Jump to content

Noul RS4


Rave
 Share

Postare recomandată

Se pare ca au scapat pe net poze cu noul RS4 Avant.

002.jpg

001.jpg

005.jpg

003.jpg

Mai multe detalii aici

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina va fi superba dar motorul aspirat :emthdown: :emthdown: :emthdown: :emthdown: :emthdown:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte bine ca tine stindardul sus cu motoarele apirate si nu da inapoi :emthup: . There is no replacement for displacement. Mai ales cand vine vorba de sunet, chit ca nici un 3.0TFSI nu este tocmai silentios, dar un V8 ramane benchmark.

Au fost multi care au plans si dupa 3.2 de pe R32.

Pentru mine liderul la motoare mari aspirate ramane Mercedes cu V8 6.3 ce vine pe AMG-uri.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este vechiul RS4?:)

E bine ca in toata nebunia asta cu motoare turbo, mai raman si niste nebuni care cred in motoare aspirate. Un V8 la 8000rpm nu are egal, sper sa nu inceapa nimeni cu prostia numita cuplu maxim la 2000rpm la masini sport....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costyserbanescu

arata foarte bine . eu cred ca sunetul motorului V8 nu se compara ca nimic :D si e bine ca se mai pun si cu motoare aspirate ( eu sunt pt turbo , dar un V8 aspirat ar merita toti banii )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca nu ati auzit sau ati mers cu un RS6, cum suna si trage ca o locomotiva de la orice turatie.

Eu nu sunt de acord cu motorul aspirat, mai ales ca Audi are exeperienta si stie cum sa faca un TFSI. Si pana una alta, nimeni nu s-ar supara ca un simplu soft, sa ii mareasca puterea cu 100hp si 150 Nm :lol:

Din ce am citit pe site-urile sursa, zice ca ar avea 450hp si 430Nm.

The_Ego vezi ca si Mercedes a cam renuntat la 6.3, care defapt era un 6.2 care de fapt pe foarte putine modele a ramas V8-ul clasic aspirat sau "compresat". Acum cu toate ca se cheama la fel, e un V8 5.5 Biturbo care si asa, sunt fabulos.

Modificat de Bebeee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

030__scaled_600_022.jpg

Au aparut si detaliile complete aici.

Motorul este cel de pe RS5 de 450 de cai, 430 Nm si 0 - 100 Km/h in 4.7 secunde. Dar cred ca arata mai bine decat RS5 :)

039__scaled_600_014.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi place mai mult ca RS5 :)

Nu stiu de ce, dar in gama RS, prefer Avant-urile :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) Aia am spus si eu, pe unele modele a ramas clasicul V8, dar incet incet va disparea si el :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!