ..este exact ce imi doresc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Mihai1089@yahoo.com

Salut tuturor.. Rog pe cineva sa mi de a cateva detalii despre un Cc 4 motion (fiabilitate drumuri ro, consum, confort etc) as dori sa devin proprietar de Cc 4 motion am pus ochi si pe o masina ( http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C30152324.html ) merita??? Va multumesc ff mult.. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut 3 ani CC 140CP 4Motion. Pe scurt (ca banuiesc ca te intereseaza doar partea de 4Motion, pentru restul e plin de opinii generale CC): nici un fel de probleme cu sistemul in sine, insa adauga putin la consum (probabil o combinatie de greutate si pierderi in sistemul de tractiune), undeva sub 1l/100km. Dpdv al condusului, cel putin iarna o sa iti dai seama la ce este bun, atunci cand va impinge si cu spatele (plecat din rampa cu zapada sau gheata!) sau atunci cand tractiunea spate iti va permite sa alegi daca te duci intr-o subvirare sau o tii din acceleratie sa mearga acolo unde vrei tu. Efectul se simte (mai putin) si pe asfalt ud, in curbe de diverse dificultati, acolo unde acceleratia ii va planta spatele si te va impinge cu putere afara din ea. Nu stiu cum e in viata de zi cu zi automat si 4Motion, eu raman inca fan schimbator manual. Sunt la a treia masina cu 4Motion si pana acum i-am vazut avantajele, ce-i drept mai ales in lungile drumuri prin tara in conditii proaste de vreme sau drum. Daca ar trebui sa-mi iau masina doar de frecat prin oras, m-as mai gandi daca merita banii pentru cateva zile pe an de iesit din nameti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata foarte bine, dotari multe, pretul ok pt km astia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Sint interest de achzitia unui Passat cc si m-am orientat , in functie si de pret la cel din linkul de mai jos.astept pareri in legatura cu masina din anuntul de mai jos si eventuale sfaturi.multumesc!

 

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C29916275.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-l mai are de aproape o luna. Am sunat eu la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anunturile de pe autovit au valabilitate 2 saptamani.Ciudat sa plateasca degeaba listarea la o masina pe care a vandut-o de peste 1 luna...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!