Jump to content

Jante Passat B6


miezuonline
 Share

Postare recomandată

Salutare !

Am vreo 20 mil si m.am hotarat sa imi iau niste jante pentru passatu' meu (3c B6) culoarea gri sobolan

M.am uitat pe 4tunning de niste jante pe la 5 mil bucata dar nu stiu pe care sa le aleg si care sunt mai de calitate !

Ma poate sfatui cineva cu niste tipuri de jante NOI :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie astea imi plac pe 17 vin si pe EOS si dau o alura mai sportiva masinii gen r32..gti :blah: Sunt pe original 3C0601025D

post-64586-0-52023200-1313756326_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pe 16 205/55/r16

Site'uri din ro de unde pot cumpara si respectiv niste modele de janta ar fi super !

http://www.4tuning.ro/magazin/jante-38/janta-r555-audi-new-s5-black-polish-16-id-27218.html

m.a c.am incanta modelu asta :D

Modificat de miezuonline
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cat de bine se vad astea, dar cred ca sunt pe 17''.

post-25841-0-43717500-1313758870_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea sunt pe 18" si se gasesc pe Golf R32 (V) si pe Passat R36

Se numesc Omanyt si atasat gasesti o poza cu ele pe masina mea.

Totusi, nu sunt noi insa daca le vrei se incadreaza in bugetul tau de 2000 (doar jantele).

post-20874-0-98109100-1313761142_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, eu am gasit poza la imagini pe google, dimensiune <, 8J*18''!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jante de 15" nu intra la Passat B6.Lui ii sunt necesare jante de minim 16"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti de jantele Daytona dupa CC!!!!Cred ca ar arata extraordinat de bine pe B6!!!i-ar da o linie foarte sportiva si dinamica!!!momentan pe B6 al meu am "Monte Carlo"234 45 R17 care sunt foarte frumoase,foarte "sportive"!!!incerc sa gasesc pe ebay daytona sa cumpar ca al doilea set!!!sper sa reusec

post-83335-0-97266900-1313879644_thumb.j

Modificat de Pararazi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti de jantele Daytona dupa CC!!!!Cred ca ar arata extraordinat de bine pe B6!!!i-ar da o linie foarte sportiva si dinamica!!!momentan pe B6 al meu am "Monte Carlo"234 45 R17 care sunt foarte frumoase,foarte "sportive"!!!incerc sa gasesc pe ebay daytona sa cumpar ca al doilea set!!!sper sa reusec

Frumoase :D

Stie careva jantele dupa 4tunning sunt bune de ceva sau... :-j

Astea imi plac mult de tot :X

http://www.4tuning.ro/magazin/jante-38/janta-r555-audi-new-s5-black-polish-16-id-27218.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Sfatul meu este sa te orientezi doar pe jante ORIGINALE fie de Passat B6 sau CC, nu lua sub nici o forma replici ca se indoaie foarte usor la craterele din scumpa noastra patrie .

Eu ti-as recomanda sa le iei pe astea :

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/jante-aliaj/jante-18-inch/jante-vw-passat-cc-originale-18-10247594.html

Din ce stiu eu inca le mai are dar eu am gasit anuntul pe alt site care acum nu mai dau de el .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut

Sfatul meu este sa iti pui jante pe 16 eu am avut recent pe 17 jante macou si m-am saturat sa schimb bucsele si mam hotarat sa imi pun pe 16 jante adelaide in plus a crescut si confortul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut la toata lumea. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu vreun sfat de unde pot cumpara 4 jante pe 16 (5x112) de tabla pentru ca de 2 saptamani caut si nu gasesc.Peste tot pe unde am cautat au avut dar nu mai sunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am eu jante de tabla de 16' pentru passat-ul tau. daca ai interese contacteaza-ma privat.salut.

Modificat de itzzy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut si multumec pentru oferta dar am gasit intre timp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare!am si eu o mica nedumerire,am gasit niste jante de aliaj dar au stantat pe ele ET38 si as vrea sa stiu ce inseamna acest ET si daca se potrivesc pe masina mea passat b6 2007.in anunt vanzatorul precizeaza ca sa-r potrivi.va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare , am o rugaminte , imi caut jante si anvelope de vara 205/55 R16 , masina e neagra , spre ce culori sa ma orientez ??? app si ce culori merg la etriere ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am gasit niste jante negre in 4 spite ceva super super la un magazin de tuning 110 e bucata, iar daca le cumperi echipate cu cauciucuri de vara (continental)vin la oferta de 200 e. Vanzatorul mi-a recomandat 205/55 r16 si nu 215/55 r16 ce am acum dar de iarna. este vreo diferenta? (in afara de cea de pret )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vanzatorul recomanda 205 din motive de pret! Diferente mari nu sunt dar daca ai de ales intre 205 si 215, mergi pe cele din urma!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti despre astea, as vrea sa le pun pe B6, negru

sun pe 16/225

jenti111.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal all, am achizitionat un set de jante de G6, Porto cu et 54 si anvelope 225/45/17.

Le-am montat de proba doar pe cele de pe fata si am vazut ca nu ating nimic.

In pdf-ul de mai sus am vazut ca 225/45/17 nu e trecuta acolo. Exista vreun risc, trebuie distantiere??

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea - nu sunt prea in interior? Cat mai este pana la etrier? In fisierul scos din Elsa nu apar intradevar 225/45/17 ci numai 235/45/17. Singura problema in cazul tau ar putea fi ET-ul, si nu latimea anvelopei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am masurat sa vad cat mai e pana in etrier dar 'testul ' l-am facut la o viteza foarte mica 3-4km/h tocmai pentru a putea auzi eventualele zgomote.

Nu s-a auzit nimic.

Mie , sincer , imi era sa nu atinga amortizorul.

Am facut si curbe si cercuri cu rotile virate la max...nimic :)

Citisem undeva ( pe forum aici ) ca la passat ar merge et max 57 ?!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare.am si eu o intrebare de ce masina mea cand am cumparato din germania a venit echipata cu cauciucuri 225/45/17 avand in vedere ca in carte este 235/45/17 , oare care ar fi explicatia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!