eugenus

Probleme ABS+ESP

333 postări în acest subiect de discuţie

M-am resemnat cu g201 merge brici de 1,5 ani. Am căutat o metoda de codară fara esp dar n-am reușit așa ca stau cu becul aprins, in mufa. Dar daca te supăra si te supăra lipeste becul in paralel cu cel de abs :))) te costa mai ieftin. Sincer, ESP-ul e pentru non șoferi.

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Poate omul chiar e "non sofer" dar tine la viata lui, ce draci de sfat e asta? E plin netul de schumacheri de-i gasesti pe la stiri.....

0

Link către postare

[OffT] Woozie, nu-i un sfat, e o constatare. Când te dai sau te întâlnești cu "shumi" nu te mai scoate nici mama ESP-ului.

[OnT] Hed, schimb-o... daca te ajuta cu ceva preturile SH sunt intre 300-1000 Ron, chit reparație parte hidraulica undeva la 2000 Ron iar noua undeva la 7000+ Ron. De schimbat îți recomand reprezentanta :) .

0

Link către postare

De ce doar acolo? crezi ca altii nu sunt capabili sa schimbe, sa codeze, sa seteze si sa aerisesca cum trebuie instalatia de franare?

Eu, de ex, am cateva masini la activ la care am schimbat pompele de ABS si altele la care am pus ESP in lucul ABS-ului, si lumea este multumita. crezi ca la reprezentanta iti pune cineva ESP in loc de ABS /asr ?

1

Link către postare

Ionut, cand shumi vine pe tine nu te scoate esp-ul, dar cand il simti ca vine si tragi sa-l feresti, atunci te poate ajuta sa nu-l feresti pe ala si sa te omori tu

0

Link către postare

Bundy, nu pun la îndoială priceperea colegilor de pe forum, era doar o recomandare. Din punctul meu de vedere majoritatea service-urilor sunt praf inclusiv reprezentantele dar macar acolo mai poți bate cu pumnul in masa. Personal am preferat sa fac in regie proprie, in nici un service nu cred ca stătea să-mi alinieze toată plasticaraia/elementele când am schimbat radiatorul de răcire. Recent, nevoit fiind sa merg sa-mi fac unghiurile intr-un service renumit din Iasi, pe langă faptul ca am plecat de acolo cu volanul cu un ușor unghi, cat timp am stat pe acolo m-am îngrozit, calificarea personalului e jalnica. Dar na probabil ca lucrând intr-o multinaționala, in calitate, cu un standard ridicat e doar un defect profesional.

0

Link către postare

detin un golf 5 fsi 115 cp din 2004.ieri am vazut ca mi s-a aprins martor abs din bord.la testare i-mi apare

cod eroare 1486 - sa-i fac o testare.

Stie cineva cum se face aceasta testare?

0

Link către postare

nu la testare iti apare...ci ai apasat tu output test - nu trebuia !

uite aici ce ai de facut acum - trebuie sa finalizezi testul https://www.youtube.com/watch?v=7AVPRj2BNuc

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.