Jump to content

cutie de viteze


criutu
 Share

Postare recomandată

Am un polo 1.4 16v an 2000 benzina 74 kw AQQ si vreau sa cumpar o cutie de viteze si vreau sa va intreb pentru ca nu gasesc pt modelul asta,pot pune o cutie compatibila? Sau ce conditii trebuie sa indeplineasca cutia compatibila? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai decat DXJ si ETB pemodelul tau.

Ai niste date cu cutiile astea doua si cu altele.

dxj.pdf

Modificat de divinewind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult de tot!!!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

potriveste cutia de la vw lupo 1.7sdi la vw polo 1.7sdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Mi-am schimbat saptamana trecuta cutia de viteza SH si am observat cateva modificari: adica in treapta a 4-a(3000rpm) am doar 60km/h si in a 5-a(3000rpm) 85km/h. 100km/h am 3500rpm. masina in primele 3 trepte trage bine, dar dupa aia parca ii mai puturoasa... :tuktuk: Mecanicul care s-a ocupat de masina mi-a zis ca masina merge normal pentru tipul asta de motor.........

Este normal sa mearga asa? ce ii de facut?

Este posibil sa potriveasca o cutie de viteza de pe un motor mai mic pe masina mea?

CEVA SFATURI VA ROG!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da este posibil, sau este tot la fel de posibiil sa fie pt motorul tau dar pt alta tara adica cu pinioane diferite. din cate stiu eu cutia ta ar trebui sa te ajute sa scoti un consum mai scazut in oras. stie cineva daca cutiile de pe seat se potrivesc? ca si eu am probleme cu, cutia si am gasit una pe un seat cu acelasi motor de 1.4 8v.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

acdaniel : Cutia pusa este de la motorul 1.0 AUC , Esy.Vitezele care le-ai enumerat tu la turatiile corespunzatoare le am eu pe un Polo cu motor AUC

Modificat de TheOne06
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am si eu o problema cu pinionul de a 5-a. nu mai exista dinti deloc pe pinionul respectiv

 

nou este undeva pe la 800-900 ron

 

exista vre`o compatibilitate cu alte tipuri de vw?

 

6nz1 tipul - 2001 sport motor aud - benzina (daca sunt importante)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!