Jump to content

Planetare Lupo 3l


Mihai F
 Share

Postare recomandată

Salutare. Am o problema cu planetarele. Lupo este singura masina pe care am intalnit-o la care planetarele sunt din doua bucati. Am tot cautat planetare la mana a doua. Preturile sunt mari, 1000 de lei bucata. Am comandat o planetara noua, pretul cu piesa la schimb 620 de lei, pretul fara piesa la schimb 740 de lei. Toate bune si `frumoase`. Ajunge piesa cu pricina si vad ca lipseste de pe ea piesa care intra in cutie. In concret, exista in capatul catre cutie o tripoda care intra intr-un `clopot`. Am sunat la vw la cluj si am discutat cu o individa. Imi explica ea ca nu vine separat ca planetara este dintr-o bucata, lucru care evident este fals. Pentru cei care va cautati planetare sa stiti ca mai este un `clopot` care se prinde in cutie cu un surub, clopot care evident are pret separat.

Daca stiti cine are de vanzare planetare de lupo rog sa imi scrieti. Masina sta deja de aproximativ 3 ani, am reusit sa ii cumpar o cutie si sa o repar si acum `m-am lovit` de problema asta mizerabila in care fie nu gasesc clopotele (care au fost `pierdute` de cei din service) fie le gasesc la un pret apropiat de o piesa noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Piesele au fost cumparate si masinuta reparata. Se poate inchide

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

am si eu probleme cu una din planetare.

da-mi si mie te rog mai multe detalii despre piesa pe care ai schimbat-o exact, daca planerarele sunt la fel amandoua, cum ti-ai identificat care planetara bate, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Vreo idee daca la 1.4 16v merg planetarele de la golf 4 aceeiasi motorizare?

Si poate se modifica si titlul doar '' Planetare lupo '' sa fie general.

Modificat de piny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si daca poate posta cineva va rog procedura de schimbare a capatului dinspre roata ar fi perfect.

eu nu mai am etka.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am găsit documentaţie pentru 3l, aşa că am pus tot ce am găsit în secţiunea AKU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!