Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Arată bine....

Dar sa sti ca întreținerea tapiteriei crem te cam costa....

Am un amic fata copii si obligatii si imi spunea ca da cam 250 300 ron pe luna si o tine va in prima zi ce e drept.

De aceea am renunțat la alcantara sau culori deschise la tapiteriei.. .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Macar de-ar fi asta singura problema a masinii :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma Sincer fiecare la această plasa de bani trebuie sa o caute cum stie mai bine.....

Succes si numai de bine tuturor...

Eu sant super mulțumit de alegerea făcută chiar daca unii zic ca a fost masina scumpa....

Nu e completa dar nu poti gasi o masina SH sa îndeplinească toate cerintele sau gusturile .

Atunci mergi si iei noua.???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e BLUETDI adica este euro 6.Ai grija ca are in plus sistemul de reducere a emisiilor cu adblue.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mai naspa motorul sau mai sensibil ?

sau doar trebuie alimentat cu adblue?

si din ce observ eu multe din optionale descrise in anunt cam lipsesc din poze.

 

Modificat de snapisrl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sistemul adblue nu are treaba cu motorul.Solutia este injectata in esapament daca nu ma insel.Doar trebuie alimentat cu adblue.(Eu am 10k km facuti de cand am facut plinul si VCDS ul spune ca mai am 65% solutie)

Modificat de Versanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ce motorizare recomandati pentru un SH di  2013-2014, Passat sau Golf. Inițial am vrut benzina 1.4 tsi dar acum înclin spre diesel. Ms anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor!

Am vazut destul de multe Passat B7 in jurul a 10.000 EUR (+/- 1.000 EUR). As dori sa va intreb daca in opinia voastra pot gasi un exemplar corect la acest pret si la ce motorizare / dotari sa ma uit ?

Va multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie mult sa cauti sau sa o iei de la un cunoscut 

Depinde ce vrei de banii ăia.. .sau ce te mulțumește cand dai 10000 pe ea

Mașinile bune sant mai scumpe si aici si afară...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Cine stie niste situri bune de Passaturi?  Ma refer dealri in tara la noi ca de exemplu weltauto. Mersi mult 

Ma refer sa fie serioși cu masini bune nu tepari sau samsari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 30.03.2017 at 9:07 PM, wolfydRg said:

Salut. Ce motorizare recomandati pentru un SH di  2013-2014, Passat sau Golf. Inițial am vrut benzina 1.4 tsi dar acum înclin spre diesel. Ms anticipat. 

CFFB

On 05.04.2017 at 4:54 PM, csvzs said:

Salutare tuturor!

Am vazut destul de multe Passat B7 in jurul a 10.000 EUR (+/- 1.000 EUR). As dori sa va intreb daca in opinia voastra pot gasi un exemplar corect la acest pret si la ce motorizare / dotari sa ma uit ?

Va multumesc frumos.

unul chel 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde....ce vrei tu

Eu am 177 cp si sint ff mulțumit până în prezent de el si sper si de acuma înainte 

Nu te lasa in pană si te poti baza pe el cu riscul ca atunci cand te dai la el scoate 11 in Cluj. 

La un mers civilizat după cum cere motorul si iti indică el până în prezent nu am reusit sub 8 in oras. E drept ca nici nu am mers dr multi km in oras in aceeas zi.

Afara însă se schimba problema si consumul e cam 6.

Am venit bucuresti  cluj cu 6.1

Mai multe mai încolo.. .

Revizii nu am făcut dar am sondat amănunțit piața si iesi cu filtre Mann plus ulei undeva la 400 plus manoperă si sincer e ca la Octavia 2 a mea.

Cred ca si la alte motorizari întreținerea e cam in zona aia dar cand dai 10-15000 pe o masina nu cred ca te uiti la100-150 ron in plus minus la consumabile.

Multi spun ca motorul de 140 cp e cel mai strălucit din multe puncte de vedere.

Eu sincer am vrut mai mare dar am cochetat si eu cu el (140 cp) si eram dispus dar exista diferente

Are totuși 380 Nm care e ceva

Astea sînt  mai rare și nu prea le aduce lumea ca sant mai scumpe.

Asta sincer e parerea mea...nu vreau sa se supere nimeni...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, 

De curand am decis si eu ca vreau un passat b7 2.0 TDI, buget 12500-13000 euro.

M-am orientat catre masini de la unic proprietar sau vandute de dealeri gen brady trade sau avia motors, nu exclud nici samsarii... Ideea e ca nu stiu daca merita sa platesc 1-2000 de euro in plus pt a o lua de la reprezentanta mai ales ca ultima data cand am vrut sa cumpar de la brady preturile de la fata locului nu erau cele de pe site-ul lor...motivatia lor pt pretul cu vreo 800 de euro mai mare a fost ca trebuie sa schimbe volant si inca ceva...

Care dintre urmatoarele masini vi se par de vizitat

https://www.olx.ro/oferta/volkswagen-passat-2013-comfortline-140-cp-ID8aDW3.html#5bd8856b5e

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-ID7Gjar3.html#contact_form#xtor=SEC-81

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-ID7Gl05T.html#contact_form#xtor=SEC-81

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-ID7GkZGT.html#contact_form#xtor=SEC-81

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b7-ID7GkKVL.html#contact_form#xtor=SEC-81

https://www.olx.ro/oferta/vand-volkswagen-passat-ID7TZcD.html#f2bfe485d

Offtopic: as fi vrut sa postez in sectiunea de decodare vin insa nu inteleg de ce nu am acces la sectiunea respectiva

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prima pare cea mai buna parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 in general mi se par cam slabut dotate...unele nici macar incalzire in scaune nu au, ceva nepermis pt un diesel, zic eu....si apoi, cu 11 - 12 - 13.000 bani gheata iti aduci din afara o masina corecta si dotata si cu km reali..., alergata pe autostrada, nu troncanite prin Romanica, ca arata la 100.000 km ca un ade 500.000 ...parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum se face, caci a mea, tot 2011-2012 are 200 000km. Reali, din ce stiu eu. 175 000 in Germania, iar restul in Romania.

....Si, apropo, e de vanzare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa mai pui 800 fata de anunt ca dealer care ai pretentii, e nesimtire. De fapt au vrut sa ajunga fraierul la ei, poate musca si cumpara. Unde merg 10-11-12 mii mai merge o mie.... Altminteri sunt convins ca in momentul in care au pus masina la vanzare stiau de volant, si logic era sa il schimbe si sa puna pretul de la inceput in consecinta, nu vrajeli de samsari.

Cea mai dotata imi pare asta https://www.olx.ro/oferta/vand-volkswagen-passat-ID7TZcD.html#f2bfe485d3 dar atentie mare la rulajul real.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut . Ma poate ajuta cineva cu verificarea seriei de sasiu la o Masina din Franta ? Seria de sasiu este WVWZZZ3CZEE032340 . Merci !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

54 minutes ago, venom21 said:

Salut . Ma poate ajuta cineva cu verificarea seriei de sasiu la o Masina din Franta ? Seria de sasiu este WVWZZZ3CZEE032340 . Merci !

Incearca sa postezi aici: 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, alexandrupaul said:

Incearca sa postezi aici: 

 

Merci mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, este o masina completa, si vad ca are si certificare Dekra...si ca si dotari, e cam full, peste medie ( ACC, DCC, incalzire auxiliara, pe langa altele mai comune) ...mie personal mi se pare foarte frumoasa, iar pretul este cel corect, gandeste-te ca la 52 K Km  are schimbat uleiul doar o singura data Ce mai, e ca noua ! Solicita totusi seria caroseriei sa o verifici din tara sa nu fie ceva probleme , in rest, multa bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună seara . 

S-Ar putea sa postez iară aiurea dar scriu de pe telefon . 

La masina din semnătura , geamurile din spate le pot coborI din butonul de pe portiera din spate , dar nu îl pot ridica . 

Se ridica doar din butoanele de șofer . 

Trebuie activat ceva , sau are bancheta senzor și sesizează ca nu este pasager pe ea ?

Orice ajutor , și răutate :D este binevenit.

Merci !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai văzut in ce topic ai postat Nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!