Jump to content

Indreptare tabla fara vopsire


razvan_andrei82
 Share

Postare recomandată

@ snipe: Ce anume nu au putut scoate? Ai cumva niste poze?

@ nethar: Nu imi dau seama din poza dar este "rupta" tabla aproape de margine?

Am uitat sa precizez ca poate fi si in ploiesti.

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu cred ca am poze. Aveam o mica infundatura in aripa fata dreapta, cred ca cineva mai greu s-a asezat pe ea, au scos din ea dar era pozitionata in partea de sus si nu aveau access prea bine la zona respectiva, trebuia sa dea aripa jos si nu ne mai incadram in pretul discutat sau timp. Eu urma sa plec din tara cu masina a doua zi si ma interesa mai mult o alta problema care sa rezolvat bine la aripa din stanga care era infundata bine de tot in zona rotii de un bizon cu un SUV. 

Iar acum problemele sunt rezolvate in totalitate ca au aparut si niste zgarieturi, aripile si bara fata fiind revopsite in urma cu o luna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ nethar: Nu imi dau seama din poza dar este "rupta" tabla aproape de margine?

 

Nu, este zgariata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc snipe.

Nethar: daca e doar infundata, in principiu, se poate face, dar pentru zgarietura, daca a ajuns la tabla, tot va trebui sa treci pe la vopsitorie.

Oricum, cel mai bine du-te la o constatare.

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la VW si mi-au spus ca trebuie indreptate + vopsite ambele usi, chiar daca pe cea din fata nu se vede nimic... Macar de as reusi sa o indrept pe cea din spate singur :) cred ca voi da comanda de pops-a-dent ca nu am nimic de pierdut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La reprezentanta nu fac pdr. La ei singurele solutii sunt chit sau inlocuire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am trecut azi pe la fastautodeal pentru PDR.

Per total eu am fost multumit de calitatea si rapiditatea lucrarii.

Poze inainte:

post-87624-0-00070600-1402934206_thumb.j post-87624-0-73241200-1402934180_thumb.j

 

Poze dupa:

post-87624-0-95581200-1402934610_thumb.j post-87624-0-98816300-1402934631_thumb.j

 

Pentru "bubele" de pe plafon, ca au fost 2 dar cealalta nu a pus nici un fel de problema, a trebuit demontat plafonul interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, observ ca nu doar la mine se intampla chestia respectiva la aripile spate, am 2 infundaturi pe fiecare parte. de la ce apar? si cat te-a costat operatia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine au aparut de la usile vecinilor de parcare.

Pret total pentru cele 5 "atentii" (2 pe plafon, 2 pe aripa spate dreapta si una pe usa din fata dreapta): 200 lei iar ca timp de cand am intrat pe poarta lor pana am iesit: 1,5 h

Acelasi pret il obtinusem anterior si de la original auto

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi ai fost? La ce ora? Eu am plecat la 11.40 de la ei si am lasat ceva mai multi bani. Pretul dat de tine imi confirma senzatia ca am lasat cam mult 300 lei pentru o indoitura (e adevarat, mai serioasa si nici nu stiu cum am primit-o), dar rezultatul vorbeste de la sine. Timp de lucru: aproape 2 ore.

post-494-0-16295800-1402952615_thumb.jpg

post-494-0-64317900-1402952646_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am ajuns la ei la 4.

Despre pret, ce sa spun... la un moment dat am avut impresia ca il fac dupa masina... intrucat avea un oarecare tremur in glas cand spunea pretul si nu era foarte hotarat... sau poate nu era el cel care facea in mod normal preturile.

Discutasem in prealabil la telefon cu unul din sefi/patroni si imi comunicase maxim 300 lei fara sa vada masina, asa ca in momentul in care cel care era azi la atelier (varul sefului/patronului) mi-a spus 200 mi s-a parut ok, mai ales ca cei de la original auto imi comunicasera acelasi pret pe "vazute".

Acum ce sa spun... si cu 50 si fara 50 lei... important este sa fim multumiti de rezultat... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa am facut si eu, doar ca la mine a ramas acelasi pt ca m-au intrebat cat am discutat (cred ca 300 e pretul standard).

adevarat ca rezultatul conteaza si faptul ca am scapat de tinichigerie face toti banii :)

Modificat de cipo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este. Pe tinichigerie clasica pierdeai cel putin 2 zile, te costa mai mult si puteau sa apara si surprize ulterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut. Din cauza formarii unei bucati de gheata pe interior cand am vrut sa deschid portiera s-a indoit portiunea care apare in poza.

Si a atins aripa de a a sarit vopseaua.

Pot indrepta singur acea portiune sau trebuie sa merg la un service?

WP_20170216_14_37_57_Pro.jpg

Modificat de Slay
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, se gasesc in comert ventuze pentru a indrepta indoiturile tablei? De unde pot cumpara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Cei de la fastautodeal dau factura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna ziua, 

Cineva care a parcat langa mine mi-a lasat amintire indoitura din imagini (trosnitura cu portiera, cealalta masina cred ca era albastra dupa urmele de vopsea). Nu e zgariata vopseaua, doar infundata si parca nu a facut unghiuri drepte (care cred ca ar fi greu de reparat). Stie cineva daca s-ar putea repara fara revopsire? Deja am vopsit o portiera si nu a iesit perfect. Daca o vopsesc si pe asta... O sa arate ca o sorcova. Mulțumesc

IMG_20181003_183115.jpg

IMG_20181003_183052.jpg

IMG_20181003_183059.jpg

IMG_20181003_183046.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta turbocon.

Am vazut ca lucreaza bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Stiu pe cineva la Bacau care face asta fff profi. Se numeste Paduraru  - 0744972175. Am facaut cateva dent-uri la el(lucrare minora), dar ce am vazut acolo, nu-ti vine sa crezi ca se pot indrepta astfel de componente si foarte, foarte strambe (aripi spate, cupole )- fara chit, vopsea. La ce ai tu acolo, nu o sa se cunoasca nimic dupa .

Lucreaza cu programare asa ca suna-l inainte.

Bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!