Jump to content

Caut adaptor prezoane antifurt


susanr9
 Share

Postare recomandată

Am achizitionat masina(Golf III GTI 2.0 8v) cu toate cele 20 prezoane antifurt BIMECC 10.9. Asa scrie pe ele. Am gasit un adaptor pe un site din Anglia la aproximativ 3 lire. Stie cineva unde as gasi in Romania? Cred ca l-am pierdut pe al meu. Sau, cum sa fac ceva improvizatii? Eu am incercat, dar nu reusesc. Forma interioara a prezonului, este o stea cu 10 colturi. Am masina de 2 luni si nu am circulat inca cu ea. Mai nasol e ca am pana, plus ca trebuie sa schimb cauciucurile.

post-81945-0-47268600-1319204771_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ai gasit la piese auto incearca la vulcanizari poate o sa ai noroc si o sa aiba cu zece muchii pe dimensiunea aia. (am vazut si cu 20 de muchii). o data desfacute pune prezoane normale sa nu mai ai treaba. ai mai putea incerca cu imbusuri sau un torx dar sa ai grija sa nu le strici. altfel singura optiune ramane dalta si ciocanul si asta in cazul in care nu ai jante de Al si is ingropate. bafta.

PS se gaseste la Unix Auto kit antifurt pe o roata undeva la 130 lei 4 prezoane si o cheie speciala pt ele. cauta sa fie identice cu ale tale si te-ai scos si cu 4 rezerve

Modificat de omu_negru84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau te duci la o reprezentanta si ii rogi sa gaseasca in trusele lor o cheie antifurt, dupa care comanzi o cheie asemanatoare si vine si cu un prezon, sau schimbi setul de antifurturi cu totul, setul complet e vreo 170 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dute la reprezentanta VW si da comanda acolo de cheie pt antifurt . e undeva la vreo 70 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CST19 ar fi adaptorul. este pe lotus elise. foarte ciudat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai probabil is aftermarket deci cam greu o sa dai de el. schimba prezoanele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am acelasi tip de prezoane si de un an caut si eu cheie deci daca ai gasit ceva ti-as fi foarte recunoscator daca mi-ai zice si mie de unde ai luat cheia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

nu am gasit dar am facut una. am fost cam nervos si am rezolvat problema. o sa pun poze sa vezi ce am facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ok astept pozerle, sunt foarte curios sa vad ce ai rezolvat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut tuturor, 

 

Am si eu o mare problema. Am pierdut adaptorul pentru prezoanele cu antifurt si nu as vrea sa le scot prin sudura. 

La Cardinal nu au in trusa lor modelul, asa ca ar fi o varianta daca gasesc la cineva, sa imi imprumute adaptorul 5 minute, pentru a le da jos.

Am atasat o poza cu prezonul poate il recunoaste cineva. 

 

Va multumesc.

post-151290-0-18796200-1428318870_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se potriveste nici daca sunt acelasi model. Am si eu si tatal si fratele meu pe 3 masini diferite aceasi marca si model de prezoane antifurt si nu se potrivesc antifurturile de la unul la altul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

das_auto97   te rog daca se poate pune si tu o poza cu toate cele 3 modele de antifurturi pe care le ai poate totusi unul e la fel si putem sa-l ajutam pe colegul! ..macar sa incercam! poate totusi cine stie  corespunde unul! 

Modificat de lucian262
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

se pare ca das-auto97 nu prea stie ce spune...sunt sigur ca nici nu cunoaste firma producatoare ..mai ales ca el are 3 seturi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Nu am vazut cand ai postat. Toti 3 avem aceladi model de borbet si antifurtul nu merge de la unul la altul probat. O sa caut cutia acasa sa iti arat modelul (asta daca mai gasesc eticheta). Am facut proba asta din curiozitate. Daca ar fi identice ce iar impiedica pe hoti sa nu cumpere si ei modelul respectiv si sa iti faca o vizita?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!