Jump to content

Dechidere automata portbagaj A6 (2007)


WTD
 Share

Postare recomandată

Salut.

Am nevoie de putin ajutor referitor la ridicarea automata a portbagajului, din cheie, la al meu audi. Apas pe buton, se descuie, dar nu se ridica singur, cum se poate vedea in acest link:

Banuiesc ca trebuie sa schimb telescoapele portbagajului, insa habar n-am unde sa gasesc un part number pentru ele si cam la ce pret ar ajunge 2 bucati. Daca ma poate ajuta cineva cu niste informatii, v-as fi recunoscator.

Pe langa asta, pentru cei care au mai facut aceasta operatiune, este dificil de schimbat ? Mai trebuie schimbat si altceva in afara de telescoape ?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi dau doar cu parerea, nu iti garantez ca va functiona: la Golf 6, merg telescoapele astea: 6YO 827 550 C

Cheers! :Driver:

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ms pentru parere, mai astept si altele, eventual de la cei care poate au facut chestia asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa schimbi ansamblul de balamale stanga si dreaqpta de la portbagaj cu unele care au cate un arc pe ele si pe portbagaj, acolo unde se inchide deasupra barii de protectie 2 pop-up uri, care sa il ajute la deschidere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am pus eleron de la ABT, de ala in 3 parti...

Nici inainte nu excela el sa se ridice,...acum, vara, am vazut ca se ridica mai usor...

Acum, dupa instalarea eleronului, se ridica doar vreo 10 cm....si daca il ajut eu vreo 20, se ridica pana la capat...

Am vazut pe Net, ca unii care pun eleroane la diferite masini, schimba o tija ce se gasea in portbagaj, pe sub geam pe acolo, cu una mai groasa, mai puternica.

La A6 ce ar trebui schimbat ? Tot arcurile nu ? Cu unele mai puternice, dar de care, ce cod ?

Cred ca s-ar ridica si acum daca ar fi arcurile alea mai noi (am spus, ca nici fara eleron nu erau ele cine stie ce), dar oricum, acum efortul e mult mai mare si le-ar "obosi" repejor chiar si pe unele noi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

am inlocuit eu ambele telescoapele la portbagaj. nu castigi nimic sa sti WTD. numai daca schimbi tot sistemul de balamale cum spune si colegul Al Bundy altfel dai banii de pomana. nu sunt scumpe in jur de 200 lei ambele ceva de genul. eu le-am inlocuit acum 2 ani deci nu mai stiu unde au ajuns preturile dar nu te bucura ca nu este nimic nici pro nici contra. asa ca............

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lucian, cred ca omul a schimbat si masina, discutia e din 2011!!!

Modificat de florin r.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!