Jump to content

Jante Passat B6


miezuonline
 Share

Postare recomandată

On 11/19/2018 at 12:51 PM, Gnr said:

Salutare. Am si eu o nelamurire. Vreau sa cumpar un set de jante de otel Alcar si am dat comanda pentru ET45 7J.  M-au sunat ca nu sunt ok pentru masina si ca trebuie ET42 6.5J. Eu stiu ca jantele mele de aliaj Milwaukee sunt ET45 7J. Pe configuratorul lor sunt disponibile doar cele ET42 6.5J si au zis ca nu raspund daca iau dimensiunea ceruta de mine. Le-am explicat ca pentru masina asta sunt acceptate ambele. Mi-au spus ca s-ar putea sa fie diferente intre cele de aliaj si cele de otel. Ce sa fac in cazul asta? Iau ET45-ul? Ce ar putea sa difere?

Ai mai pus jantele? M-ar ajuta un feedback poate cu o fotografie... Mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Nu le-am mai cumparat. Aparent singurul lucru care mai difera este diametrul butucului. Inteleg ca la B6 e 57.1 iar acele jante aveau 57. Pentru moment am ramas cu ET50-urile mele. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
florynbadescu

Salut, jantele de oțel cu specificațiile: 6,5 Jx16, ET41 cu cauciucuri de iarnă 215 60 R16 se potrivesc pe B6 variant din 2006 (la butuc, la înălțime etc.) Mersi de raspuns. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am găsit un set de jante perugia la un preț bun zic doar că sunt făcute în Turcia, au cod 3aa 601 025 AG. Același model de jante făcute în Germania au același cod fără AG la urmă. Să fie diferențe de calitate între ele? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salutare, de curând am cumpărat din Germania un passat b6 highline caravan care a venit echipat din fabrica cu 2 rânduri de jante. 205/55/16 și 235/40/18 jante Samarkand. 

In descrierea mașinii este specificat ca are pachet sport pentru jante pe 18.

Sincer îmi era puțin frica la Rar ca or sa facă fente. 

Cei de la Rar au verificat cu ce dimensiuni a fost echipata mașina și mi-au trecut în carte aceste 2 dimensiuni și o dimensiune pe 17.

Modificat de mihai2186
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut. Eu am un passat cc 2010,  cu cauciucuri de 235/45 R17. Oare daca am facut rost de niste cauciucuri noi de 225/50 R17 , pot lua amenda daca le schimb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Buna seara, am un passat b6 140 cp bmp si am gasit la cineva niste jante r17 7,5 j si et51 oare merge puse  pe passat are cineva cu et51 ating oare ?! astea sunt 

$_59.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutari. Am de ales intre 6.5J ET42 si 7J ET48. Care merg mai bine la B6? Ambele sunt pe 16. Multumesc

Modificat de Sergiu84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As opta ptr cele cu ET 42, suporta 215/55/16. Cele cu ET 48 vor fi mult mai in interior. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!