Jump to content

Discuri frana Golf V


Rigips
 Share

Postare recomandată

Salut, postez si eu aici din cauza unei nelamuriri.

Cu o intrebare va deranjez. Am un golf V 1.6 mpi din 2006. Vreau sa-i schimb discurile pe spate, insa nu sunt convins de dimensiunea acestora. Conform cartii tehnice codul PR. ar fi 1KQ/1KD, iar pe acest cod am gasit https://www.autokarma.ro/disc-frana-24-0110-0277-1-ate . Acestea avand diametrul de 253, insa tot in cartea tehnica scrie ca diametrul acestora ar trebui sa fie de 256, iar cel mai apropiat de acesta ar fi https://www.autokarma.ro/disc-frana-24-0112-0158-1-ate , insa codul acestora este 1KE/1KF. Care sunt bune pentru mine? Multumesc anticipat. Peste tot unde am cautat dupa serie sasiu, le-am primit pe amandoua.

Serie sasiu WVWZZZ1KZ7P015413.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5Q0 615 601 F sau 1K0 615 601 AB (codul asta scrie ca din 2016 nu mai exista)

sunt 253 cu grosime de 10

image.thumb.png.ef8677b9d76af98db7b70c5c2fd96b1c.png

 

Cod placute: 5K0 698 451 B sau 1K0 698 451 J (la fel aici scrie ca nu se mai produc din 2018)

Codul PR este 1KD la tine pentru spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut! As dori sa ma ajutati si pe mine cu  o marca buna, coduri PR si diametre, ptr.a face un schimb de placute fata+spate la masina baiatului meu recent luata. E vorba de VW Golf Plus (5M1, 521) benzina 1.4 MPI; 16V; 55 kw; 75CP si 1390 cm3 cu serie sasiu: WVWZZZ1KZ6W632156. Din ce am citit pe acest topic se recomanda pe  punte fata marca ATE si punte spate TRW. Multumesc anticipat de raspunsuri!

Modificat de Tornadas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!