Jump to content

RNS 310 / 315 - Amundsen


mark21
 Share

Postare recomandată

Salutare!

Are cineva card sd cu hartile de Europa de Est pt RNS 310/ Rns 315 ? v2 sau v3 ar fi perfect..

cardul nu se poate copia cica, ca nu l vede windows ul, dar macar sa l copiez in flash la un rns 315..

Multumesc! bineinteles ca pe caldura asta voi da cateva beri bune. celui care ma ajuta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu nu se poate de pe un SD care a fost deja folosit in alt aparat.

De pe CD-uri scrise in anumite conditii se poate copia pe flash sau pe card SD. Dar la fel si cardul SD creat intr-un aparat prin metoda asta cu CD, nu va merge in alt aparat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci reformulez, are cineva CD pt rns 315 ? east europe?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Cel mai sigur la reprezentanta :D insa sunt sigur ca nu raspunsul asta il cautai

Insa rog atentie maxima la discutiile ref la asa ceva... Nu toleram incalcari ale copy-right-ului

Mersi

Pe acest forum este interzisa atat punerea in vanzare cat si solicitarea de produse (piese, software, etc.) provenite din actiuni ilegale, supuse legii copyright-ului sau altor legi cu caracter special aflate in vigoare.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

O mica adaugare.. Hartile de RNS 310 nu sunt compatibile cu RNS 315 si invers. Pt. 315, hartile pt. Romania sunt detaliate, pt. 310 din pacate nu (sunt doar drumurile principale).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce inseamna ca pentru Romania hartile de RNS 315 sunt detaliate? Sunt la nivelul hartilor de RNS 510, sau mult mai putin detaliate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut!

Are cineva vreo idee, daca se lucreaza la harta Romaniei detaliata, pentru RNS 310. Daca DA atunci cand apare?

Sau nu va mai fii reinnoita? Va ramane la nivelul acesta?

Daca RNS 315 are RO detaliata, de ce nu sa facut si la RNS 310? RNS 310 are alta platforma decat RNS 315?

Mersi anticipat pentru raspunsuri!

WebRep

Általános minősítés

Ez a webhely nincs még minősítve

(nincs elég szavazat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salutare. Am incercat sa caut pe forum, dar nu am gasit nicaieri ceea ce doresc. Detin o unitate RNS 315 din 2011, adaptata pe un seat leon din 2006. La mine pe masina a functionat, si functioneaza ireprosabil. Nu mi-am facut update de can, deoarece am inversat 2 fire la alimentare si nu mi se descarca bateria. In momentul in care am mutat unitatea de pe masina mea pe un alt seat leon, chiar din 2011, mi-a aparut modul de codare pin. Problema este ca eu nu cunosc acest cod pin.Apoi am pus innapoi unitatea la mine pe  masina si s-a aprins imediat fara a-mi solicita codul pin. Au ramas memorate posturile de radio, ultima melodie rulata de pe card sd, deci totul ok. Ma poate indruma careva? Cum pot obtine pin-ul aparatului?  Multumesc si imi cer scuze daca nu am scris unde trebui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la tine a ramas memorat pinul si il ia automat din reteaua masinii. dar pe alta masina nu merge fara pin. trebuie montat pe noua masina si mers la reprezentanta pe aflare pin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am un rcd 310 pe un G6 si doresc sa-i pun un rns 315. Are bluetooth integrat? Daca am comenzi pe volan imi va functiona si  bluetooth-ul cu un smart samsung galaxy mini2? Navigatia e ok pt Romania? Am antena tip aripa rechin, imi trebuie si antena gps? trebuie ceva adaptari cu vag-comul?

Modificat de Leonica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are bluetooth integrat?

DA

 

Daca am comenzi pe volan imi va functiona si  bluetooth-ul cu un smart samsung galaxy mini2?

DA, dar iti trebuie microfon.

 

Navigatia e ok pt Romania?

NU, nu exista harti pt Romania detaliate decat la RNS 510, la 315 nu se pot updata decat oficial , costa ~ 200 euro la dealer in DE , sau 1500 ron la PBN,

 

Am antena tip aripa rechin, imi trebuie si antena gps?

DA, iti trebuie alta antena GPS.

 

Trebuie ceva adaptari cu vag-comul?

Normal ca DA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,o intrebare.......cum pot folosi comanda vocala la navigatie?Am un rns 315! :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din meniul Phone apesi pe iconita cu microfon din stanga jos .

apoi rns315  te va invita sa formulezi una din comenzile acceptate .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare,

 

Am cumparat ieri un RNS 310 ( de care sunt foarte multumit ) insa nu are CD / SD card cu harti. Are cineva harti pentru acest model?

 

Merci

Matei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Romania nu are decat drumurile principale, de ex, daca vrei sa mergi la Viena, o sa ti arata sa nu o iei pe camp doar, dar totusi s ar putea sa nimeresti pe camp dupa noile autostrazi :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar si asa... ideea e ca nu am nici o harta acum. Cum pot face rost de ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le cumperi de la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Albertyrome

Salutare,

Din ce inteleg pe acest forum pentru rns310 nu exista harta pentru romania decat tranzit, dar totusi nu exista cinevare care stie daca se pot modifica hartile de la 510 in asa fel incat sa se potriveasca la 310? Sau vreun update la 310 ?ceva orice? Am navigatie la masina si imi este ciuda ca nu ma pot folosi de ea.

Daca are cineva info pls let me know.

O zi placuta,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista/Nu se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru rns 315 exista harti complete ? Si daca da cum pot face rost de ele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum s-a mai spus mai devreme, si pentru RNS 315 ca si pentru RNS 310, exista harti, dar, nivelul de detalii le fac inutile (cel putin la noi) si mai ales in ideea ca, le gasesti la dealer la un pret exagerat de mare in raport cu utilitatea lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Va salut! 

Am si eu cateva intrebari legate de RNS 315:

1. Am vazut ca are Bluetooth™ audio streaming using the A2DP protocol. Cum functioneaza? Merge cu telefoane moderne? Preia si numele melodiei si o afisaza pe ecran? Se poate da "next" din unitate sau de pe telefon?

2. Bluetooth phone cum merge? Are microfonul integrat in aparat sau trebuie montat alt microfon? Preia agenda din telefon si o afisaza pe ecran? Se poate raspunde sau initializa apel din unitate?

3. Ca navi pentru Europa cum e? Stiu ca nu merge in Ro dar pana la urma aici ma descurc. Cum e dupa ce iesim? 

4. In spate are iesire de aux? Eu am momentan mufa de aux in cotiera. O pot cupla si la RNS 315 sau o are doar pe aia din partea din fata?

 

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan a închis acest topic
  • Ex member pinned this topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!