Jump to content

Jante Passat B6


miezuonline
 Share

Postare recomandată

Nu am masurat sa vad cat mai e pana in etrier dar 'testul ' l-am facut la o viteza foarte mica 3-4km/h tocmai pentru a putea auzi eventualele zgomote.

Nu s-a auzit nimic.

Mie , sincer , imi era sa nu atinga amortizorul.

Am facut si curbe si cercuri cu rotile virate la max...nimic :)

Citisem undeva ( pe forum aici ) ca la passat ar merge et max 57 ?!?

Va salut,

Nu cred ca vor fi probleme dar in principiu J-ul este mai mic, 7J in loc de 7,5J cat ar trebui sa fie la rotile pe 17'' la Passat, la cele de 16'' este J-ul de 7 iar ET-ul mai mare, in mod normal un ET47 era suficient. Nu stiu exact cum cad atunci cand masina este mai incarcata tinand cont ca nu are suspensie sport!

salutare.am si eu o intrebare de ce masina mea cand am cumparato din germania a venit echipata cu cauciucuri 225/45/17 avand in vedere ca in carte este 235/45/17 , oare care ar fi explicatia?

Masina are anvelopele de iarna care sunt mai inguste putin, deci latimea lor mai mica, de la 235 la 225 si poate aceleasi jante

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca ar afecta stabilitatea ?? Si solutia ar fi distantierele ??

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stabilitatea nu cred ca va fi influentata, conteaza si modul de exploatare. Daca sunt probleme, da se pot monta distantiere.

Pentru putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut : "gabrielsanda"

Ai cumparat jantelevacelea? Cum vin pe masina si la ce pret le ai luat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut gabryell_08,

de cumparat, le-am cumparat, dar cu tot cu masina din imaginea respectiva, asa ca nu stiu sa zic un pret

nu le-am montant inca pe b6, si eu sunt curios sa vad cum vin, dar chiar nu am avut timp

am sa le montez cat pot de repede si am sa pun poze

faza e ca pe interiorul lor scrie "made in italy", si nu am auzit pareri prea bune despre jantele fabricate in italia, dar oricum le montez, pt ca le tot le am, macar sa vad cum vin pe b6, si vad eu daca le tin sau nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am gasit o oferta de jante wolfrace azuri 17" cu buza si spitze negre , aveti atasata o poza mai jos , acum intrebarea mea este : ce probleme as putea avea cu ele ? aici ma refer la saritul lacului sau a vopselei .

Anvelope pe 225/45/R17 de la Riken Maystorm2 B2 , a mai avut cineva , sa-mi ofere ceva detalii despre ele ?

61916391879300377670417.jpgfda1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare am si eu o dilema , jantele de tabla pe16 de pe golf 5 , jetta si touran se potrivesc si pe passat sau sunt cu totul diferite? vreau sa achizitionez niste jante de tabla pentru iarna , astept lamuriri numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da stiam ca se potrivesc , mi-am luat eu iarna asta ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms mult, numai bine . Am intrebat ca auzeam la multi ca nu se potrivesc .

Modificat de viktor25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se potrivesc jantele de tabla 5x112 6,5J R16 pe passat B6?

Modificat de viktor25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se potrivesc, dar sa fie ET 42

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut din nou

am revenit cu poze cu jantele montate pe masina

sunt curios ce parere aveti

img0132pn.th.jpg

img0131hv.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O replica 334 ar fi perfect

SUPER TARE

CATI BANI AI DAT PE ELE PANA LA URMA ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ma poate lamurii si pe mine cineva care are passat b6 cu jante de tabla pe 16 in legatura cu dimensiunea acestora , adica sa se uite ce scrie intre prezoane si sa imi spuna si mie dimensiunile ( etalon , distanta intre prezoane si tot ce mai scrie pacolo ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut as vrea sa imi schimb si eu jantele sa imi pun pe 17, dar imi este foarte greu sa aleg modelul culoare din cauza culorii masinii care este un grii sobolan, imi puteti recomanda un anumit tip de jante.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta jante cromate , arata bestial indiferent de culoarea masini . mersi victoras numai bine

Modificat de viktor25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin Mandras

O intrebare ...

codul 4F0 601 025 N este compatibil cu b6 fara alte "adaptari"? ... intreb asta pentru ca am gasit un set de jante (5 buc) - 500 euro si as vrea sa le cumpar dar nu stiu daca sunt ok pentru b6.

Codurile trecute pe una din jante sunt 7J 16H2 ET 35.

Eu am probat una din ele si se potriveste dar cum nu ma prea pricep la acest aspect orice parere este bine venita.

Merci

post-83344-0-62532200-1333372082_thumb.j post-83344-0-38444300-1333372088_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ET-ul este dezaxarea - adica cat de bagate/ scoase sunt jantele. Detalii ai aici. Un ET 38 nu vei putea pune in veci pe B6. Ai mai jos ce se potriveste pe masina. Cheers

Pe prima pagina de asemenea mai gasesti un fisier cu dimensiunile admise la Passat b6 si inca un link unde s-a discutat despre ET-ul in discutie. -> http://vwforum.vwfor...7-et35-vs-et45/

Servus!

VW Passat 3C_anvelope_jante.pdf

Modificat de Razvan_SPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, daca-mi permiti, o sa arate urat un Passat cu roti de Audi. Scuze de offtopic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin Mandras

... ok deci nu cred ca e o problema daca pun et 35 pe masina nu? ... eu asa am inteles!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Et 35 e prea mult penru passat B6. Pune ET corespunzator, adica intre 42 si 47.

Inca ceva, daca pui jantele din poza de mai sus pe passatu' tau, faci cea mai mare prostie... Hai ca ar merge daca ai putea schimba capacul care vine peste prezoane, cu unul VW, dar nu cred ca exista vreo sansa sa gasesti care sa potriveasca. Si chiar daca ai gasi nu ti-ai mai cumpara... ca te-ai obisnui cu alea de audi. Mai bine mai asteapta, ca o sa mai fie ocazii... ^_^

Modificat de victorash_cvv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin Mandras

MUltumec de sfat ... asa am sa fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu votez impotriva acelor jante, montate pe Passat! Se vede clar ca sunt de audi, chiar si fara semn ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!