Jump to content

Headunit-uri aftermarket G4


corliceanu
 Share

Postare recomandată

Eu pe dacie am avut http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_MP3/SONY/CDX-GT300/ Mergea super, avea si telecomanda. L-am dat cu masina cu tot. L-am luat de la Cuadripol cu vreo 540 RON acum un an.

Adevarul ca ma intereseaza si pe mine ce cauti tu, cu toate ca eu am CD player. As vrea sa mearga si MP3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Inginerul

    28

  • AlexBanu

    18

  • Marian

    16

  • nemet_tt

    12

Vedem, cautam. Deocamdata m-am cam hotarat 95% la acel cd cu mp3 pioneer de mai sus. Arata foarte bine, plus ca scoate 4x50 w mosfet. Daca mai vand si beta pe 2 boxe si 2 twitere voi avea un sunet in masina de invidiat.

Din pacate beta are doar 2 iesiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa cum stiti multe mp3`playere se integreaza foarte bine nu numai culorile.

eu nu am vrut sa`mi mai bat capul si am pus un sony(culorile nu sunt perfect identice)dar pentru mine conteaza ce stie sa faca

post-4080-1173027823_thumb.jpg mai degraba as fi pus un NAVI`PLUS :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Brabus. Frumos mp3-ul, imi place ca are display mare, dar nu prea da bine in bord, parerea mea. Sper sa nu te superi.

@Ceilalti. Vad ca nu prea se agita nimeni sa caute. Asteptati sa pice ? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

am luat eu la oferta cu 350 lei pioneerul 2900 mpb...noaptea juri ca e de acolo.

depre sunet si altele sunt multumit...am fost econom la amplificatorul de antena cu pricina. asa ca posturile radio cam gajaie dar nu e vina aparatului...a fost praduita masina de amplificatorul de antena original si eu am avut alte prioritati pe lista .

nu am poze, sorry.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Eduard.C Te-as ruga mult sa faci o poza. Mai ales ca ai ales si tu acelasi model ca si mine. Vreau sa vad cam cum da in masina.

@BogdanB Frumoase modele, chiar am gasit ceva care mi-ar placea. Vad ca situ e din spania totusi. O sa caut pe google si in rom.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca dadeai un search gaseai un topic pe care l-am deschis eu. Daca vb cu CODATEL sau cu altcineva care aduce de pe ebay poate o sa poti comanda din germania asa ceva , dar numai mp3-ul de sus. Eu am vrut asa ceva si misa parut scump, asa ca miam luat altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca dadeai un search gaseai un topic pe care l-am deschis eu.

Deci, crede-ma ca am dat. Poate vrei sa fii un pic mai explicit. Ce ai vrut si ce ti-ai adus ca sus e vorba de multe mp3-uri. Poate ai si o poza sa vedem cum se incadreaza in bord...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gasesc si la noi - am vazut in bucuresti unde mi-am pus alarma si in mod clar sunt si in brasov. O fosta colega de munca avea pe Skoda de care spuneam mai sus unul si in mod clar nu era montat in spania. Daca vrei, ma interesez unde anume l-a montat sau de unde l-a cumparat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar te rog. Eventual niste preturi daca se poate :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit aceasta poza pe un site german. Poate cineva sa-mi spuna unde gasesc cd-ul din imagine ?

Am vrut eu sa-l comand de pe ebay (pt. un amic) dar cand a vazut cat il ajunge a renuntat (in jur de 200EUR cu transport si comis.bancare). Oricum il puteti vedea aici (si comanda daca vreti):

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...s_promot_widget

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Uite aici unul care merge bine cu bordul si suna frumos : Sony Xplod CDX-GT414U . Are intrare pentru aux si mufa Usb pe fata . Poti cupla la el un mp3 player , un stick sau un ipod . Eu il folosesc cu stick-ul de 2 Gb sau cu ipod-ul de 60 Gb . Ai muzica sa-ti cante o saptamana . :)

http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_M...ONY/CDX-GT414U/

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anunt amatorii ca modelul de pioneer amintit de mine mai sus e aproximativ 250 de ron in carrefour, spre deosebire de be-loud.ro unde e aproape 400 de ron :)

Bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultimul amintit de mine are incorporat si kar kit prin Bluetooth. Nu arata chiar asa bine dar stie multe si consider ca e util , cel putin pt mine.

@Ingineru Uite cam asa arata CD-Player-ul meu cu care a venit masina (din pacate nu stie MP3):

post-8948-1173455605_thumb.jpg

Modificat de hremus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, stiam cum arata. Amicul Aragon are pe bora lui. Daca citeai primul post de pe acest thread vedeai ca unul din motivele pentru care l-am deschis este ca cei care au de vanzare asa ceva, il vand la preturi nesimtite, adica 100 de euro, bani cu care iti poti cumpara un mp3 mai mult decat decent, unde mai pui ca si nou si cu garantie. Unde mai pui ca mai poti lua si ceva bani pe casetofonul beta.

Off-topic. Am gasit o navigatie la 150 de euro noua, adusa de cineva din germania. Stie cineva daca are 4 iesiri ? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu personal am Kenwood 534UA , http://www.kenwoodildarom.ro/produs.php?doc=14 ( asta-i al 2-lea si cel din urma sper, primul ,identic mi s-a furat :rolleyes: ). Nu-mi plac cele `pom de craciun`, atata timp cat imbina functionalitatea, utilul si placutul e perfect. Acesta imbina 3 caracteristici care m-au interesat - culori care sa fie in concordanta cu specificul plansei de bord, posibilitate USB stick, slide front panel, plus de asta afisajele cu tuburi Nixon imi plac mai mult decat cele bazate pe tehnologia LED sau LCD.

post-8424-1173471486_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am pus 2900-tele de la pionieer du pa ce am aruncat pe alta masina sony 410 ala nou

asa arata la bord

e tare are 3 presetyari de loud

e bun si cu boxele de passat originale se aude bine bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare , eu am pe masina un Pioneer model DEH 2800 mpb (atashat si in imagine) , care noapte chiar se integreaza perfect in bord. Da bine cu masina si nu sare in ochi , in schimb regret foarte tare ca nu am pus tot un Blaupunkt pe masina , sa stiti ca se cunoaste diferenta. Daca la citirea CD-urilor Pioneer-ul se comporta bine si se aude destul de bine dar nu foarte bine cum se auzea modelul Beta pe care il avusesem anterior , ei in ceee ce priveste tunerul radio lasa de dorit . Daca spre norocul meu cunosc frecventa radio si o salvez pe un canal pot asculta acel post de radio , dar daca ii dau selectare automata a posturilor prinde doar un singur post care emite cel mai tare in acel moment. Si comparatia am putut-o face si la drumuri lungi prin Romania cat si in afara. Cu Beta eram fericit in ceea ce privea tunerul radio. Din discutiile pe care le-am purtat cu alti posesori de auto si cu 2 electricieni auto diferiti in momentul cand am dezbatut aceasta problema in unanimitate mi s-a spus ca din punct de vedere al tunerului radio Blaupunkt nu are concurenta . Acum este doar o informatie care cel putin pe mine m-a dezamagit mai ales ca la momentul achizitionarii imi puteam lua in aceiasi bani un Blaupunkt. Voi ce stiti de aceasta ... ?

Ca si parere personala acum cred ca as alege unul din urmatoarele modele: Milano MP26 , Woodstock DAB 54 , Calgary MP 36 , Orlando MP46 , London MP35 , Sevilla MP54 , Travelpilot E Exact MP3 R/B , toate sunt Blaupunkt (nu vreu sa fac reclama doar unui producator ci este parerea mea luand in cosiderare discutiile cu privire la tunerul radio) si cred ca s-ar integra perfect in cokpit-ul masinilor noastre .

post-5604-1173538570_thumb.jpg

post-5604-1173538691_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul de la care a plecat discutia are codul -ET-Nr. Z 051 487 B- la VW.Din pacate chiar in forumurile germane se spune ca nu toti dealerii VW cauta dupa el-multi spun ca nici nu exista asa ceva(la inceput),pt.ca costa mai putin decat un cassetofon Alpha.Succese!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda. Nu am vesti prea bune pentru cei ce doreau respectivu pioneer, am fost in carrefour, supriza, pretul era aproape 400 de ron. Asta n-ar fi fost un impediment, insa m-am dus de acasa cu un cd facut de mine si vreau sa va spun ca se aude prost. Am incercat mai multe seturi de difuzoare, intrucat era montat pe stand. M-a impresionat placut un panasonic care scotea un sunet cu mult mai bun, dar din pacate era ceva cu gri metalic care nu se potriveste in bord.

Revin la VDO-ul pentru care am deschis thread-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici unul care merge bine cu bordul si suna frumos : Sony Xplod CDX-GT414U . Are intrare pentru aux si mufa Usb pe fata . Poti cupla la el un mp3 player , un stick sau un ipod . Eu il folosesc cu stick-ul de 2 Gb sau cu ipod-ul de 60 Gb . Ai muzica sa-ti cante o saptamana . :)

http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_M...ONY/CDX-GT414U/

L-am cumparat si montat eu astazi, total 561 RON.Maine postez si niste poze cu el.Ca performante sonore este sub Blaupunkt-ul vechi pe care il aveam pe masina, dar avand in vedere ca citeste mp3, stick si alte nebunii, merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
dar avand in vedere ca citeste mp3, stick si alte nebunii, merge.

Pentru asta l-am cumparat si eu anul trecut din DE . Pret acceptabil ( 79 Eu ) si posibilitatea de a fi folosit cu mp3 player , stick , ipod , etc . Plus ca nu in ultimul rand se potriveste bine cu bordul si luminile din bord .

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!