Jump to content

Carnetul de vouchere service Volkswagen


Marius
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

Am primit acasa un plic de la Porsche Romania ce contine un Carnet vouchere service Volkswagen. E vorba de reduceri pentru piese de origine si manopera pt automobilele din 2009 sau anterior.

Voi ati primit? Ce parere aveti de preturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit si eu desi am cumparat masina in 2011 de la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

esti client fidel al lor?sau cum de ai primit acel carnetel?...

sunt curios ce oferte ai in carnetel...cu toate ca sunt convins ca sunt preturile cu mult peste oferta de piata:-(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am primit si eu de la ivas galati.

sunt preturi scazute pt schimb ulei, injectoare,amortizoare,distributii,placute frana, filtre si alte chestii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Am primit, dar nu am apucat sa-l studiez cu atentie.

L-am primit de la Serpico Craiova, dealer VW si contine un set de vouchere cu reduceri pentru anumite tipuri de masini VW, in functie de oferte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ca e vorba de renumitele "Pachete economice" carora le fac reclama pe la radio. Am intrat si eu pe site-un ala sa vad orientativ cam care-i treaba, dar te ia capu' cand vezi acolo preturile. Mie mi se par in continuare mari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi se par maricele preturile. si e hazliu cum ofera verificare de 30 sau 60 mii km unor masini facute acum 10 ani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturile sunt mari in continuare, insa nu e asa imposibil sa faca verificare de 60 de mii de km unei masini care are 10 ani. Si eu credeam ca nu exista asa ceva pana acum 2 ani cand am intalnit la reprezentanta un mosulet care cumparase masina de noua si venise sa faca schimbul de ulei ca mai trecuse inca un an si masina avea in total 5000 de km rulati in 2 ani! :)

Ala e site-ul pe care am gasit si eu preturile si careia ii faceau reclama la radio, insa din cate intelesesem eu oferta era pentru masina care aveau minim 5 ani, adica de fabricatie 2007 sau mai veche. Pana la urma voucher-ul ala e doar informativ sa inteleg, ca oricum oferta ar trebui sa intre automat cand baga VIN-ul la intrarea in service...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca idee - eu pentru a mea, mi-am cumparat toate filtrele (aer, polen, carburant, ulei) plus 5 l. de ulei - castrol - de la reprezentanta, din Germania... ca tot eram acolo - au costat 120 de euro, tot pachetul (fara nicio oferta).... daca alegeam, le puteam schimba gratis la ei... dar nu s-au implinit km de schimb, asa ca le voi schimba in tara.

calculati pentru un Passat 2009, cat vine la noi, cu tot cu manopera... la oferta.... doar 165 euro...

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Florin,de cruiozitate sa te uiti pe filtrul de aer sa vezi ce marca este.Filtron Polonia.Placute de frana de Broscar sau G 4 la 230lei(ECO) in conditiile in care Textar sunt 150,TRW 120,ATE 170 lei,imi par scumpe.Gama ECO a fost scoasa ca alternativa pt piese mai ieftine.Renault mai are ceva de genul asta MOTRIO dar la ei diferenta de pret e semnificativa:Laguna 2 placute fata originale 98 euro/placute motrio 57 euro.Partea proasta la Porsche este ca informatiile sunt cam ''praf in ochi''.Daca te ghidezi dupa ele ai toate sansele sa vezi in pliant un set de distributie de 520 lei si cand ajungi la fata locului pretul pt masina ta sa fie dublu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin Mandras

Salutare.

Si eu am primit ieri acest plic de la Porsche Romania - via TESS BRASOV.

Plicul contine un CARNET VOUCHERE SERVICE si o adresa din partea Porsche Romania

Preturile in general mi se par destul de scumpe.

Din cele discutate cu cei de la TESS Bv acest plic a fost primit de toti utilizatorii VW inregistrati in Romania.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!