Jump to content

Reparatii vopsea


Razvan_911
 Share

Postare recomandată

daca se cojeste inseamna pregatire proasta a suprafetei inainte de vopsire.

aplicarea unui lac, peste nu va rezolva problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Razvan_911

    5

  • robi_zet

    5

  • TDR

    4

  • BoR79

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa am cumparat-o in 2008. Ma gandeam ca are sa se umple spatiul si se va opri extinderea. A inceput cam de 6 luni. Deci 4 ani nu a avut nimic. Odata inceput vad ca se extinde cam cu 2-5 mm/luna sau intre 2 spalari - nu stiu exact. Si 'da - cred ca a fost vopsita ulterior - am si alte dovezi de genul picatura de lac scursa pe acelas haion.

Multumesc. Alte pareri? Nu as risca daca face rau acel spray. Saracie mareeee.

Modificat de neuradu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu face rau, dar nici bine. se va umple spatiul in zona dar daca se exfoliaza inseamna ca nu adera bine pe vopsea, nu doar in zona aia ci (posibil) tot elementul.

 de la spalare se duce ca intra jetul acolo. pui un sticker si ai rezolvat local problema. ;)

 

cureti cu smirghel fin, lac apoi wet-sanding cu smirghel de 2000 si polish. asta daca vrei neaparat sa incerci reparatie locala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumes Muale pentru detalii. Chestia e pe partea orizontala, sub luneta la Toledo-ul meu 2005 (altea nu are partea orizontala). Nu ar arata bine cu sticker.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am aceiasi pronlema la prag sub haion.m-am gandit la un ornament prag din carbon.(cel din crom e f.scump cam 100 euro)_.ce parere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!