Jump to content

Activare Roll/Up down geamuri din cheie Seat Cordoba => cod CCM 6Q0 959 433E


i-leon_c
 Share

Postare recomandată

  • 4 weeks later...

Ieri am activat roll up/down pe o Cordoba fabricata in Decembrie 2004, inmatriculata in Mai 2005. Deci cred ca trebuie testat daca merge sau nu , nu trebuie luata ca regula fabricarea pana in Iulie 2004. Am activat si pe alte 2 Ibize din 2003, fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Un pic de ajutor...

Am un seat cordoba din 2003, de curand am schimbat broasca originala de la sofer pentru ca nu se mai inchidea usa bine cu o broasca de pe o ibiza dar fara butucul de inchidere al usi, nu ma interesa oricum inchiderea din cheie, dar acum nu mai pot ridica/cobora geamurile nemaiavand posibilitatea.

Rugaminte: cine imi poate seta parametrii respectivi pentru ridicarea/coborarea geamurilor din cheie, va rog frumos daca puteti, contracost evident, desi sunt electronist nu am interfata respectiva si nici nu o sa imi cumpar una doar pentru setarea aceasta.

Va multumesc

Modificat de petrica loud
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria prestari servicii .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am postat aici pentru ca aici se discuta despre acest proiect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai de aia, ti-am si raspuns. In rest, nu putem posta aici - vin-o la mine ca o rezolvam, sau altceva, deoarece este o arie tehnica....

Sunt mai multi colegi in Bucuresti, care te pot ajuta - topicurile acestora fiind in Prestari Servicii.

ToateCeleBune !

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna doresc sa stiu daca pot activa Roll/Up down geamuri din cheie daca am activată functia "deschidere selectiva" (", adica atunci cand deschideti usa din telecomanda, la prima apasare pe butonul deschis se deschide usa soferului, iar apoi la a doua apasare se deschid si celelalte usiCare sunt comenzile  sa dezactivez functia deschidere selectivă? Se poate pastra totusi functia aceasta si functia roll up down in acelasi timp???                                  Mentionez ca e un Seat Ibiza 2002 in acte (modelu2003) 1.2 12V cod motor AZQ sau 6L1  Multumesc frumos si Drive safe!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut,

 

Functia de deschidere selectiva a usilor se dezactiveaza cu VCDS. Adica se re-codeaza modulul de confort din cate imi aduc eu aminte (n-am mai facut de mult chestia asta cu VCDS)

 

Cat despre pastrarea acestei functii si activarea roll up/down din cheie nu stiu sa-ti raspund. N-am incercat niciodata.

Tot ce pot sa-ti spun este ca pe alte forumuri, cei care au mai incercat spun ca nu merge sa le ai pe ambele.

 

Eu cand mi-am activat roll uo/down, am luat de bun si mi-am dezactivat deschiderea selectiva inainte de a face roll up/down.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

da - selectiva se face cu VCDS-ul

 

roll-up/down - se face cu Vds Pro si interfata seriala - trebuie sa avem codul de la confortul tau, sa vedem daca suporta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

As dori sa aflu ce parametru trebuie modificat pt un comfort modul 6Q0 959 433E  SEAT IBIZA 1.2 2004 ca sa deschida usile din spate

Mentionez ca am cumparat un comfort modul de la o masina cu 2 usi, cel al masini fiind defect sau blocat.Acesta functioneaza corect dar numai pt usile fata si haion.  Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce iti apare la codare acum ?

 

daca ai 4 usi si 4 geamuri electrice, codeaza cu 00256

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am avut si eu activat coborarea\urcarea geamurilor din telecomanda, dar am deconectat bateria si nu se mai poate activa din telecomanda (menționez ca am mai activat inaibte si totul a fost simplu). Am un vag com 11.11 si as vrea sa stiu daca il pot activa din soft?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Polo 6r 2010 1;2 benzina. Am activat-o de câteva ori din cheie, dar vad ca nu mai merge. 

Modificat de Cristiii
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reinvata pozitia de maxim si minim a geamurilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum? Am tinut apasat minim si maxim. Daca geamul e deschis si inchid usa nu se inchide geamul chiar daca tin apasat (inainte de-a lua borna se intampla acest lucru). Multumesc.

Modificat de Cristiii
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, Al Bundy said:

Reinvata pozitia de maxim si minim a geamurilor.

Am reușit. Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!