nsm

Citigo

31 postări în acest subiect de discuţie

am intrat ieri intr-un citigo rosu , 4 usi , volan piele , jante aliaj . costa 9000 de euro ... enorm de mult pentru o masina foarte mica nu mi se pare mai spatioasa decat un matiz si nici calitatea materialelor nu mi se pare superioara . daca ar costa un 7000 de euro ar merita .

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Comparatia cu Matizul este fortata( la matiz nu ai airbag-uri, nu ai ESP, nu ai jante aliaj, nu ai volan piele si probabil ai 1-2 stele la testele de impact ) - pretul de 9.000 EURO pt ceea ce doresti tu este un pret absolut normal si firesc raportand la concurenta reala ( 107, Aygo etc ) . Ia-l fara volan de piele si jante si probabil o sa coste 8.000 EURO :)))) .

0

Link către postare

Am configurat un Citigo pentru ca o am in vedere ca a doua masina, pentru oras. Cu dotarile pe care eu le consider necesare si cu cutie de viteze automata, pretul final e putin peste 10.000 Euro. Cei care au spus mai sus ca masina e scumpa ar trebui sa se uite la concurenta directa, la dotari si optionalele oferite pentru aceste modele:: C1, Aygo, 107, etc.

0

Link către postare

costa 9000 de euro ... enorm de mult pentru o masina foarte mica nu mi se pare mai spatioasa decat un matiz si nici calitatea materialelor nu mi se pare superioara . daca ar costa un 7000 de euro ar merita .

Da? Ia uite-aici preturi de Toyota Aygo. http://www.toyota.ro/Images/Aygo%202012_Mar22_tcm420-1017882.pdf

Absolut comparabile. M-am uitat la cel mai ieftin model, Citigo Active 3 usi versus Aygo Terra 3 usi. Si Aygo e la oferta!

0

Link către postare

Si Citigo o sa fie la oferta, de fapt oferta depinde de capacitatea fiecaruia de a negocia pretul de achizitie.

Totusi, exista oferte destul de bune si la Fabia, daca nu se vrea neaparat o masina de 3.5 metri.

Modificat de cristian
0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.