Jump to content

Masina de familie - extrase din aria Masina mea


voinea
 Share

Postare recomandată

Sa continuam off-topicul deci :) este superb noul interior si abia astept sa apara varianta sedan. Daca arata la fel de bine precum conceptul mi-am gasit viitoarea masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

ce e drept zvonurile nu sunt doar de A3 3/5 usi ci si de sedan + copupe!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm..prea mari gurile de ventilatie in comparatie cu butoanele climatronicului

Modificat de kirkus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

cel pus de tine nu are joystick-ul pentru MMI (necesar 100%).

uite si CGI cu coupeul

post-1-0-21333700-1328617980_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt foarte curios cat o sa coste... Sper sa fie undeva sub Passat desi ma astept sa fie intre Passat si A4 :(

post-12783-0-08796900-1328618204_thumb.jpost-12783-0-83557900-1328618204_thumb.jpost-12783-0-62597800-1328618205_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

pai te gandesti cat costa un A1 dotat bine ... si cam depaseste baza passatului.. dar e in alta clasa.. VW e aliniat la preturi cu Renault, Skoda , Kia, Opel. Audi e cu BMW si Mercedes. Claesle dicteaza preturile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un multivan bine dotat, bi-turbo si 4 motion cu DSG7

si adio "dar bagajul asta unde il mai pun?" :D

tunerii-de-la-abt-au-creat-un-pachet-aerodinamic-pentru-vw-transporter-t5-0.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e sa ne gandim logic A3 Sedan ar trebui sa fie pentru A3 ce e Jetta pentru Golf, deci ar trebui sa coste sedanul cam cat un A3...

LE: Cine sterge/muta astea de aici? :)

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

ar fi interesant de mutat toate intr-un topic separat (numit de exemplu "planuri cu Voinea pentru o viitoare masina de familie" :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te gandesti la Q5 Dragos eu zic sa iei in calcul si ce-i pe la vecini GLK si X3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

GLK arata (ma scuzati) a voma. X3 e frumos afara dar anost la interior . Prefer Q5 . Vezi in aria Audi topicul asta ->

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) eu cred ca inca esti sub "mirajul" drive-testului, parerea mea ar fi sa le incerci pe toate si abia dupa aia sa tragi o concluzie. Oricum tu decizi ce vi se potriveste mai bine.

Modificat de kadettro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

hm... la ce e afara le-as incerca pe fiecare cate o saptamana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A3 versiunea coupe cu potbagaj arata bine de tot, ar fi frumos daca ar aparea, ar fi un A5 mai mic. Pacat ca totusi pastreaza platofmra comuna cu GOLF/ PASSAT etc, lucru care ii impune sa aibe motorul orizontal si nu longitudinal, daca l-ar fi avut longitudinal ar fi avut un quattro adevarat si distributia maselor ar fi fost mai buna intrucat cutia de viteze ar fi fost in spatele motorului si astfel s-ar mai fi eliberat o parte din surplusul de greutate de pe puntea fata. In rest masina arata bestial in poze mult mai bine decat rivalul seria 1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa linistim zvonurile, vor fi asa :

- 3 usi

- 5 usi (Sportback)

- cabrio (restilizat, mai spre A5 cabrio ca si design)

- si sedan (limuzina) - ca si dimensiuni, la nivelul lui A4 B5

Coupe este doar un zvon care este foarte posibil sa ramana zvon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

domnu domnu, unu "gip" nu este ? cam cat un Q4 asa (ca am auzit ca iese X4 la BMW si arata ca un X6 mai mic :P )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

impune sa aibe motorul orizontal si nu longitudinal

What?? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

:D cred ca a vrut sa fie transversal vs longitudinal. Orizontal e oricum ar fi :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

impune sa aibe motorul orizontal si nu longitudinal

Nou model destinat pietei americane :)

pow0227a.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

in aria masina mea s-au facut pagini bune de discutii despre o viitoare masina ce vreau sa-mi iau . Le-am extras din acel topic aici (dar sunt fix in fata acestui post - deh el e mai nou decat celelalte)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Yuk! Prefer noul X3 oricand pe langa GLK. E prea subtire fata, prea lunga, prea joasa si prea patratoasa masina. No comment despre interior, calitate etc dar ca aspect... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Nici eu nu sunt pe spate de aspectul glk

Q5 ramane preferat in aceasta clasa/zona

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ha dragos si eu ma gindeam la GLK sa imi cumpar in loc de X3 sau cross touranul nou....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

cross touran nu prea e in zona GLK/Q5 / X3. In piata actuala clar merita 2.0D de Q5 facelift sau X3 nou cu biturbo 2.0d . Daca banii de impozit in romania (diferenta de la 2000cmc la 3000cmc este de la 45 euro la 500euro pe an!)nu te deranjeaza atunci 3.0SD de la BMW e cel mai bun motor de ales apoi mercedes V6 3.0 si abia apoi 3.0TDI 240CP (dupa gusturile mele acest top)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!