Jump to content

Break-uri si Monovolume !


CT91MOC
 Share

Postare recomandată

Salut.Deschid acest topic in placerea de a discuta despre masinile MPV ,break ,combi,avant etc ! Nu am gasit ceva asemanator ! Aici ne putem spune parerea referitoare la aceasta categorie pe care uni dintre noi o poseda ! Incep eu ! Plimbandu-ma prin oras am observat-o Skoda Superb Combi ! Mi s-a parut fantastica ! Vreau sa vorbim referitor la aceasta clasa de masini, si voi sa adaugati sugestii de masini ! Multumesc !

Skoda Superb Combi ! : http://img546.imageshack.us/img546/1381/skodasuperbcombi2.jpg !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

avem si pe forum un coleg cu o superb break. arata f bine,intr-adevar!

audi allroad este preferata mea din clasa break. locul 2 ar fi insignia...

acum depinde...alegem break pt portbagaj sau pt forma? ca sunt masini cu portbagaj mare si sedan. eu mai mult ma uit la forma :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RS6 e preferata mea :P

aps-sportec-audi-rs6-2.jpg

desi tot in vanuri as investi... mari, grele, spatioase, sigure

nu vreau sa intru in detalii, dar fiind in depasire cu T5-ul, a dat si altul sa depaseasca, astfel ca a intrat in lateralul meu, saracul si-a stricat aripa si usa stanga

eu pe dreapta numai vopsea zgariata, nimic infundat... am ramas si eu mirat de asta :D

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da Break-urilor !. Acum pe moment detin un VW Passat Sedan, pe care intentionez sa-l vand , dar in viitor voi avea un break. De ce?. Pentru ca mi se par utile si practice( cred ca asta e si motivul vanzarii )

Modificat de ti3sto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu detin un combi. Masina din semnatura. Mi se pare fantastic, cand e vorba de spatiu. E perfect pentru o masina de familie. Motorul nici el nu e mai prejos. Simt masina foarte usoara.

Intr-o investitie viitoare probabil tot combi mi-as lua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce in ce mai mult, romanii,in special familistii,aleg avant-urile :) ;si la mine avant,cea din semnatura.

Sincer sa fiu,eu am cumparat-o datorita dotarilor,nu pt ca vroiam avant,dar acum,am descoperit si utilitatea unei astfel de masini atunci cand ai nevoie de spatiu ;)

Modificat de mcornel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand se va simti lipsa de spatiu,ma voi orienta catre ceva gen octavia rs break,sau a4 avant...de rs4 nu mai zic nimic.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am g4 break dar am impresia la modelul hatchback are loc mai mult pt pasagerii din spate fara de break. in schimb asta are portbagaj mai mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu inainte sa o cumpar pe asta :lol: vroiam sa-mi iau un MB C200 Sedan.. avea portbagajul mare, dar asta il are imens :icon_bounce: ! Deci am fost cu la tara.. si am bagat. de credeam ca am luat apartametul cu mine, ! Are 695 de litri.si bag in ea ! Dar sa nu se inteleaga gresit, ca , car cu ea pietre sau asa ! Dar masina cu portbagaj mare e SFANTA ! Alte pareri ?

Si Skoda Octavia 2 Combi e frumoasa,deci cred ca am ceva cu Skoda ! :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand cred ca e o chestie de gust in cea ce priveste a-ti place un combii. Difera de la om la om. Cunosc persoane care chiar daca sunt deacord ca spatiul este mai mare in combi si in consecinta mai util, nu-si vor cumpara asa ceva niciodata , pt simplul considerent ca nu le place.

Eu cand am luat masina din semnatura, am facut-o in primul rand pentru ca mie mi-a placut mult mai mult cum arata combi decat berlina. Pe urma am pus in balanta si aspectul practic cu care mi-am convins consoarta sa ma "sprijine" in diferenta de pret(+1400E fata de o berlina cu aceleasi dotari) ca nah... avem un baietel, nevoie de spatiu cand plecam la drumuri lungi(destul de dese)... etc.

Viitoarea masina cu siguranta va fi tot un combi(avant sau break), ma repet... pt simplul motiv ca mie mi se pare ca "variant"-ele astea arata mult mai bine decat berlinele.

Stima dnu "MOC" :), nu ai tu cu ea, ea are cu tine

Modificat de blue_eyed
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.. cam am o slabiciune :)) dar sunt frumoase unele sa stii ! si chiar foarte practice pt familisti , si nu numai !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristi_eftimie

eu locuiesc in mediul rural,iar variantul e ceea ce imi trebuie,cu bancheta rabatata ai spatiu sa pui multe in ea

si pe deasupra arata si destul de bine ca masina fata de alte modele de la alte marci,parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA !Asa e, si cand ai nevoie de spatiu ai de unde sa il iei ! Mie imi plac , si sunt su foarte utile ! Mai ales ca te mai duci la "oras" si iti mai faci strictu necesar, nu ! sau o familie ! cu un coupe,, deja parca nu mai isi are farmecu cand ai copil ! doar daca e foarte mic !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florica adrian

Eu cand am luat masina din semnatura, am facut-o in primul rand pentru ca mie mi-a placut mult mai mult cum arata combi decat berlina.

In privinta octaviei combi sunt de acord cu tine, dar sunt unele modele coreene, pe care nici combi si nici berlina nu le-as cumpara niciodata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A4 avant arata super , un break reusit si practic. eu cand mi-am luat masina aveam de ales intre una normala si un combi. am avut noroc ca berlina s-a vandut prima si am ramas cu combi. daca ar fi dupa mine as dormi cu ea in pat sub plapuma :)

post-99643-0-62219400-1334934254_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OF : Frumoasa masina ai !cum trage cu motorul ala ! si cate kg are? Ha ! Avem si aceeasi culoare !:))

Modificat de CT91MOC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fosta mea masina a fost o supernova, deci asta este vis. imi place foarte mult. inca nu am ce sa-i reprosez. trage bine, are ceva kg in plus(vreo 1400), dar o iubesc. sper sa ma duca multi km fara probleme.

LE:si dupa ce i-am pus cauciucuri de vara , parca e alta masina :).

Modificat de john_skoda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fiecare cu a lui :)

frumoasa si a ta, sa o "porti" sanatos !

post-71411-0-05285300-1334952045_thumb.j

Modificat de blue_eyed
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu-mi plac break-urile de fel, pana la Octavia combi, Superb break sau unele de pe la Audi. Aaaa, si break-ul de la Honda Accord! de asta ce parere aveti?

Unchi-miu are octavia combi cu kit de RS pe ea si arata intr-un mare fel. Pacat ca motorul nu e mare lucru. Are tot 105 cai ca a mea, doar ca a mea e benzinara si a lui tdi cu 4x4.

P.S. Touran-ul imi place rau de tot! Nu stiu de ce, dar mi se pare ca masina aia e pentru mine, simt fluturasi la stomac cand o vad! :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vorbiti de MPV, atunci VW Touran e cel mai potrivit:

post-97180-0-40189900-1318797250_thumb.j

Nici mare, nici mic, incapator, dotat, practic, frumos si zgomotos :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vorbiti de MPV, atunci VW Touran e cel mai potrivit:

Si Roomster generatia a 2-a va renunta la forma mai putin conventionala si va urma aceeasi "reteta", trecand la "forma Touran".

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce mandru ma simt ca am Touran ! :lol: oricum...deja incepe sa-mi placa la nebunie variant, combi , avant ,break etc ! Am vazut azi un golf 4 break..pacat ca nu i-am facut poza ! arata asa ! Rosie pe jum de la oglinzi in sus neagra ! jante negre !lasata cu burta pe asfalt ! Stopuri frumurii ! pleoape geniale , nu am gasit pe net nimic asemanator ! era diesel..si se auzea :icon_redface: ! se vedea ca e masina de :king: !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!