Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Salut!

Am trecut de curand de la jante de tabla la jante de alias, Avus 2 care bineinteles sunt pe 15. Iar eu aveam jante de tabla tot de 15. Ce prezoane am nevoie ?

Un cod sau niste specificatii pentru cod motor AZD ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu gasesc pe nicaieri codul pieselor de plastic alb din poza .Este timoneria golf 4 .

Cele doua ghidaje din plastic alb.Cele cu mustati.La cea de sus se vad mustatile mai bine.

 

IMG_0533.JPG

Modificat de Stelux
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se gasesc separat...doar impreuna cu subansamblul din care face parte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună ziua.

Îmi poate spune cineva, vă rog, codul pentru motoraș (actuator) deschidere clapetă rezervor combustibil la un VW Golf VI variant AJ5 1.6 diesel din 2010 ? Exact ca in poza atasata.  Și dacă este cineva pe forum care comercializează așa ceva ?

Mulțumesc.

actuator rezervor.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Am si eu o intrebare, mi -sa dus EGR-ul si am gasit unul nou la cineva insa nu stiu daca mi se potriveste. Codul de pe Supapa Egr(corpul metalic) este 036 129 637.

Este compatibil cu golful meu ALH din 2001 serie sasiu: WVWZZZ1JZ1W599322.

 

Multumesc mult !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rog pe dl Gabi pt un cod amortizoare f+s g4 1,6 azd sport edition, jante 17 Santa Monica, wvwzzz1jz1w620683. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut , am si eu nevoie de codul cablului de frana mana la un golf IV  : PR CODE 1KQ , VIN WVWZZZ1JZYW558784

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/12/2017 at 10:37 AM, GABIVVX said:

03G253016Q

mergi la un mecanic sa iti verifice furtunurile de vid si electrovalva n75......

Dom' Gabi , am schimbat Electrovalva N75 si tot nimic ,,, Masina se accelereaza cu intrziere la fel ca inainte .

Mecanicul zicea ca trebuie sa umble la  Turbosuflanta , sa frece el cu smirghel , nu stiu ce .

Se poate sa rezolve in acest fel ?

Modificat de adi37male
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.

Va rog daca se poate sa primesc ajutor pentru coduri pentru urmatoarele piese;

Discuri de frana+pacute de frana,

Arcuri spate + fata,

Tot ce inseamna bucse fata+ spate

  WVWZZZ1JZ3W038091

1,9 TDI 130 PS VARIANT

MULTUMESC MULT !!!

PS Piesele vor fi comandate in Germania unde locuiesc,montajul va fi in particular.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, caut si eu un cod pentru regulator tensiune alternator GOLF mk 4  AXP, an 2001, va rog!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari! Stie cineva ce lungime si de cat sunt suruburile hexagonale ce prind aparatoarile discurilor de frana fata / spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare. Caut furtunul insemnat din imagine.Este furtun de apa, vine undeva sub pompa de vacuum, motor ASZ golf 4 1.9 TDI,. Un cod sau cum se numeste ca sa il identific la magazin va rog. Mersi

IMG_1112.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Epuratorul sau separatorul de gaze are niste garnituri. Ce cod au acelea? Vreau sa curat epuratorul ca e infundat si sa schimb garniturile. Inca nu il inlocuiesc pentru ca am inteles ca acesta se infunda de cele mai multe ori.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N 90617501 garnitura mare si 036103677 garnitura mica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc! 12 cea mare si 10 cea mica. Ambele OEM. Intrebarea mea e. La AZD acest epurator e prins in 3 suruburi. Le dau jos si gata, iese de acolo.

Cu ce il curat? Are ceva circuite electrice in el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare !! Va rog frumos cine imi poate spune si mie un cod pentru modul confort la un golf 4 1.6 16 v variant an 2000 cod motor ATN ??? Va multumesc !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! Cine imi poate spune un cod de la pedala de acceleratie la un Golf 4 1.9 TDI AJM 116CP? Multumesc anticipat! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua,

Am si eu o problema cu Golful meu (Golf 4 din 2001) si va cer ajutorul.
Ma poate ajuta cineva sa identific codul pentru Suport accesorii/Flansa suport alternator, pompa de servo si compresor clima golf 4 1.6 16V benzina? O bucata din acest suport (inclusiv rola de ghidaj) s-a rupt in timpul mersului.
Atasez si o poza. Imi cer scuze pentru calitatea slaba. Incerc sa o gasesc pe la dezmembrari si am nevoie de acest cod.
Orice informatie este mai mult decat bine venita. Vreo sugestie de centru de dezmembrari prin Craiova?

Va multumesc!

Suport.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut  am nevoie si eu de un cod pentru regulatorul de tensiune de la golf 4 1.4. Cod VIN wvwzzz1jzyw558784, iar codul alternatorului este 028 903 028 D 90A. Multumesc

DDThomas cred ca asta e codul care il cauti 06A 903 141 R

Modificat de ovidiu94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Vreau sa intreb :  stie cineva daca aceste 2 piese sint inter-schimbabile: 1J0906627 si 1J0906627A.

Ideea e ca am un 1J0906627A defect si cineva mi-a adus un 1J0906627 second-hand (dar functional).

Masina este VW Bora 1.9 TDI / 115CP / motor AJM / an 2001.

Manualul zice ca ambele ar fi "pressure converters" :prima (1J0906627) ar fi pentru "exhaust gas" (din cite am vazut are legatura ca EGR) iar a doua (1J0906627A) ar fi pentru turbocharger.

Mie mi se par a fi identice, dar mai bine intreb acum decit sa-mi para rau mai tirziu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic
  • 1 month later...

Va salut, va rog frumos, poate cineva sa-mi dea codul pentru releu incarcare alternator Golf 4 1.4 16V AXP, an 2001 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod pentru brat stergator FATA - passager?

Serie sasiu: WVWZZZ1JZ2D085789

Mie mi-a sarit arcul si plema aceea in forma de "C" si nu le mai pot pune la loc...

Modificat de aditzu'
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!