Jump to content

Sistem navigatie aftermarket Skoda Superb 3U


damiann99
 Share

Postare recomandată

AS8601 - este o chinezarie - nu a zis nimeni ca nu functioneaza

 

JVC - iese in afara ramei 2Din de pe masina.... am avut si eu pe B5, un Kenwood dnx7220 - foarte ok, doar ca iesea un pic in afara ramei.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    18

  • EmilianPop

    10

  • Vlad11

    8

  • Al Bundy

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

AS8601 am avut si eu pe Golf, in afara ca avea lipici pe microfon (chinezarie :D ) si a trebuit sa-l desfac sa-l curat sa pot vb in masina am avut probleme cu receptia radio din 2 motive:

1. Nu stia sa se lege pe urmatoarea frecventa a postului ce-l ascultai, deci manual trebuia sa cauti ceea ce nu e prea placut.

2. Orice amplificator am pus tot nu prindea radioul cum prinde unul OEM.

In rest... n-am avut nici o treaba cu el, a mers si merge lejer, Navi OK, SD, CD, DVD, bluetooth telefon, foarte OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam asta e boala lor.... radio... plus lipsa RDS-ului - de asta nu stia sa gaseasca singur posturile.

 

in rest, fiecare monteaza ce isi doreste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de ce va plingeti de chinezi, ca ANS-ul meu face de toate, are si RDS si merge la fel de bine sau de rau ca streemul original... iar de aratat arata ca un RNS, deci la citi bani am dat pe el sint multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si al meu arata ca are RDS dar nu functiona. La tine esti sigur ca merge RDS-ul? Adica la drum lung de exemplu asculti radioul pe un post, ramane pe acelasi post si-si schimba singur frecventa sau baraie si trebuie sa cauti tu postul automat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de ce va plingeti de chinezi, ca ANS-ul meu face de toate, are si RDS si merge la fel de bine sau de rau ca streemul original... iar de aratat arata ca un RNS, deci la citi bani am dat pe el sint multumit.

 

corect... mai slab cu receptia la radio....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Corect ! Exista vre o solutie,adaptoare etc sa se potriveasca o navi Dx originala Skoda de pe o varianta 2005 pe o varianta 2008 ianuarie ? Atasez o imagine cu can-urile ! Multumesc !post-117861-1409690711452_thumb.jpgpost-117861-14096907430817_thumb.jpgpost-117861-14096907633386_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modifica mufele - cumperi mufele mici ... sau cumperi o mufa de la dezmembrari si o montezi la tine.

 

sa speram ca nu sunt diferente mari intre cele doua versiuni de can, ca sa suporte comunicatia.

 

vezi daca unitatea mai veche nu comunica pe data, ena,clock si remote.... in loc sa trimita informatiile respective pe firele de can, cum e la modelul 2008

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciudat ca la cea din 2008 este mufa Fakra, si in schemele electrice nu apare. posibil sa fi fost modificate dinainte de a lua tu masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am optat pt radio cd rhapsody cand am luat masina.banuiesc eu ca ala a fost motivul ! post-117861-14097552183152_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee la modelul Rhapsody se poate atasa magazie de cd ? Cu cati pini ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc ! Ai idee se potriveste orice tip de magazie sau ....numai cea originala ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Daca poate cineva sa imi dea un raspuns,recunosc ca nu am scotocit forumul,merge pus rns510 pe o skoda superb din 2010(model nou)?intentionez sa montez o replica rns510 (chinezarie)cu sistem android pe skoda superb.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai ori e RSN510 , ori e replica rns 510? 

 

merg ambele.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o replica.mi se parea mai mare sistemul de navi de pe superb.Multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Vă salut am și eu o nelămurire, mașină skoda superb 3u4 model 2005 am luat și eu o chinezărie de eonon M1 toate bune puțin mai mic decât 2DIN OEM dar treacă meargă aia 2mm nu ma deranjează dar când l-am cumpărat mi s-a spus steering wheel control buuun vine montez dar am rămas la faza cu conectatul mufelor de la comenzile de volan de atașat poze nu știu dar d e la navi am pt comenzi sw1 sw2 gnd și la mașină am mufa roșie cu 4 fire negru (kl15) albastru-rosu (rev) portocaliu-mov(can h) portocaliu-maro (can L) , va mulțumesc oricum anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Am si eu pe skoda superb 3u o navigatie oem Skoda satnav dx mfd. As vrea sa rulez si mp3-uri pe ea, nu numai trackuri de pe cd-uri(am magazie 6 cd-uri). Ce as putea sa-i pun ca si auxiliar(eventual sa pot pastra si magazia)? Am citit despre xcarlink si dension dar nu renteaza pentru ca sunt foarte scumpe. Am gasit pe site-urile chinezesti o interfata cu 8 pini si la celalalt capat jack. Dati-mi si mie va rog o solutie cat mai ieftina si cat mai buna. Multumesc frumos, o zi buna sa aveti.

 

Connector-Mini-ISO-8pin-to-Aux-Line-In-A

Modificat de Vlad11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAblul din poza nu merge decat pe cele cu MP3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci ce ar trebui sa folosesc ca sa pot asculta mp3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O interfata dedicata aux in.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica exact de ceea ce ma feream?(dension/xcarlink etc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unitatea are in spate un conector rotund cu 10 pini unde introduci mufa adecvata si in capatul celalalt mufa jack unde conectezi un mp3 player. 

Din meniu selectezi Aux.

post-11428-0-97526500-1447145263_thumb.j

post-11428-0-59636600-1447145269_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!