nsm

Citigo

34 postări în acest subiect de discuţie

am intrat ieri intr-un citigo rosu , 4 usi , volan piele , jante aliaj . costa 9000 de euro ... enorm de mult pentru o masina foarte mica nu mi se pare mai spatioasa decat un matiz si nici calitatea materialelor nu mi se pare superioara . daca ar costa un 7000 de euro ar merita .

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Comparatia cu Matizul este fortata( la matiz nu ai airbag-uri, nu ai ESP, nu ai jante aliaj, nu ai volan piele si probabil ai 1-2 stele la testele de impact ) - pretul de 9.000 EURO pt ceea ce doresti tu este un pret absolut normal si firesc raportand la concurenta reala ( 107, Aygo etc ) . Ia-l fara volan de piele si jante si probabil o sa coste 8.000 EURO :)))) .

0

Link către postare

Am configurat un Citigo pentru ca o am in vedere ca a doua masina, pentru oras. Cu dotarile pe care eu le consider necesare si cu cutie de viteze automata, pretul final e putin peste 10.000 Euro. Cei care au spus mai sus ca masina e scumpa ar trebui sa se uite la concurenta directa, la dotari si optionalele oferite pentru aceste modele:: C1, Aygo, 107, etc.

0

Link către postare

costa 9000 de euro ... enorm de mult pentru o masina foarte mica nu mi se pare mai spatioasa decat un matiz si nici calitatea materialelor nu mi se pare superioara . daca ar costa un 7000 de euro ar merita .

Da? Ia uite-aici preturi de Toyota Aygo. http://www.toyota.ro/Images/Aygo%202012_Mar22_tcm420-1017882.pdf

Absolut comparabile. M-am uitat la cel mai ieftin model, Citigo Active 3 usi versus Aygo Terra 3 usi. Si Aygo e la oferta!

0

Link către postare

Si Citigo o sa fie la oferta, de fapt oferta depinde de capacitatea fiecaruia de a negocia pretul de achizitie.

Totusi, exista oferte destul de bune si la Fabia, daca nu se vrea neaparat o masina de 3.5 metri.

Modificat de cristian
0

Link către postare

920170624_124345.thumb.jpg.41b3d76dd5ce809ab8c63315b37b694b.jpgBuna ziua!

Redeschid acest topic in care nu sa scris de mai multi ani, pt ca azi am intrat in posesia unui astfel de model ca a doua masina in familie.

In speta, este vorba de un "Monte Carlo" in doua usi si rosu, 75 cp care are in plus fata de modelul listat climatronic, maxidot, jante pe 16( plus roti complete cu jante aluminiu negre de iarna) , trapa panoramica, tempomat, pachetul comfort oras, franare de urgenta pana la 30km/h, senzori ploaie si lumini, drive&fun pt smartphone... si chiar nu-mi dau seama acum daca mai are ceva sotia pus acolo

pret final 16610€

1

Link către postare

@blue_eyed: Salut, foarte faina alegerea :) 

Ceva mai multe poze ? Mai ales ca e Monte Carlo, deci ai ce sa pozezi :) 

Interiorul cum e la Monte Carlo ? 

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.