Jump to content

Ibiza 2008 ??


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

daca acesta ar fi noul model de seat ibiza 2008...parerea mea este ca se aseamana putin cu kia ceed sau i30

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    23

  • X-Ecutor

    10

  • Toma Aurelian

    9

  • ll_her

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi plac foarte mult farurile si liniile laterale, dar grila fata lasa de dorit, ii ia toata agresivitatea pe care o dau liniile laterale si farurile, iar stopurile sunt chiar groaznice, seamana cu cele de la Altea, care sunt oribile, mai bine le pastrau pe cele de acum sau le puneau pe cele de pe Leon. Iar interiorul, din primele poze, e si el oribil, sper sa nu iasa vreun model asemanator nici macar 50%. Sau daca stau sa ma gandesc bine, sa-l scoata asa sa nu imi para rau ca nu am ultimul model :icon_cheesygrin:

Modificat de ashhh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fake... garantez 100% ca viitoarea ibiza o sa aibe stopurile alungite asa cum le are acum... asa cum le are si leon-ul... atat de urat nu o sa arate niciodata ibiza :Driver: sau vreun seat... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pozele au aparut de 2 luni, le-am postat si eu in topicul Noutati de la Seat. Va rog sa fiti mai atenti cand postati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Aveti idee ce motoare vor pune pe versiunile FR si Cupra (benzina) ? In special cu ce cilindree, ca puterea stock e relativa.

Eu am auzit ca cel putin pe unul din ele se va folosi un nou motor de la VAG, dar nu stiu care exact ar fi el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma mam uitat pe pzoe..din ce obs ibiza va rataa ca cea argintie din revista..mie numi place...stopurile sunt execrabile..si alea de la altea sunt dezastruoase numi plac defel...per total numi palce noua ibiza..modelu atsa cel am si eu acum mi se pare reusti..formele..oricum numi voi mai lua in viitor ibiza deic nu ma intereseaza cum va arata..numa cai oacat sa distruga ibiza in asa hal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

radu87, incearca sa-ti citesti postul, sa vezi daca intelegi ceva. Foarte greu mi-e sa inteleg ceva din postul tau. Te rog sa incerci sa scrii corect, cu semne de punctuatie, cu litera mare la inceputul propozitiei, etc.

1. Forumul VWForum.ro este deschis tuturor persoanelor, indiferent de nationalitate, sex, religie, clasa sociala etc. Totusi, cunoasterea foarte buna a limbii rom

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se pare ca vor aduce un motor de 1.2 turbo la sfarsitul lui 2008 sau inceputul lui 2009, un motor de 1.4 turbo - 150 CP (probabil TSI) pentru FR si un motor 1.8 turbo - 170 + CP pentru Cupra, toate benzina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o poza cu varianta propusa pt Ibiza

Si probabil noul Seat Toledo

post-7745-1204100809_thumb.jpg

post-7745-1204100824_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amuzanta prelucrarea noului Toledo sau Bolero, cum o sa il cheme pana la urma.

Avem o Mazda 3 in haine de Seat. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfarsit a aparut si noua Ibiza deocamdata doar sub forma de concept - Seat Bocanegra!

Am vazut pe toate siteurile chiar cineva a pus poze si la "Noutati Seat".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FRUMOASA!

Totusi prea multe linii pe laterala. Sper ca masina de serie sa nu aiba atatea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

hmda... legat de liniile laterale..eu am alta parere :offtopic:

Linia laterala specifica leonului cat si adancitura de langa prag arata demential..

"Soldurile" masinii sunt un "must be" pentru un look agresiv... toate masinile sportive au partea din spate (deasupra rotilor) mai lata ...ceea ce au facut spaniolii acolo nu este o noutate dar combinatia liniilor laterale este extraordinara... (posibil ca varianta in 5 usi sa nu semene in partea lateral spate)

bordul care este oribil... sper in varianta finala...sa arate altfel... (imi place in schimb consola dintre scaune)

forma geamurilor spate este asemanatoare audi A3 si A5(parerea mea)-sunt senzatie rau:p

spatiu mai mare...un capitol la care actuala nu statea prea bine :Driver:

un concept impresionant - pentru clasa ei...se adauga audi-ului a1.

Update evident :rolleyes: http://media.seat.com/en/index.html

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seat Ibiza generatia urmatoare a aparut deja in Etka. In articolul urmator puteti vedea schitele din Etka, precum si o poza randata pe calculator cu o posibila infatisare a masinii:

http://www.worldcarfans.com/9080226.004/sp...2008-seat-ibiza

Pina acuma in Etka nu imi apare Ibiza 2009 cu alta caroserie .E aceeasi ca cea de pina acuma. Nici o modificare. Dar poate nu am eu updateul care trebuie desi e update la zi in toata reteaua porsche.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A aparut ibiza 2009 in etka.E update 216 cel putin in vigoare acum pe SEAT.Dar e posibil ca noul model sa nu mai fie 6L si din aceasta cauza sa nu apara clar in Etka.Chiar daca apare un naou model nu apare de la 1 ianuarie.O perioada vor merge in paralel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noul model Ibiza va fi lansat la Salonul Auto de la Madrid, din mai 2008:

http://seatcupra.net/index.php?option=com_...11&Itemid=1

"The production version of this concept will keep the Ibiza name, however; it will be launched at the Madrid Motor Show in May, with UK sales towards the end of the year. "

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Arata groaznic!Actualul model este perfect,parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era pacaleala de 1 aprilie, facuta de cei de la seatcupra.net :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!