Jump to content

Merita o masina sh, in defavoarea unei masini low-cost noi ?


Scorpyon
 Share

Postare recomandată

Cred ca depinde de fiecare. Eu mi-as lua tot una sh. Pentru ca eu cred ca dotarile sunt mult mai bune si calitatea e mai buna. Tatal meu si-a luat un Logan nou, pentru ca a tot avut sh si a vrut masina noua. El e multumit. Asa ca depinde de fiecare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • LauCalin

    11

  • Scorpyon

    8

  • corad0

    8

  • alexanderdj

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma aflu in dilema si eu.

Noile Dacii de fapt sunt chiar surprinzatoare. Suspensia Logan-ului 2 e f confortabila, pluteste peste gropi. Design placut...

Si acum nu te mai poti plange de dotari. Sunt chiar decente. Iar 1.5 Dci-ul de 90 cp e f fiabil, economic si trage bine.

Deci...cum se inclina balanta?

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-as prea zice, pentru ca pe sub caroserie diferentele fata de Logan 1 sunt destul de mici... aceiasi tinuta de drum, suspensii prea moi in opinia mea, pozitie la voaln incomoda si cel mai important aceiasi caroserie negalvarizata. Din cate stiu Dacia este singura masina fabricata in Europa a carei caroserie nu e galvarizata. Si sa mai spunem ca tot slab sta la siguranta... e drept ca mai bine decat Logan 1, insa lucrurile au mai evoluat nu doar la Dacia.

Deci pentru mine un touch screen si un motor supraalimentat pus pe o caroserie de Dacie nu inseamna mare lucru. Prefer o Jetta de exemplu care nu are nici, navigatie cu touch screen si nici turbo, ci TDI sau un 1.6 aspirat, pentru multe alte lucruri pe care Dacia nu le va avea pentru ca e un low cost.

Si eu am vrut la um moment dat sa-mi iau Dacia. Dar dupa 3 ani de cand am VW, mi-am dat seama ca singurele avantaje clare ale Daciei ar fi faptul ca e noua, are garantie si e mai spatioasa. In rest nu prea ii gasesc avanatje. Sincer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt la a 3-a masina,prima SH,iar 2 luate de noi golf 5 si polo din semnatura.si daca o sa-mi permita buzunarul si urmatoarea masina sper sa fie tot noua.

dar daca ar fi sa aleg SH,sigur nu as lua o masina care a circulat pe drumurile patriei.cineva spunea ca o masina SH e posibil ca in 3-4 ani o platesti ca noua.

deci prefer masina noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca nu e VW dar prezint un exemplu ca si solutie de buget, dovada ca daca esti interesat sa gasesti o masina la pret redus care sa te duca din punctul A in punctul B fara prea mari pretentii si cheltuieli, gasesti!

Tatal meu a achitizionat urmatoarea masina:

Renault Clio Symbol 1,6 16v, automat (105 cp)

An de fabricatie 2010

KM: 21 900

Dotari:

*Climatronic

*Geamuri electrice

*Oglinzi electrice si incalzite

*Servo, abs, comenzi pe volan

*Inchidere centralizata cu telecomanda

*Airbaguri

*Vopsea metalizata

*MP3 player

*Cauciucuri de iarna noi BF Goodrich G force

Pret 5600 eur (negociat la 5000 eur)

post-79494-0-56100900-1359799001_thumb.j

post-79494-0-72486600-1359799004_thumb.j

post-79494-0-99971800-1359799007_thumb.j

post-79494-0-40173900-1359799011_thumb.j

post-79494-0-45801300-1359799015_thumb.j

post-79494-0-35586900-1359799019_thumb.j

post-79494-0-94992800-1359799022_thumb.j

post-79494-0-51136500-1359799028_thumb.j

Modificat de corad0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!