Jump to content

Rechemare VW pt. update de soft la modelele cu motor 1.6 TDI si 2.0 TDI intre 2009-2012


Geisterfahrer
 Share

Postare recomandată

On 3/25/2018 at 11:43 PM, calin.g said:

Si vrei sa-l faci ca sa ai probleme, vezi ce se intampla dupa soft, multi cauta disperati sa revina la softul initial.

Tocmai asta e ideea, ca nu stiu daca am pe masina noul soft sau vechiul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi numarul de softari si data la Adv.ID

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă rog să reveniţi la subiectul topicului: "Rechemare VW pt. update de soft la modelele cu motor 1.6 TDI si 2.0 TDI intre 2009-2012"

Pentru cine nu înţelege, asta nu se referă la cereri de servicii pentru downgrade, discuţii despre Dieselgate şi altele asemenea.  Există arii/topic-uri separate pentru ele.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cine ma poate ajuta cu downgrade-ul de soft? Am fost la rechemare anul trecut si acum imi dau seama ca nu imi place ce simt in masina.

Am egr-ul cu noul cod de piesa schimbat de dinainte sa fiu rechemat iar intre timp mi-a picat injectorul cu nr 3 si l-am schimbat si pe acesta. Revizie facuta acum 3 zile si schimb de bujii.

 

Am vibratiile pe care le are mai toata lumea, la relanti, dupa ce se incalzeste motorul. La cea mai mica ridicare de turatie +50rpm, +100rpm  vibratiile se potolesc.

Modificat de RobertDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!