Jump to content

Vopsire masina


cmp
 Share

Postare recomandată

stie cineva cat costa o vopsire completa a unui passat combi , si daca se poate o recomandare vopsitorie sb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    10

  • F l o r i n

    7

  • DACS

    7

  • FanBarcelona

    6

e ca si cum ai merge la dentist si l-ai intrebat cat te costa sa iti faca dantura fara ca el sa vada ce ai in gura! depinde daca are de indreptat, unde o vopseste (cuptor,garaj sau marginea drumului european pe unde circula cel putin 10 camioane pe minut), daca e vopsita in aceasi culoare ca si culoarea origiana si nu are de vopsit si interioarele, vopsea, lac si nu in ultimul rand vopsitor...o vopsea buna si un vopsitor bun cere de la 600euro in sus!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da are dreptate colegul blind o vopsire buna te duce undeva 600-800 euro dar sa nu iti vopseasca chederele stopurile geamurile si etc...

stii cum e vorba aia dai un ban dar stii ca nu il mai ai :))):)))))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina a mai fost vopsita vreoadata de data asta o sa iasa in 3 culori :RO flag: . Oricum pt asa o treaba trebuie mers la cineva care se pricepe nu la amatori...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da are dreptate colegul blind o vopsire buna te duce undeva 600-800 euro dar sa nu iti vopseasca chederele stopurile geamurile si etc...

stii cum e vorba aia dai un ban dar stii ca nu il mai ai :))) :)))))))

ma indoiesc ca o vopsire buna, cu demontat de elemente si vopsea de calitate, iese sub 1000 euro....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vopsit integral masina din semnatura pe CASCO si a fost undeva in jurul sumei de 2500-3000 de euro.

A iesit bine dar nu perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ai vopsit masina cu alta la banii astia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe masina au fost date un strat de sprit-chit, 2 straturi vopsea, 2 straturi lac. Au fost demontatea toate elementele ce puteau fi demontate, inclusiv baza antenei de pe plafon.

Avand in vedere operatiile de mai sus nu cred ca a fost un pret exagerat de mare.

Acum depinde foarte mult si ce asteptari ai.

Seara buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai cine ai meserias trebuie sa dea absolut toate ornamentele de pe masina jos,masina o vopsesc doar ca am facut cateva drumuri de cluj si am prins autocamioane in fata doar se lucra la mult vestita autostrada transilvaniei si a sarit criblura pe capota si se vede foarte rau nu am alte defecte de caroserie indoituri ,zgarieturi profunde etc. Multumesc de raspunsuri am vrut sa stiu un pret informativ pentru ca oricum o fac pe casco dar sa stiu la ce sa ma astept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este - la o vopsire integrala, ca la carte, se da totul jos - dezbracata total - dupa care se trece la vopsire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ucosmin pai daca a fost 2500 3000 E la bani aia trebuia sa iasa perfecta si banuiesc ca ai avut si ceva indoituri sau zgarieturi profunde altfel nu cred ca costa atat de mult .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat! As dori sa vopsesc oglinzile deoarece mi-a sarit vopseaua de pe ele. Ca idee trebuie slefuita foarte bine si apoi ar merge dat cu un spray sa iasa bine? De mentinut faptul ca doresc sa le fac negre dar nu stiu daca pot gasi si negru lucios sau doar mat. Inainte de a se vopsi ar trebui si grunduit? :icon_redface:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

slefuit , stergere cu diluant , primer pt plastic , spray cu lac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA 3000 DE EURO cred ca ai schimbat si caroseria , s-au esti VOPSITOR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E normal sa coste mai mult o vopsitorie facuta pe CASCO pentru ca se emite factura,deci automat avem TVA plus ca se plateste la ora .Demontat ,montat,vopsit,uscat si asa ajungem la banii astia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un service ok pretul elementului este de 400 lei. Fa un calcul cate elemente ai si vezi cat trebuie sa dai. Depinde acuma ce vrei sa faci cu ea, vrei sa o vopsesti pt vanzare sau pt tine, ca astea 2 au preturi diferite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Vopsit cu elemente demontate, eventual vreun element inlocuit, vopsea de calitate - facut pe Casco.... asa costa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu vorbesc de reprezentanta skoda din tg mures, la vw tg mures e 800 lei un element.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal baieti! Mi-am vopsit de curand masina si a costat 2500 lei cu toate piesele demontabile date jos( Chedere,spoilare,bandouri,faruri,stopuri e.t.c). A durat in jur de 5 zile. Nu a fost nimic lovit pe masina deci nu a fost nevoie de indreptat,doar pe ici colo dat cate un flec de chit unde a fost nevoie apoi fuller,matuita,izolata si vopsita. Sunt multumit :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Prea bine.... ce vopsea s-a folosit ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Glasurit si lac 3M

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un pret totusi cat de cat corect fata de colegul de mai sus cu 3000 de euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Corect ? ma indoiesc... e pomana. Sub 1000 euro, nu gasesti sa faci o vopsitorie integrala, cum trebuie.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baietii!

am avut un incident cu masina din semnatura.cineva mi-a aplicat o linie alba cu grafiti pe aripa spate,portira spate,portiera fata+o mica zgarietura pe portiera si inca una pe bara fata.am casco la masina deci nu e problema de bani.am fost la reprezentanta si mi-au spus ca trebuie vopsita toata.e mai bine sa o vopsesc toata sau doar partea afectata?trebuie demontat ceva pentru vopsit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

avand in vedere ca e o singura laterala plus bara, eu nu as vopsii toata masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!