Jump to content

Interior scaune și bancheta Audi A4 B6/B7


ANdi B.
 Share

Postare recomandată

Uff! Gata! S-a rezolvat! Multumiri multe celor ce au intuit problema! Era de la un fir rupt din burduful ce intra in portiera! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ma insel MARO are culoarea acel fir care se rupe...eu ti-am zis de prima data decand m-ai intrebat pe mess si ti-am zis ca e acel fir rupt si din cauza lui nu iti mai mergea nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am vazut ce culoare avea firul, oricum bine ca nu am apucat sa cumpar motoras degeaba. multumita voua :) THX

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai veni si pe la intalniri vei afla mult mai multe chestii care ti se pot intampla si se repara super simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se poate repara,o problema asemanatoare am avut si eu.Clapeta care deschide torpedoul are in interior un piciorus care actioneaza tijele din interior.Tie ti s a rupt piciorusul ala.Trebui sa desfaci usa torpedoului si sa umblii in interiorul ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bogdan n

exact aceeasi problema am patit si eu. S-a rupt un piciorus de la incuietoare inauntru. Credeam ca trebuie sa inlocuiesc usa dar pana la urma am fost la un service mi-a desfacut omul torpedoul, a desfacut usa a scos incuietoarea si era piciorusul ala rupt de acolo. L-am lipit cu moment si picatura si tine deocamdata. Chestia e ca umblu foarte usor acum la torpedou daca am treaba la el. Toata operatiunea m-a costat 20 de lei (200 de mii vechi) eu nefiind un as in operatiuni migaloase.

Daca vrei sa deschizi torpedou dai jos capacul din dreapta dinspre portiera si impingi cu o surubelnita incuietoarea care se vede acolo si se deschide.

Sper sa-ti fie de folos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru alti membri cu problema similara:

Clapeta deschidere torpedou, cod 8E1 857 131, ~ 150 lei @ volksman

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
quattrofilu'

Am decis sa schimb butoanele de comanda geamuri si ornamentul din jurul lor pentru ca sunt cojite si arata rau insa m-am lovit de o problema.

Nu exista suruburi evidente,singurul loc unde apar 2 suruburi fiind sub maner,sub un capac oval de pastic;le-am desfacut si nu se intampla nimic.

A s vrea sa stiu si eu de ce anume trebuie tras sau desfacut pentru a nu rupe ceva pe acolo.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca mai ai sub buzunar usa inca 2 suruburi ; apoi numai clipsuri / incepi de jos sa tragi usor.

Spor la treaba/

Ahhh uitasem - vezi ca ai si sub trimer

post-164-1273681116_thumb.jpg

ti-am atasat foto informativ de unde incepi sa desfaci trimer-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un surub lung mai este sub buzunarul mare daca ai sa te apleci putin sub portiera ai sa-l gasesti ... se desface putin mai greu

Dupa ce ai desfacut toate suruburile incepi cu trasul de fata usii din partea de jos si usor ca are acele cleme de plastic care s-ar putea sa se rupa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

quattrofilu'

Mutumesc frumos tuturor pentru informatii.

Azi o sa incerc sa fac miscarea iar dupa aceea va dau un feed back.

O zi buna. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut

Daca a mai facut cineva pana acum aceasta operatiune, orice sfat/idee este bine venit/a.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Trebuie impreunate cele 2 brate (capacul deschis) cu un cleste tip mox (de genul reglabil care casca mult) si in timp ce apesi usor pe cleste cu cealalata mana misti usor de unul din brate spre tine ca sa iese din locas.

Bratele au in lateral, acolo unde intra in cotira un surplus de material (plastic) care intra intr-o gaura si unde stau fixate (ca o balama).

Atentie, bratele sunt destul de fragile.

Sau cu mana ca in video-ul de mai jos:

Modificat de ovidiutm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Exista pana la urma kit de reparatie pentru cotiera originala ?

La Midocar - acum 2 luni - capacul costa 220 ron (am sunat personal)

Demontarea lui este grea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pretul pentru capac cotiera pe original il stie cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...
  • 3 months later...

am martorul de airbag aprins si-mi spune ca este dezactivat. cum il activez?

Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

folosind o interfata vag com, intri pe modul si de acolo il activezi - esti sigur insa ca e dezactivat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Vreau sa inlocuiesc o tetiera originala cu una cu DVD pentru pitica mea insa nu am idee cum se scoate tetiera.

Help!

Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apasa clema de pe lateral si ridica de tetiera

post-30007-0-28705400-1319718721_thumb.j

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e, aflasem intre timp. Multam oricum

:offtopic: nu te incomodeaza scaunele alea? :D

Modificat de blueyed
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca urmeaza sa intrebi pe unde tragi firele si unde le cuplezi ca sa ai curent in DVD :lol: - atunci poti gasi raspunsul pe Youtube, eu acolo am gasit cand m-a interesat.

Vezi ca mai e o chichita: unele DVD-playere nu stiu sa reia automat de unde au ramas in momentul in care ai taiat curentul. Daca al tau stie, atunci poti sa-l legi la + de pe contact. Daca nu, poate vrei curent direct din baterie...dar aici tre sa ai grija ca atunci cand dai OFF la DVD sa nu-ti consume bateria aiurea (adica OFF sa fie de fapt un fel de stand-by) - important ca acum vine iarna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa-l pun la bricheta, nu sa-l leg direct nicaieri. Am eu fixurile mele

Am vazut pe youtube pe unde se trag firele, stiu ca trebuie scos panoul din spate dar nu cred ca am sa fac acest pas intrucat nu intentionez sa-l las permanent pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva EXACT cum se scot panourile din spatele scaunelor? O poza eventual pentru ca nu vreau sa rup plasticele alea pe acolo...sunt expert

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to Interior scaune și bancheta Audi A4 B6/B7

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!