Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

1 hour ago, 23axn said:

Poate nu am prins nici eu ideea foarte bine....

Intr.un final masina trebuie purecata cum trebuie.....

Am un anunt.....

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-ID7GkxHp.html

 

Cel ce o vinde asta face

Are 100000  in carte service dar nu e cam scumpa totusi ?

am verificat eu masina asta daca vrei iti trimit 4 pagini de la verificare

are o usa schimbata etc

Just now, snapisrl said:

am verificat eu masina asta daca vrei iti trimit 4 pagini de la verificare

are o usa schimbata etc

ai putea sa o vezi totusi e langa tine.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca o ai la indemama...

Se multumeste

Merg la ea doar maine faca se insanatoseste fica mea si nu mai trebuie sa stea acasa....

Copii...

Modificat de 23axn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

25 minutes ago, 23axn said:

Daca o ai la indemama...

Se multumeste

Merg la ea doar maine faca se insanatoseste fica mea si nu mai trebuie sa stea acasa....

Copii...

lasa-mi un mail sa-ti trimit pozele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 minutes ago, snapisrl said:

lasa-mi un mail sa-ti trimit pozele.

 

15 minutes ago, snapisrl said:

lasa-mi un mail sa-ti trimit pozele.

http://uploadimage.ro/2nQu/IMG-20170302-WA0000.jpg
http://uploadimage.ro/2nQv/IMG-20170302-WA0001.jpg
http://uploadimage.ro/2nQw/IMG-20170302-WA0002.jpg
http://uploadimage.ro/2nQx/IMG-20170302-WA0003.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta cu intrarea in service a cam devenit relativa.

Ii da km inapoi cu sutele apoi intra in service pt inspectie (nu revizie) sau stergatoare si 1 bec si uite intrarea cu km deja dati inapoi.

De curiozitate cand aveti ocazia sa verificati cele zise de mine: ultima intrare in service e pt lucruri marunte/ieftine si asta doar ca sa apara kilometrii (care a apucat deja si ia dat peste cap).

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am specificat foarte clar zic eu, TOATE intrarile in service.

Ca opinie personala dupa documentarea premergatoare achizitiei masinii personale cei ce sunt pacaliti la km se impart in 2 categorii:

-90% sunt cei ce se incred doar in cartea service si/sau in papagalul samsarului coroborate cu subiectivismul ce ii loveste cand le pica cu tronc o masina dar si cu pretul "bomba";

-10% sunt cei care verifica doar ultima intrare in service sau nu verifica nimic fiind ei siguri ca amicul cu care vad masina este un tester in carne si oase cu vedere cu raze X.

Repet, este o opinie bazata exclusiv pe documentarea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La achiziționarea unui passat b7 2.0 tdi ce pașii trebuie urmați pt a achiziționa unul bun. Ma refer la un SH

Modificat de cristyan2000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu de la ei mi-am luat passat-ul. Dupa 1,3 ani si 23000 km nici o problema! 

Daca si a ta e import Germania ei nu cumpara decat de la LeasePlan si daca bagi vin-ul in google vei gasi raportul SGS al masinii.

Masina...e frumoasa si are destul de multe dotari! 

Sa te bucuri de ea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este de la LeasePlan 

IS pe drum spre ea....sper sa ne întâlnim și sa ne plăcem din prima căci contează mult....

O chestie nu îmi place ca dealerii ăsta au o regula.

Plătești mașină și apoi faci proba ...

Dacă nu ești mulțumit Îți dă banii înapoi. ..confirmat telefonic.

În Cluj pune nr cu PROBE care au asigurare Casco ia mașină și bice pe Feleac.

Oare nu își permite AVIA MOTOR un set de asemenea numere....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum masinile lor sunt super ok! Inainte de vanzare le fac si ei diagnoza si daca este cazul remediaza anumite probleme. 

Dar daca esti din Cluj de ce nu ai incercat sa vb cu cei de la weltauto de acolo? Eu am colaborat foarte bine si cu ei. 

Inainte de passat ma interesa un volvo xc90 pe care il aveau acolo pe stoc dar pana m-am hotarat eu il vandusera. Ulterior, m-a contactactat Cristian Melczer, reprezentant vanzari de acolo si mi-a spus ca ei pot aduce orice masina.

La 2 luni dupa ce mi-am luat eu passat am mai cumparat unul pt frate-miu de acolo. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă e sa nu fie asta e.....

O plimbare nu strica....

Am nimerit sa fiu liber complet mâine

Sa fie bine vânzătorul ca vânzător foarte deschis.

Sa o duc la Cluj era vreo 400 euro. 

El a redus 800 din prima.

Garanția e asa și asa știm ca mai mult formală. 

Un prieten adevărat luat un golf de la ei și ghinion sau nu s.a topit un cilindru....

Manca mult ulei...peste 1 l 

Nasol.

Oricum garanția e la voi în București și se poate discuta la o adică dar sper sa nu fie problema.....

Mașina nu a avut nimic schimbat decât ceva tampoane și discuri plus plăcute din ce am văzut în istoric.

Revizii și gata ultima în ianuarie la Germania și acum 2 săptămâni la noi când a fost adusa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, mie mi se pare cam mare pretul de peste 16.000 la o masina de 4 ani si cu km destui...O avea multe dotari, dar parca....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer vezi ca o sa ai EGR, volant si altele care cad la B7...Stiu caz masina luata de la Welt, i-a cazut EGR in perioada de garantie si au impartit costul....Sincer, daca tu esti multumit, de ce ne mai intrebi?Vrei sa-ti spunem ,,mama ce pomana e...ia-o repede azi, ca maine toata lumea e libera si o vinde sigur,,?

Modificat de raducut123
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce sa imparti costul? Eventual achiti manopera, cel care ofera garantia suporta piesa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In contractul meu de garantie spune clar ca manopera o suporta ei integral iar costul piesei 60% eu. Am avut ocazia sa apelez la garantie si nu am avut probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci ce să intelegem?Că trebuie să citim atent contractul si că acea garantie, de 1 an sau cât e, nu e chiar garantie reală, din pacate.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiecare intelege ce vrea!

Daca tu intelegi ca nu te ajuta o astfel de achizitie nu ai decat sa-ti cumperi din alte parti. Altii nu inteleg de nici un fel rostul achizitiei unei masini sh, la fel de bine cum unii prefera  sa plateasca un pic in plus pt garantia km si pt acea garantie de 1 an care e explicata mai sus!

Rolul forumului este sa ajutam, ca fiecare dintre noi, sa faca cea mai buna alegere! Alegere, pe care trebuie sa ne-o asumam.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu de un an de cand am luat masina (fara garantie) singurul lucru care s-a stricat la ea a fost EGR, pe care am platit 1945 de lei. Daca era sa platesc doar 60% din piesa plateam cam 950 de lei, deci scuteam 1000 de lei (usor peste 200 de euro), dar o masina de la Weltauto sau alt dealer similar m-ar fi costat cu cel putin 2000 de euro mai mult. In rest absolut tot ce am schimbat au fost consumabile, unde ma gandesc ca nu se aplica garantia. Nici macar la amortizoare, pe care trebuie sa le schimb in curand. Personal, nu cred ca merita o astfel de garantie. Probabil acopera turbina, egr si poate pompa de inalte, dar ma indoiesc ca iti acopera ei manopera si 40% din volant sau ambreiaj de ex. Si la rulajele astea, cam acesta sunt piesele care pot crapa si costa mai mult. In rest, e corect ce a spus dragos_u, fiecare isi asuma deciziile luate. C-asa-i in tenis!

 

L.E. Poate daca as fi luat cu cutie DSG, in caz ca acoperea defecte aparute pe acolo, as fi luat in considerare o garantie...

Modificat de macphisto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acopera defectele DSG. In legatura cu partea de ambreiaj/volant nu stiu sa existe acoperire nici la achizitia de noua a masinii. Spun asta prin prisma experientei cu Ford, Renault, Dacia si Daewoo.

23 hours ago, raducut123 said:

Deci ce să intelegem?Că trebuie să citim atent contractul si că acea garantie, de 1 an sau cât e, nu e chiar garantie reală, din pacate.....

Inclusiv la achizitia bunurilor de noi vei gasi tot felul de exceptii. Si da, trebuie sa mai si citim. Nu am niciun interes in a promova pe cineva dar pana una alta DWA iti pune la dispozitie contractul de garantie pe site. Doar ca mai trebuie si citit tocmai ca sa nu ne trezim ca nu stiam conditiile de la inceput si sa comentam aiurea.

Modificat de identitate78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15500 este ok daca masina are km aia si nu are accidente.Este destul de dotata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina este "curata" pretul este mai mult decat convenabil. Mie unul imi trezeste suspiciuni la ce dotari are.

Verific-o amanuntit si poate ai noroc. Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!