Jump to content

Skoda Rapid 2011


120 L
 Share

Postare recomandată

chederul inferior acopera gaurile de scurgere din usa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si asa au proiectat-o injinerii skoda? Sau o eroare de fabricant?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

     Asta este un lucru minor. Trebuie ciupit chederul in dreptul gaurilor de scurgere. Poate este decupat din fabrica, dar nu se suprapune decuparea cu gaura.

     As vrea sa intreb cat aveti garantia anticoroziune? Ma intereseaza daca si Rapidul are caroseria galvanizata. In legatura cu motoarele, sa stiti ca mai nou au motoarele alea noi cu distributia pe curea. Probabil in sfarsit s-a terminat cu stocul de motoare pe lant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la reprezentanta si dau 12 ani garantie la perforare datorita coroziunii. Si motoarele TSI sunt de tip nou, Euro 6, cu distributie pe curea care se schimba dupa 200.000 Km.

motor TSI rapid 2016.jpg

,

Modificat de Ebi
poza pusa de 3 ori
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 02/02/2016 at 8:32 PM, Ebi said:

Am fost la reprezentanta si dau 12 ani garantie la perforare datorita coroziunii. Si motoarele TSI sunt de tip nou, Euro 6, cu distributie pe curea care se schimba dupa 200.000 Km.

Confirm cele spuse de tine.Si eu am fost la reprezentanta si aceleasi informatii le-am primit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Noroc baieti. Stie cineva cand apare si la noi Rapid Facelift??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit eu acum o lună cred, când se lansa la târg și spuneau că intră prima oară pe piețele mai mari și la noi prin toamnă. Adică prima comandă prin septembrie poate august, iulie dacă avem noroc.

Pe Skoda din Cehia nu apare de ceva timp în configurator Rapid-ul și acum văd mesaj:

Updating data on MR 2018
Dear customer, currently being updated data configurator for the new model year 2018 Launch configurator with current data is scheduled on the 17th calendar week Thank you for your understanding.

Deci după Paști la ei mă gândesc eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!