Jump to content

RNS 310 / 315 - Amundsen


mark21
 Share

Postare recomandată

de la mic - pin 1 masa - la pin 1 unitate, pin 2 mic la pin 7 unitate

in mufa modulului, sub scaun - mic vine cu masa la pin 12 (mic pin 1) si 11 semnal (mic pin 2)

acum, tu decizi ce unde rutezi firele.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A aparut versiunea V9 west.

Pentru cine interesează.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A aparut si pt 310 si pentru 315. Est cica prin toamna la 315

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut ! Am un rns 315 montat pe un golf5, si as vrea sa stiu daca si cum se poate descarca muzica de pe un card sd.in memoria navigatiei? Cum pot sa aflu cati gb.are ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Am un rns 315 montat pe un golf5, si as vrea sa stiu daca si cum se poate descarca muzica de pe un card sd.in memoria navigatiei? Cum pot sa aflu cati gb.are ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti descarca in memoria interna muzica. Merge doar de pe sd card sau cd-mp3-aux. Are 4 gb memorie pentru hărți 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

o sursa de unde pot cumpara un card samsung evo+ la care merge schimbat CID?

sau daca are cineva vreun card in plus? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai comandat de curand si a mers schimbat CID?

Modificat de lupo_bv
QUOTE MESAJ ANTERIOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 hours ago, Mistery said:

o sursa de unde pot cumpara un card samsung evo+ la care merge schimbat CID?

sau daca are cineva vreun card in plus? :)

Bosty, cat timp si bani pierzi cautand si incercand carduri la care nu mai merge schimbarea CID-ului, mai bine mergi la sigur si iei un Samsung Evo+ 32Gb de pe OLX care scrie ca merge 100%. Iti merge si acum, si la urmatoarea versiune de harti, la prieteni, etc.

Cine mai este interesat, ma poate contacta prin mesaj privat pentru detalii despre acest model de card.

 

Modificat de rioachim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa il fac eu, nu sa il iau de-a gata

timpul nu se pune pt ca o fac din pasiune

bani deocamdata nu am pierdut niciunul

iar pe olx numai la sigur nu mergi

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu cardul de pe olx poti face o unica instalare !!

Apoi nu ai decat sa iti pui in functiune pasiunea si sa il folosesti de cate ori doresti . Eu asa am facut - am luat 30 de bucati de pe un site de foto din .de si am facut chestia asta cu pasiunea de peste 2-300 de ori !! Bine la mine acum a devenit "hobby" .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, dar il poti sterge si rescrie nu? unii vad ca vand fara returnare de card, dar si cu returnare de card

din moment ce exista varianta cu returnare de card inseamna ca acel card pote fi refolosit nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista cel putin 3 metode de rescriere a unui card folosit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/28/2016 at 1:43 PM, Irinel Tincea said:

Cele care au Radio, Media, Phone in stanga si Nav, Traffic si Setup in dreapta am impresia ca sunt RNS 310. Sper sa nu gresesc, sa ma corecteze cineva daca ma insel.

 

Vezi ca pe OLX sunt multi vanzatori care desi vand RNS 310, afirma ca vand RNS 315 si induc cumparatorul in eroare.

Am vazut in fotografii ca pe eticheta aparatului este scris clar RNS 315, exista alte amanunte care trebuie verificate (model, producator coduri "secrete") ?

Ma intereseaza RNS 315 pentru ca este singurul cu bluetooth incorporat si la care se pot conecta cele 2 cabluri de la antena Diversity pe care o am in masina. Microfonul pentru bluetooth este incorporat sau trebuie instalat separat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie instalat microfon

nu exista coduri secrete.... doar sa verifici si sa fie cu BT - exista si fara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, multumesc ! Ma gandeam, ca romanul, ca poate lipesc eticheta cu MAC de pe unul defect sau printeaza una si niste coduri trebuie sa corespunda.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana nu-l montezi, nu vezi cat de ok este, din pacate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am fost la cineva în Iași care mi-a spus că are card cu harta României pentru RNS 310(detaliată ca la 510), dar mi s-a părut piperat prețul de 600ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este ff probabil sa fie o mare teapa. Mai documenteaza-te.

Nici la RNS315 nu este asa de detaliata asa ca pt 310 cu atat mai putin.

Modificat de identitate78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru 310 eu zic sa te mai interesezi putin. Nu dati bani numa asa sa aveti de lucru. Nu este harta detaliata pt acest aparat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Așa știam și eu, o fi confundat cu 315, oricum nu dau banii pe prostii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua,

detin un seat leon 2011 cu RNS315. Are bt, ma pot conecta cu telefonul, citeste agenda, pot efectua apeluri, pot reda muzica de pe telefon si afiseaza melodia pe display, are dab, tot ce trebuie. Singurul lucru pe care nu-l pot face este comanda vocala (cand apas butonul de pe volan intra pe mute) si nu afiseaza phone pe display-ul din bord. cum pot activa aceste functii?? update de firmware (am gasit doar pt vw) sau activare prin vcsd?? multumesc pentru raspunsuri si sfaturi. o zi buna.

Marius

Modificat de 4ever2mind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Activare cu VCDS pentru comanda vocala. Dr nu stiu ca se poate sa afiseze pe maxidot .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La can dupa 2012 rns afiseaza in bord meniul de phone la fel ca modulele bt premium. Rns trebuie sa aiba minim sw 263 . 

Cu vcds activezi la rns (37) functia de comenzi vocale si va apare in stanga jos un microfon iar pe meniu 16 deazemenea activezi ptt(push to talk) comand .

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan a închis acest topic
  • Ex member pinned this topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!