Jump to content

Headunit-uri aftermarket G4


corliceanu
 Share

Postare recomandată

cautati magazie de mp3, eu tin minte ca am vazut anul trecut prin afara cred ca la Mediamarkt sau Fry's electronics nu mai astiu exact, magazie care reda mp3 si in specificatii spunea ca merge cu headunit original de la o gramada de masini, era in lista inclusiv VW...

mie imi place cum se potriveste http://www.blaupunkt.de/7645160510_main.asp , daca nu in gasesc prin magazine cred ca am sa fac o cerere la Bosch Romania pt modelul asta, azi am incercat un alt tip de blaupunkt si intra perfect in consola, numai ca avea o gramada de argintiu pe el , eu vreau negru complet

succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Inginerul

    28

  • AlexBanu

    18

  • Marian

    16

  • nemet_tt

    12

@Mahon

imi place cum arata playerul de Blaupunkt. ai aflat ceva preturi? poate o punem de o comanda dubla :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ trouble prin Rom nu am gasit, dar online in Gremania este http://www.shopping-fever.com/shoppingfeve...mpaign=mentasys

daca incerci sa cumperi vei vedea ca poti selecta o gramada de tari pt delivery, Rom nu e in lista ... hmmm inca nu suntem in UE , Hungary este, asta daca ai vre-un prieten care vine de acolo, pretzul e bun ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte misto Pioneerul ala.

eu am insa un Blaupunkt, se potriveste excelent cu bordul masinii, insa este doar cu cd si as vrea sa trec la un mp3.

orice model se potriveste? sau trebuie facute ajustari speciale? banuiesc ca nu trebuie facuta nici o ajustare, dar un sfat practic m-ar ajuta putin.

thx!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
@ trouble prin Rom nu am gasit, dar online in Gremania este http://www.shopping-fever.com/shoppingfeve...mpaign=mentasys

daca incerci sa cumperi vei vedea ca poti selecta o gramada de tari pt delivery, Rom nu e in lista ... hmmm inca nu suntem in UE , Hungary este, asta daca ai vre-un prieten care vine de acolo, pretzul e bun ....

Uitati ce am gasit zilele astea si eram entuziasmat pana in momentul in care mi-am dat seama ca nu are fata detasabila "The Brighton MP3 comes with a VW blue display and a fix panel":

http://www.be-loud.ro/produse/CD-MP3_Playe.../Brighton_MP35/

iar asta in .ro este o problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei interesati de produse Blaupunkt, am gasit si importator direct (este singurul trecut pe site-ul Blau), cu desfacere detail

http://www.marisgroup.ro

Cred ca e mai medical sa luam de la ei (poti veda si pipai produsul, garantie, etc).

Daca mai stie cineva alte surse pt Blaupunkt, sa posteze, sa avem de unde alege.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am gasit aceasta poza pe un site german. Poate cineva sa-mi spuna unde gasesc cd-ul din imagine ?

post-10294-1172842782_thumb.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se gaseste si la noi de cumparat sa ne anunti si pe noi, eventual si un pret. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am CD player dar nu chiar cel din imagine ci o alta versiune. Asa am luat masina. :D

Am vazut odata prin toamna pe unul in targ la Tarlungeni vindea asa ceva dar nu m-a interesat ce si cum.

Modificat de hremus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost azi la Tarlungeni in targ. In afara de un blaupunkt destul de uratel dar cu mp3 n-am gasit nimic. Am gasit ceva jante foare misto, cred ca modelul se numeste santa monica dar pe 15 originale cu 300 de euro cu continental pe ele, aviz amatorilor.

Am intrebat de cd-ul din imagine pentru ca este VDO si nu blaupunkt, dar se potriveste cu interiorul masinii si cu bordul foarte bine. Am cautat pe internet, si se gasesc pe e-bay, un pic cam scumpe dar au mp3. Scumpe adica 120-130 de euro in conditiile in care un rcd200 blaupunkt costa 100 de euro second hand la noi, in conditiile in care noroc trebuie sa fii sa-ti citeasca cd-uri facute la calculator.

Deci fratilor, sa ne punem pe cautat, s-ar putea sa se mai fabrice noi. Facem o lista si comandam. In mod sigur va fi o afacere mult mai buna decat un rcd200.

Poate stie cineva germana.... http://www.michaelneuhaus.de/golf/golf4radios.htm

Apropo, modelul se numeste CHM 105MP3/71

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inginerul daca gasesti cd-playerul din prima poza sau vrei sa dai comanda, sa ma anunti si pe mine ca vreau si eu unul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si eu interesat de cd-ul VDO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si io as fi interesat d un mp3 vdo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei un radio CD cu mp3 misto, am vazut unele facute de SONY pt audi/VW(adika taste rosi ecran albastru pt VW respecti scris alb pt audi) .Am avut si eu unul d`asta pe dacie. Era scula. Pb e ca nu cred ca ar fi compatibil OBD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu as merge pe VDO pentru ca nu este foarte bun d.p.d.v. calitate sunet.

Eu initial am vrut sa imi iau http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_M...er/DEH-P4800MP/ - arata foarte bine - mai bine decat ala ce l-ai ales tu inginerule (parerea mea) - problema era ca nu il avea pe stoc nicaieri !!!

Asadar am recurs la :

http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_MP3/SONY/CDX-GT500/

Ia-ti unul aftermarket spun eu ... merita mai mult decat un VDO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Bogdan.B Imi place scula pe care ai ales-o insa nu prea merge cu bordul negru. Parerea mea. Io l-am ales pe ala datorita faptului ca negru fiind si cu display albastru/font negru si butoane rosii da bine cu restul bordului, adica asta: http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_M...er/DEH-2900MPB/

Nu m-am hotarat inca 100% sa-l cumpar insa ma gandesc serios in cazul in care nu gasesc cd original sub 300 de ron.

@Ceilalti. Rugamintea mea ar fi sa ne unim fortele si sa cautam impreuna. Sunt ferm convins ca se mai produce asa ceva, respectiv cd-ul VDO cu mp3. De felul meu sunt relativ conservator si nu prea imi plac modificarile radicale, chiar daca pe volan am o husa after market de 10 roni care nici macar nu sta bine :). Cu ea nu e nici o problema, poate fi data jos.

Asadar, cei interesati de cd-ul VDO cu mp3 sa ne unim fortele si sa cautam impreuna. Nu va asteptati ca cineva sa va serveasca pe tava. Sper sa fiu corect inteles.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan.B a fost foarte amabil si a tradus ce scrie pe site-ul cu pricina. Cica respectivul cd cu mp3 vdo costa intre 150-180 de euro si se poate comanda la orice reprezentanta vw.

Asadar, partea buna e ca citeste si mp3-uri si afiseaza id3-tag. Am inteles ca citeste si wma. Si partea si mai buna e ca costa foarte putin fata de un cd second hand care in cel mai bun caz citeste cd-uri audio facute la calculator.

O sa-l intreb pe volksman daca se pot aduce si la ce pret. Incepeti o lista aici sau deschideti un thread separat sa vedem cam cati doritori sunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi (sambata,03.03.2007) am vazut la targul din Vitan pe bordul unui Passat argintiu expus la vanzare doua CD playere originale VW.Erau 2 modele diferite,aratau ca noi.(masina poate fi localizata in primul rand de masini,langa cei ce vand anvelope pe stanga).Nu promit,dar daca am timp trec si ma interesez+fac poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi ceva daca ai face niste poze sa vedem si noi. Neaparat preturi te rugam.

@hremus. Poate ne spui si niste modele ca sa stim ce cautam...

Off topic. Am gasit ceva sa se potriveasca in bord. Ce parere aveti ?

post-10294-1172992444_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat cateva, dar asta pare ca da cel mai bine. Se aude bine, are selectivitate, CD nu sare, stie foldere (poti sa-ti structurezi muzica), e model 2007. In 2 luni nu am a ma plange. Iti mai trebuie un amplificator de antena (la mine asa a fost) care e cam 30 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat cateva, dar asta pare ca da cel mai bine. Se aude bine, are selectivitate, CD nu sare, stie foldere (poti sa-ti structurezi muzica), e model 2007. In 2 luni nu am a ma plange. Iti mai trebuie un amplificator de antena (la mine asa a fost) care e cam 30 RON.

Te-as ruga frumos sa faci o poza la bordul masinii ziua si una noaptea ca sa vedem cum se incadreaza in peisaj. In post-ul tau vorbesti de pioneer-ul ales de mine ? Chiar pe acela l-ai cumparat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost azi in targ sa fac poze la CD player si sa culeg informatii:din pacate s-a vandut chiar ieri,sambata,la pretul de 100 Euro.Era vorba de un CD player + magazia de CD-uri(6) de pe un Passat din 2002,ce suferise un accident.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!