Jump to content

Jante Passat B6


miezuonline
 Share

Postare recomandată

Am o nelamurire, ET 50 fara de 42-45 cu incurca la jantele de 16 tabla ?

Eu am avut pe passat cu ET 50- inafara ca erau cam aproape de etrier nici o pb. Alea cu ET 50 sunt jante de jetta sau golf v.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am asa, pt iarna... nu ma omor dupa cum arata, dar asta este.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Intrebare : Prezoanele de la jantele de aliaj , cele originale OEM se potrivesc si la celelalte modele de jante ? tot OEM tot pe 17 " ca si cele cu care a venit masina dar e posibil sa fie alt model ... nu stiu sigur inca de care

 

EDIT :  Multumesc D@ny !

Modificat de jiji2008
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as dori sa cumpar aceste jante borbet xl black polished de  17 ,nu am inteles cu ET acesta de 35 iese janta inafara sau inauntru anvelopa este de 235 45 17

 

http://www.borbet002.mx-live.com/default.aspx

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam cati mm?

Inviato da mio iPhone usando Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde ce dimensiuni au jantele actuale si ce latime au cele borbet. Cu ET35 sunt iesite din start pe B6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe masina am adelaide

Name: Adelaide Size: 16" X 7" Bolt Pattern: 5 X 112mm Offset: 45mm Part Number: 3C0 601 025B Bare Rim Weight: Found On: Eos Center Cap Part Number: 3C0 601 149

 

jantele de 17 borbet

 

7.5x17  et 35  5x112.0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti vor iesi 10mm in afara......si cu siguranta iti vor trebui alte prezoane mai lungi.

 

O.T.  ce faci cu jantele Adelaide ? ....PM te rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Cine-mi spune cum se numesc urmatoarele jante:

 

p8080182p.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

jante charlestone .sunt pe 18

si mai cum? Nu gasesc nimic pe google referitor la denumirea asta.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salve băieți,

 

Mă bate gândul să-mi iau un set de jenți pt anvelopele de iarnă, dar vreau unele care să aibe senzorul de presiune integrat (bănuiesc că trebuie să fie VW).

Sunt începător, mașina o am de 2 săptămâni, tocmai de aceea vă întreb cam la ce prețuri să mă învârt ? Ce diferențe sunt între cele de aliaj și cele de tablă , etc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Hi guys,

 

Imi schimb jantele zilele astea. Trec de la 16" la 17"..inca nu m-am hotarat asupra modelului, uitandu-ma in acelasi timp si dupa niste distantiali; dar..as avea cateva intrebari:

- ce marime acceptabila ar trebui sa aibe distantiali (5-20 mm) in raport "iesirea jantei in afara" si a caroseriei ??

- ce ET trebuie sa respect in corespondenta cu distantialii ??

 

Astept idei, opinii, sfaturi..

 

Ms :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa calculezi grosimea distantierului in asa fel incat ET-ul jantei sa nu fie mai mic de 41 pentru ca daca ET-UL e de 40 va atinge cauciucul in contra aripa .

Daca janta are ET46 (sa zicem) distantierul trebuie sa fie de 5mm ca sa ajungi la ET41 pentru ca daca o luam logic cu cat ET-ul scade cu atat janta iese mai inafara .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am jante pe 17'' si cauciucurile atat de vara si cat de iarna 235x45. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti e vorba de ET , e altceva decat 45-ul tau de la anvelope ...45 ala e % din latime (235) = balon/flanc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci o sa ma orientez spre ceva direct cu ET42, mai sigur si nici de distantiali n-o sa mai am nevoie. Ms pt info :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, am si eu o problema vreau sa achizitionez 4 jante otel pe 16 ptr cauciucurile de iarna, la o firma de unde vreau sa le comand imi cer seria de pe jantele actuale, eu le-am spus 16/ si 5x112 spun ca nu e in regula oare ce serie doresc?

 

 

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria de obicei inseamna VIN-ul masinii care le da acces la toate detaliile de echipare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu i-am dat asa 7j x 16h2et45  5x112 acum asta am citit pe roata de rezerva insa nu stiu daca e roata originala si mai ales daca este a masini din fabrica, stie careva ce scrie la voi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!