Jump to content

Rechemare VW pt. update de soft la modelele cu motor 1.6 TDI si 2.0 TDI intre 2009-2012


Geisterfahrer
 Share

Postare recomandată

sunt acele contragreutati care vin montate pe conductele de alimentare cu combustibil.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit cu cineva de la Porsche :D

Mi-au dat politicos cel mai mare flit posibil =))

Atata timp cat masina nu se opreste nu are rost sa imi fac griji ( AUZI LUMEEEE )

Le am spus ca rechemarea asta facuta de Porsche este preventiva ... nu astepti sa iti cada masina pe nu stiu ce drumuri.

In fine ... asta este Romania noastra

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai esti afectat sau nu? Daca da, atunci sunt obligati sa schimbe. Oricum, rechemarea vine de la la VW, n-ai nici o treaba cu Porsche Romania, poti merge sa faci reparatia oriunde in tara sau in afara ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa un mail si da l la boi. O sa primesti raspuns destul de repede. Nu acesta este raspunsul pentru problema aceasta.

Rechemarea nu este facuta ca se poate opri masina. Nu este o chestie gen jnjector, sa cada deodata.

Ea este facuta ca ti poate lua foc masina. Incepe sa piarda combustibil chiar aproape de galeria de evacuare, asta este problema. De fapt curge pe ea (ma rog, chiar arunca combustibil). Exista aceasta posibilitate (sa fie produs un incendiu) si vor sa o elimine.

Masina mea nu face parte din acest program.

Sarbatori fericite si linistite dragilor.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dinu_s reparația este suportata de Volkswagen ( manopera + piese ) ! Pentru a nu fi bun de plata se face numai in reprezentante vw de ex Porsche sau midocar.

Am sa le dau mail si daca nu vor ... mă duc la midocar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Contragreutatile sunt de fapt niste mici bucati de cauciuc, care se monteaza pe conductele de alimentare cu motorina, pe traseul dintre rampa common rail si injectoare ! Toata treaba dureaza cateva minute ! Am vazut asta acum 2 saptamani ! Nu va speriati, masinile sunt chemate preventiv, conductele alea pot tine o viata, cand o sa vedeti despre ce e vorba, o sa zambiti !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Sunat astazi la reprezentata , de abia acum am vazut topic-ul, bluemotion 2009 2.0 TDI , cod motor CBDC , se pare ca nu am rechemare, sau cel putin sper ca informatiile sunt corecte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

sal am si eu o nedumerire vreau sa imi iau un passat si am auzit foarte multe despre problemele cu INJECTOARELE aveti idee ce am de fab este? sau imi puteti da mai multe detali ? MULTUMESC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baga search in aria Passat/ B6 si vei gasi. In general codul de motor BKP a fost cu probleme. In prezent se schimba gratis de VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

in cateva cuvinte........... "pentru acea serie, nu exista subiect de rechemare in service".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce-i cel mai important ai uitat sa traduci :) Zice ca VIN-ul tau nu e afectat de nicio rechemare. Oricum, sa te duci la un service autorizat. Am citit de cazuri in care pagina respectiva dadea mesajul pe care l-ai primit si tu, iar in service au modificat totusi diverse maruntisuri asa cum specifica VW. Nu e graba, nu uita insa sa-i pui sa verifice atunci cand duci masina data viitoare in service. Si oricum e bine ca masina sa mai dea pe la ei, anumite update-uri se fac automat, mecanicul habar n-are de ele...;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Linkul nu duce decat in pagina initiala, unde trebuie bagat un VIN. Ce mesaj ti-a dat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Reprezentantele VW ar trebui să cheme in mod automat toți proprietarii de mașini afectate de această problemă. ..am dreptate. ???

De ce să ne preocupam noi ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta este VIN-ul mașinii mele. .Poți te rog Geisterfahrer să îmi spui dacă fac parte din cei cu probleme ??

WVWZZZ3CZBP3O3904. ..MERCI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o puteai face si singur....daca citeai putin, gaseai link-ul in primul post.

......masina ta, NU are rechemare in service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit Cridaia..am introdus Vin-ul doar că nu înțeleg germana..din motivul ăsta am rugat pe altcineva să mă ajute. .am greșit cu ceva ?

Mulțumesc oricum pentru răspuns. .deci limuzina mea nu intră in lotul mașinilor cu probleme. ..adevărat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
ovidiu_1984c

Interesant .... Si eu am passat din 10/2010 ... am bagat VIN -ul pe acel site dar cum k nu le am deloc cu germana ... n-am inteles nik. In fine... stie cineva cum se poate proceda pt masini romanesti care circula in Italia? Oare ma baga cineva in seama daca merg pe aici la vreun dealer? Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Asta este VIN-ul mașinii mele. .Poți te rog Geisterfahrer să îmi spui dacă fac parte din cei cu probleme ??

WVWZZZ3CZBP3O3904. ..MERCI

Conform site-ului, nu esti afectat. Totusi, se recomanda sa intrebi la un dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

    Ma poate ajuta si pe mine cineva,nu merge sa bag VIN,sau poate nu mai e valabila rechemarea. Cod VIN:WVWZZZ3CZ9P050659

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@teleptean - masina ta nu are rechemare in service, dar pentru siguranta ta, intreaba la un dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc cridaia! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Si la mine zice ca nu sunt afectat desi, am toate datele suspecte: fabricata 9/2009, CBAB, 103Kw, TDI-CR. Cred ca mai trebuie asteptata un pic lamurirea lucrurilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Daca am tradus corect a mea pare afectata de rechemare (poza attach).

 

Avand in vedere ca masina este sh adusa din Germania, ma pot duce la orice reprezentata VW cu tel in prealabil?

 

Thx.

post-24068-0-36775300-1443701923_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian locked şi unlocked this topic
  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!