Jump to content

Nu mai pot deschide din telecomanda


Catutzi
 Share

Postare recomandată

Am schimbat bateria si e ok acum, nu e start/stop. Multumesc pt ajutor. Andrei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nu mai functioneaza telecomanda cand este cald, de cat atunci cand ma apropii de masina si din multe incercari. Portbagajul nu 'sare' aproape niciodata pentru ca probabil telecomanda pierde conexiunea cu masina. Cand este rece afara (10-15 grade) functioneaza totul.

Banuiala mea este ca problema vine de la modulul de confort, cu toate ca doar de vreo doua ori am gasit erori legate de comunicarea cu modulul.

Am desfacut torpedo-ul sa ma uit pe la mufe/cabluri si totul pare ok. Daca este defect, poate fi inlocuit cu unul cu acelasi cod (1K0959433AK)? Am gasit pe ebay un modul de pe un VW Caddy 2005 si ma intrebam daca se potriveste pe masina mea VW Jetta 2006 CL (MY2005).

 

post-1935-0-61230900-1434700397_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am cumparat modulul SH cu acelasi cod (de pe Octavia 2), codat la fel ca cel vechi, adaptat telecomenzi si totul merge perfect :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am si eu o problema am schimbat bateria de la telecomanda acuma mi se parinde becul din telecomanda imi inchide masina toate usile si porbagajul imi ridica geamurile imi inchide trapa totul fuctioneaza normal si de la o distanta f mare problema e ca nu mai merge sa se deschida , am stat in masina si se aude cum centralina cand apas pe butoane face PAC semen ca fuctioneaza si la inchidere si la deschidere dar nu se deschide 

PS : AM O SINGURA CHEIE NORMALA si telecomanda fuctioneaza normal ca si inainte numai cum am scris mai sus nu se deschide , scuzati gramatica

Modificat de Andrei14
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 4 nu am gasit in sectiunea golf 4/ bora sa se vb despre asta nu am vcds sau vagcom , ar trebuii sa fie ceva manual desi am doar o cheie !!

Modificat de Andrei14
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa sincronizezi alta telecomanda - posibil aceasta sa fie de vina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Oare cum as putea afla pe ce frecventa merg cheile mele? Carcasele originale le-am inlocuit asa ca pe cheie nu mai am aceasta informatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

433.9Mhz... pe ele scrie 434Mhz

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am o problema ,usa din stg la un golf plus ,nu se deschide din telecomanda 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in teorie este de la yala - necesita reconditionare, curatare colectoare motorase, inlocuiesti si switch - daca tot desfaci.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut,am o problema la o Jetta din 2007.
Portiera de la pasager nu se deschide din telecomanda,insa se inchide in schimb.Dupa ce o deschid din interior aceasta functioneaza normal pana la prima inchidere.
Ce ar putea avea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un motoras din broasca cu probleme. Se reconditioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Bostina Razvan

baieti..am si eu urmatoarea problema..nu mai primeste comanda de la cheie..nici cum, precizez ca am avut un fir topit si l-am schimbat. cheia am resincronizat`o din nou , masina confirma dar nu vrea nici cum..in blocurile de masura cand apas pe butoane apare ca merge... orice sfat este bine venit, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am si eu o problema. De aseara, masina nu vrea sa se mai deschida din cheie. De blocat se blocheaza, insa o mai pot deschide doar daca bag cheia in usa soferului. Sa fie cheia stricata sau acel buton de deschidere sau nu mai primeste masina ca cineva ii zice sa deschida usile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ledul de la telecomanda iti mai clipeste, cand apesi butonul pentru descuiat ? daca nu, problema este din telecomanda - verifica/inlocuieste switch-ul de pe placa acesteia... sau alta telecomanda - necesita resincronizare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu clipeste deloc. Nici atunci cand masina se inchide din telecomanda. E posibil sa fie pt ca e slaba bateria?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, schimba bateria si asteptam feedback

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bostina Razvan

imi poate spune cineva care este pinul pt semnal la telecomanda? sau receptorul semnalului? nu functioneaza inchiderea din telecomanda..si masina nu primeste semnal de la cheie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca desfaci cutia modulului confort, o sa vezi in mufa acestuia un cablu coaxial, la doi pini - aceea este antena.

oricum, problema nu este de la cablaj - ori telecomanda defecta, ori modul confort cu probleme - acestea sunt in general cele mai intalnite probleme.

Ca idee, trebuia sa spui ce s-a intamplat, ai montat ceva la masina si nu mai merge, s-a intamplat deodata....etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bostina Razvan

chestia este ca am schimbat si calculatorul si nu vrea..masina confirma cheia cand o adaptez..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, F l o r i n said:

Ca idee, trebuia sa spui ce s-a intamplat, ai montat ceva la masina si nu mai merge, s-a intamplat deodata....etc....

??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bostina Razvan

s-a rezolvat pana la urma, contactul ( partea Electrica de la el) a fost de vina

 

Multumesc pentru sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/12/2017 at 3:04 PM, F l o r i n said:

da, schimba bateria si asteptam feedback

Am desfacut telecomanda, am scos bateria si am pus-o la loc si acum merge :)) (inca nu am inlocuit bateria).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit, de la bateria a fost

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!