Jump to content

Intrebare tablou bord - Mark I (96-00)


mcmeng
 Share

Postare recomandată

Salut,

am si eu o intrebare pentru posesorii primului model de Sharan 96-2000. In tabloul de bord aveti reprezentata masina, ale carei usi daca sunt deschise se aprind cu rosu. Masina este iluminata verde daca aprindeti pozitiile(faza).

La mine "masina" nu este luminata tot timpul, cateodata e stinsa. Cum e normal ? Sa fie luminata ? Sau nu.

Am o problema de leduri sau de computer ?

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa fie luminat - important e daca se vede sters sau aproape deloc....trebuie schimbat afisajul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de raspuns.

La mine se aprinde doar din cand in cand. De aceea vroiam sa stiu daca trebuie sa verific mufele din spatele tabloului de bord si/sau desfac tabloul sa vad ce-i acolo. Acum am un bec ars in bord si oricum trebuie sa-l scot afara. Si sa rezolv si problema asta cu aprinsul "masinii" :)

PS. N-are leg cu afisajul.

Modificat de mcmeng
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

o intrebare la un sharan din 2002 stie cineva cum se demonteaza ceasurile afara din bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Liviu Ciprian

Ai un fir intrerupt din mufele alea din spatele bordului(sunt doua mufe)asta in caz ca nu se vede tot bordul, nu doar silueta masinii ci si ceasurile de kilometraj, turometru, etc. Daca e numai silueta masini cu probleme, atunci e un beculet care nu face bine contact pe picioruse sau e defect el. Normal e sa fie tot timpul aprins bordul. La mine se aprinde bordul indiferent daca e pus pe pozitie sau nu. Cand pun pe pozitie, se aprinde in plus luminile de pe butoanele geamurilor, AC-ul, etc... practic tot bordul. cand nu sunt pe pozitie, e aprins doar panoul cu acele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

salutare

stie cineva de ce palpaie iluminatul bordului doar la vibratii ,daca aprind pozitia sau farurile nu mai palpaie ,mentionez ca am verificat instalatia din spatele ceasurilor de bord si par in regula, sigurantele la fel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lipituri reci, pe placa clusterului. Trebuie desfacut clusterul si refacute lipiturile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Am probleme la afisaj ,in loc sa fie tot fundalul displayului rosu ,se vede liniute si ce afiseaza nu se vede clar.

Se poate schimba doar afisajul?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,se schimba doar display-ul.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In arad stiti pe cineva care se pricepe la asa ceva?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ai putea sa-l contactezi pe pm pe colegul EmilianPop.Si-a facut multe la masina si poate cunoaste pe cineva.Cred ca e aradean. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Ai rezilvat cu displayul? Am aceeasi problema 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!