Jump to content

Interior Skoda Felicia


 Share

Postare recomandată

Buna ziua!

Am o Skoda Felicia din 1997 model pre-facelift. Masina sta foarte prost la spatii de depozitare, in interior nu exista decat buzunarele de pe usi si torpedoul, momentan folosesc si spatiul de la radio. Am crezut ca asa sunt toate la interior, am verificat mai multe Felicii parcate si toate erau asa simplute pana cand am vazut pe strada o masina cu suport de pahare in fata schimbatorului si am devenit curios. Am cautat poze pe net si surprize-surprize, am gasit numai Felicii cu spatii de depozitare in fata schimbatorului, diferite de ce am vazut eu...

Uitati poze de pe net.

Am vazut ca exista de cumparat chiar si compartimente pentru acte, separat de stanga si de dreapta:

http://www.4tuning.ro/images/compartiment-acte-bord-stanga-skoda-felicia/compartiment-acte-bord-stanga-skoda-felicia-d058c86663f8bab65-600-0-1-95-1.jpg

Sa fie o echipare speciala, Laurin Klement sau asa au venit la noi, ca suntem est-europeni? :somnmare:

Voi ce aveti la interior?

Se potriveste ceva de pe Golf III cu care are o serie de componente comune?

post-19942-0-13861300-1308926687_thumb.j

post-19942-0-58024000-1308926696_thumb.j

post-19942-0-58221600-1308926703_thumb.j

post-19942-0-06587400-1308926718_thumb.j

post-19942-0-30730300-1308926728_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cutia de sub casetofon pana la schimbator e consola centrala si am inteles ca e 200lei completa noua. nici eu nu o am din pacate. am vazut mai demult, pe un site romanesc de tuning skoda, buzunare late ce vin sub volan si sub torpedou cu 80lei bucata. in rest, cruciulitze, zanganeli am vazut prin alte felicii :lol: . chiar, stie cineva ce se potriveste pe felicia de la alte masini (interior-exterior)?

Modificat de troglod
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poza cu compartimentul pentru acte gasesti in postul meu. Cel de sub volan e practic, dar cel de pe partea pasagerului nu stiu cum se poate prinde si sa nu ingreuneze accesul la cutia de sigurante.

Cel mai probabil bordul original trebuie gaurit sa prinzi plasticele astea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut sincer nu mi se par chiar asa de practice acele polite,dar consola aia de la schimbator parca mai merge.

am cautat pe la dezmembrari dar nimic ca nas da 200 ron pe ea.

ca exterior cred ca da bine rau asa :rolleyes:

post-51751-0-67428900-1311005268_thumb.j

Modificat de cristigoe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ar fi un motor asa, mai de 100 de cai poate as pune, dar pe motoarele noastre de 70 de cai, mi se pare tunareala.

O sa vizitez si eu un centru de dezmebrari, sa vad daca gasesc ceva. Am gasit pe Okazii Felicii de dezbembrat, dar oamenii pun poze generice gasite pe net, nu aveau de fapt consola centrala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
IS87HEL - Andrea

0740155506 iulian rosca, apeleaza cu incredere, aduce numai skoda felicia... are cam orice piesa inclusiv consolele... vezi ca sunt 2 modele , modelul cu 2 suporturi pt pahare in fata la schimbator si unul dupa frana de mana pt locurile din spate si modelul pana la frana de mana care are 2 cutii in fata sub casetofon... suna si intreaba daca are si ce model.. iti explica el exact cum se monteaza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!